Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (337)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Am mancat...shaworma...na ca mananc numai prostii ,miroase tot biroul a usturoi.
O sa plec mai repede acasa azi ca de...trebuie sa oa jut pe mama la una alta

Irina 27+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Unde vad si eu poze cu Cosmi?
Canda noi de obicei luam biban de mare...e super bun. ieri cand am fost la Metro nu mai avea nimic proaspat...ne-a vazut cu amandoi copiii si nu mi-a vandut peste vechi.
bumbi sa-mi zici cum e tigaia, si eu trebuie sa o schimb. am de la tefal, super buna, dar vreau noua.
Maraki ciudati sunt...dar faza cu jucariile pt. Craciun e ok. daca le dadeau mai repede ce mai prim,ea de Craciun?
Silvia eu scot samburii de la visine si le asez in tava, asa jumatati.

am calcat o ora cat a dormit Edi. acum vroiam sa pun ciorba la foc, dar s-a trezit si e marait.
la amiaz mananca Clau mancare rece, nu se termina pana vine el.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

http://www.dropshots.com/cosmi1975# uite aici pozele cu Cosmi.
Ioana asa m-am gandit si euinitial la faza cu jucariile , insa dc mergi cuun copil siil pui sa le aleaga...apoi le tii pt tine? E cam aiurea...

Irina 27+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

plus ca din moment ce le.a vazut si le stie, nu se mai numeste surpriza.Cum ar fi sa ti se dea un pachet frumos ambalat, sa te bucuri ca ai ceva frumos in el si cand il desfaci vezi ce stiai deja ca ai cumparat mai demult.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Pe fii-miu l-am pus aseara in pat la 21.30, s-a jucat o gramada, a luat mingiile in dormitor( sta in patul nostru cam o ora ca nu vrea sa doarma direct ) a cerut pp, in final a adormit pe la 23.30 si acum astept sa se trezeasca....nu stiu cum sa.i schimb programul cat sta acasa ieri a mancat aproape numai chiftele, la pranz supa si danone, dupa masa 2 chiftele mari si 10 mici( nu stiu cat de mici le.a facut socrosenia ) si seara a vrut iar 4 chiftele normale, castravete din salata, putina paine si iaurt cu cioco. Sa vedem astazi ce apetit are...si eveniment, a inceput sa manance mere dar nu le vrea pe alea dulci, putin mai acrisoare, alea rosii...

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Marakil-ai culcat la 22.30 si la 12.51 inca dormea? Ai sa aisigur probleme cu trezitul in cazul asta.De ce nu incercati sa il treziti voi? Dc tb sa plecati undeva dimineata cum faceti?

Irina 27+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Madame Irina, mie mi se pare ca sunteti stralucitoare (nu va uit cand intru pe hard).
Petrecere frumoasa!

Azi cand l-am dus pe Alex la scoala mi-a zis ed ca saptamana trecuta au fost doar 12 copii din 24...nu mai stiu de cand nu am mai scris, dar ca sa va pun la zi : pana la urma l-a trecut dr pe antib ca avea numai 39, chiar daca la exudat nu iesise bacterie....s-a cam plictisit, chiar daca s-a uitat la ce filme a vrut el, i-am citit, a colorat, am facut praji in fiec zi...asa ca l-am premiat cu o bicicleta ca tot ne expirau niste cecuri cadou si tr cheltuite si n-avea. Maraki-voi luarati haina 122, noi luaram bici de 6_9 ani http://www.toysrus.fr/jouets-enfants/velos/velo-16%E2%80%9D-%E2%80%9Ccars%E2%80%9D_744255.html , daca asta i-a fost bune copilului-se pare ca are picioare lungi.

Ca sa nu mai cada fructele in aluat tr sa le scurgeti bine-bine...altfel, in mom in care incepe coacerea, lichidul pe care il lasa le ajuta sa alunece. datul prin faina e imp si ala ca formeaza un fel de plasa in jurul lor,care le impiedica sa o ia la vale, dar eu va sfatuiesc sa le dati mai bine prin gris fin ca are cap de absorbtie mai mare decat faina.
Bianca-prajitura lui Silvia nu are ulei, fiindca are unt...la praji de genul asta musai sa fie ceva grasime: ori unt, ori ulei, ori marga...ori osanza(dar asta-i mai greu de nimerit proportia). Nimeni nu te impiedica sa inlocuiesti una cu alta...vb de aluaturi simple , de genul asta, ca la o crema cu unt nu prea merge sa pui ulei.

Giova-ce s-a mai chinuit si saracautul Edi-am uitat sa-ti zice mai dolofanel ca Anastasia, asta avae la 6 luni, 6si ceva(am uitat cat exact), dra nu-mi bat capul ca am vazut ca are ac curba de crestere ca Alex si era si ala la coada plutonului la varsta asta.

Bumbi-bea niste must si pt mine...cu toate ca anul asta, pt prima data de cand sunt aici, am baut must proaspat la o prietena...si mai era si oltenesc

Ioana-Razvan e un duuulce...si mi-am adus aminte: e bine sa eviti pestii exotici, dar nu stiu cati gasesti in ro...iar cu somonul e intr-adevar discutabila pb: ala salbatic are mercur, ala de crescatorie dif tratat si alim uneori dubioasa...Noi mancam somon, dar l-am evitat si eu cat am fost insarcinata.
Angi- pangasius-ul ca e un peste crescut total artificial cu o fecunditate provocata-am pus eu candva un sub la bucatarie, dupa ce am vazut un rep f serios si mi-a cam sarit lumea in cap...este singurul peste pe care chiar nu o sa-l gustam niciodata.

Maraki-are dreptate Irina...pai cum sa vrea sa se culce la 9, daca se scoala la 12...Daca il scoli de acu devreme o sa se si culce devreme si isi formeaza obiceiul...oriculm, un prim pas bun e facut: s-a dus la ora aia in pat fara comentarii. Va reusi sa nu ude salopetele cand o sa se duca singur la baie la gradi?...ca mie si la cresa anul trecut mi-au zis sa nu-l mai trimit in salopeta ca se impiedica in bretele si ele vor sa-l faca copil independent.

Cosmi-ii faci concurenta Biancai. E BETON Stefan cu bulza lui cu Boy-chiar asta inspira-un boy adevarat.

Faza tare: ne-a dat si noua caldura joi si nu merg caloriferele din dormitoare, iar fochistul si-a luat liber in ziua in care a dat drumul, asa ca ne-am plans la soc ce adm blocul nu numai noi), aia au trimis cererea of la soc care se ocupa de centrala, etc , etc si abai maine vine nenea ala(cand oricum venea ca era ziua lui)...am incercat eu sa le rasuflu, dar n-am facut decat sa spal jumate de dormitor ca nu calorif sunt pb ci tevile....uitasem cum sta treaba cu dardaitul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

am pus pozici recente pt cine vrea sa ne vada...
ieri am stat iar 5 ore la urgente cu andrei care de vienri dupamasa merge schiopatandd,zici ca are piciorul in gips.el oricum dducea piciorusul drept(laba piciorului in afara),dar acum merge schiop rau.i-au facut eco si radiografie si concluzia:din cauza racelii e o inflamatie a sholddului.ddupa 5 ore....si gata ,,,
azi i-am scos firele de la ddegetel.iar ddupamaiaza ma duc la scorpia de medic de fam sa vad daca imi mai da macar o sapt de concediu,daca nu vai de noi pana vine soacra-mea...
ca de obicei,am citit un pic pe diagonala...de raspuns o sa fac altadata un conspect frumos...
pupici la pitici
A,LA MULTI ANI SOTULUI IRINEI!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela10

am pus pozici recente pt cine vrea sa ne vada...
ieri am stat iar 5 ore la urgente cu andrei care de vienri dupamasa merge schiopatandd,zici ca are piciorul in gips.el oricum dducea piciorusul drept(laba piciorului in afara),dar acum merge schiop rau.i-au facut eco si radiografie si concluzia:din cauza racelii e o inflamatie a sholddului.ddupa 5 ore....si gata ,,,
azi i-am scos firele de la ddegetel.iar ddupamaiaza ma duc la scorpia de medic de fam sa vad daca imi mai da macar o sapt de concediu,daca nu vai de noi pana vine soacra-mea...
ca de obicei,am citit un pic pe diagonala...de raspuns o sa fac altadata un conspect frumos...
pupici la pitici
A,LA MULTI ANI SOTULUI IRINEI!!!!!

http://www.dropshots.com/mirelutza
http://www.dropshots.com/mirela10
http://www.dropshots.com/MIRELA1
mami de andi(11.05.2008) si dani(21.12.2005)



Mirela asa a patit si Angelo, schiopata din cauza racelii...am scris eu mai demult cand a patit-o...bine ca a scapat Andrei de fire, nici nu puteam sa imi imaginez macar cum a avut degetul prins in usa....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Ana e vorba de salopete pt zapada, de exterior. Ne-au spus si noua la gradi ca cel mai bine sa le dam pantaloni care se scot usor.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput