Bobocei de sept-oct 2008 - IN SARBATOARE !!! (201)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Neatza

Nocom o tin pe aerosoli in continuare macat cateva zile

CD sunteti mai bine? si multa sanatate

Cristineescu sper sa nu aveti polipi , nu e totusi cam devreme? Crina are mucuisori de ceva vreme (nu sta nici sa o aspir fff bine). Eu am de cumparata aparatori pt colturi, la bucatarie inca nu are acces pt ca este destul de frig

Musette multumesc, intradevar am tras o sperietura mare, dar DD ne ajuta si nu ne lasa la greu

Referitor la facutul vaccinului: e optiunea parintelui acest lucru , dar tre sa fii atenta si sper sa nu fie vreo problema intratul la gradi sau scoala

Doamne ce preturi la incaltaminte

Anamona uneori mai i-a tati filme, dar in ultimul timp nu…noi avem Divx Player si BSPlayer, care se upgradeaza singura si isi i-a codecurile necesare . Uofff ce preturi pe Bimbo

Vald Falkonete sa cresti mare si sanatos, numai bucurii pentru parinti

Andy.p Sotului tau si sa fiti fericiti multi ani

Didididi si pe mine m-au ingrozit toate aceste efecte, dar astept sa vad cum evolueza si pana acum e mai bine si multumim de urari, stiu cum e cu neiesitul afara

Andreutac eu nu ii inteleg….dc n.aiba dau drumul la caldura abia la 1noiembrie?

300 sper sa va revenit cu papa, poate totusi e de la dintisori

Azi noapte nu a mai facut febra in schimb azi de dimineata da...acum e moarta de somn si nici ea nu prea mai mananca altceva decat lapte

de Crina Alexandra Crinul Meu
Atat de mare sunt
Participam la concursul Klorane cu www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank">aa1 si aa2, un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:



VLAD
Sa cresti mare si sanatos!!





Vacanta 2009
Lavinia mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata mamici

Eu sunt chioara de somn, iar am avut repriza de plans azi-noapte Nu imi dau seama de ce face asa. Il dau cu gel, papa nu vrea, ii dau pastilute de dinti, apa nu vrea....vrea joaca si sa urle
Am niste cearcaneeeeeee Si puiul la fel...



Falkone



La multi ani Vladut !!!! Sa cresti mare si frumos, sanatos si norocos !!! Felicia sa iti traiasca puiul !!!!

Klemi tura asta i-am dat in ulei chiftelutele. DUpa ce le-am scos le-am pus in servetele sa traga din ulei. Data viitoare le fac fara pesmet pe gratar, sau in tigaie de teflon.

Bravo Radu !!!!!!!!!

Angelyna ma bucur tare mult ca e bine Crinuta

Musette trebuie sa vina colectia noua de la Ecco ( in carefour Feeria) Cauta pe net si o sa vezi modelele de cizmulite. Mie imi plac foarte tare. O pereche o sa ii luam. Preturile sunt la noi exact ca cele de pe net. Calitatea este foarte buna, indeplinesc toate cerintele pentru primii pasi. Eu am o pereche de ghetute si sunt foarte multumita de ele.

Sot de Laura La multi ani !!!!!!!!!

Nocom ma bucur ca aveti mai putine treziri Ai dreptate, am inceput sa ne bucuram cand avem "doar" 4 pe noapte Unde sunt copiii nostri care dormeau toata noaptea ?????????

Dididi tare piciu...stie ce vrea Si al meu se plictiseste numai in casa. Si il infofolesc si iesim macar juma de ora ca altfel imi mananca urechile

Ramo daca iti spune ce are sa ma suni si pe mine Avem aceeasi problema cu mancarea

Al meu pici face o chestie noua : se suie in pat si se duce la capul patului unde avem o nisa in perete unde tin si o lampa si isi face saliva sa scuipe acolo prima oara am zis ca se uita doar, apoi am vazut ca scuipa Habar nu am cum a invatat sa faca treaba asta, dar acum de cate ori e in picioare in pat , se duce acolo , se pregateste...si scuipa

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

CD, lapte delactozat poti sa-i dai. Sper ca nu te-am incurcat. Chiar ma gandeam aseara dupa ce am trimis mesajul, ca n-am specificat exact.
Sper ca Mikul e mai bine azi!

Noi nu suntem prea bine . Ieri, Dragos a fost bine toata ziua, l-am culcat sanatos si acum dimineata s-a trezit cu muci, nas infundat si pe deasupra si tuseste. Nu pot sa-mi dau seama ce s-a intamplat, ca aproape toata saptamana am stat mai mult in casa si nimeni din familie nu e racit. Si abia de-o saptamana i-a trecut o alta raceala.
A mancat fara mofturi cam 130g. piure de piersica cu branza si apoi, la cateva minute, dupa un acces de tuse a varsat tot .
Acum doarme...

Vacanta 2009
Lavinia mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

buna tuturor si scuzati ca dau buzna peste voi!!! sunt o mamica de mladite si mugurasi 2008 si vand niste haine de copii 0-4 ani! ma gande-am ca poate va intereseaza !aveti aiciuca pozici cu hainutele!!! multumesc mult si scuze inca o data! voua si copilasilor vostri!!!

Amelia primul anisor



Amelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Uoffff Lavinia imi pare tare rau Pupici puiului si sanatate multa , sa ii treaca repede

Imbrac piciul si iesim putin la plimbare

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

neatza!

avem un dintisor nou, nr 8 la Edi! acum, asteptam maselutele....

nikolici, lavida, sar'na de aprecieri!
nikole, hai cu pozele de la party!

ange, sanatate multa micutei! citesc ca e mai bine, ma bucur pentru voi!

vazut si eu pozele de peste we, am admirat fete frumoase foc Elsa, Anna, Eliza dansatoarea, Amalia - felicitari pentru primii pasi!! -, melcusorul Radu (m-am terminat de ras), va pe toti ca tare frumosi mai sunteti!

bitza, miss you too! eu in we nu prea intru, ma tine sotul ocupata cu tot felul de nimicuri. in plus, sambata am fost la un botez, doar la biserica, dar tot ne-a luat cateva ore bune operatiunea...
ma bucur ca Lucas se simte mai bine!

andreutac, noi suntem tot pe NAN 3, din motive de probleme dupa Nan Junior. Acum oscilez intre a ramane pe NAN3 pana la 1 an si 4 luni (sau chiar pana la 1 an si 6 luni) sau Aptamil. inca nu m-am hotarat...

baby_boy, felicitari pentru pimii pasi!!!

CD, cum e Mikul azi??

musette, intorc pupicii

eu nu le-am dat pana acum ficatei si nici n-am de gand, cel putin pana la 1 an si jumatate. Fe le-am dat pe la 6 luni, o cura de 2 luni de zile, multisanostol cu Ca tot 2 luni, la recomandarea medicului, pe la 9 luni (lipsa de Ca). Acum le dau din nou fier, mi-am propus 2 luni, sa vedem... + 10 zile de Vic C pe luna, in perioada rece, desi beau si sucuri de fructe, cam 50-100ml/zi.

urez si eu cu intarziere:

LA MULTI ANI, ANNA!!! Sa fii sanataoasa, fericita, voioasa si sa-ti bucuri parintii 1000 de ani de acum inainte!!

LA MULTI ANI, SORANA!!! Sa fii sanatoasa, vesela si generoasa!

pentru toti care si-au serbat ieri onomastica!!!!!

si la timp:

LA MULTI ANI, VLAD alias FALKONE!!!!!!!!!!! Sa fii sanatos, fericit, mult iubit, voios, norocos si cuminte!! Feli, sa-ti traiasca minunea, tot binele din lume la voi sa fie!!!

Laura, sa-ti traiasca sotul!!!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
prima aniversare
beculete
_
"Oricum ar fi, ai in fata o zi, mergi spre ea!
Si nu uita:
Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad, se duc pe un alt cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Ramo,Ange, da,din pacate abia la 1 noiembrie vom primi caldura. Asa s-a intamplat in fiecare an de cand locuim aici. Din pacate blocul este plin de pensionari sau oameni cu venituri destul de mici care nu-si pot plati contributiile aferente si nu avem nici repartitoare. Ma deranjeaza situatia,insa asta e...decat sa ramanem la iarna fara caldura/apa calda, prefer sa stam acum cu caloriferul. Oricum,sper ca la anul sa ne putem muta intr-un apartament mai mare si sa nu mai existe inconveniente de felul asta.

Cat despre (ne)mancare, stiu ca este frustrant, cu toate ca din fericire n-am experimentat indelung.La sfaturi nu ma bag,sunt convinsa ca fiecare mamica a incercat tot se poate. Sper insa ca boboceii voi reveni lasentimente mai bune si vor papa bine.

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

cristineescu, f buna atentionarea ta. si eu citesc aceeasi carte.
as adauga la otravuri si alte substante periculoase, medicamentele, (inclusiv anticonceptionale & stuff), ff atractive ptr copii, dar de multe ori, fatale....

nikole, am vazut si eu stirea cu bebeul care a cazut intre sine. m-am cutremurat! cat noroc a putut avea! iar biata mama.... in primul moment, am blamat-o, ca statea de vorba cu o prietena, dar oricui i se poate intampla... bine ca e totul ok!

babymom, sanatate multa puiului!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
prima aniversare
beculete
_
"Oricum ar fi, ai in fata o zi, mergi spre ea!
Si nu uita:
Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad, se duc pe un alt cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

FALKONE
Feli, tot binele din lume pt voi, Vladut sa va aduca numai bucurii
sot de Laura!!!
ce ne facem frate cu vremea asta, nici cu umbrela nu pot sa ies ca ploua in rafale, torential e fii'miu super marait.

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput