Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (337)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui Biancas

Maraki, probabil faci si eu...eu am facut si m-am gandit la tine ca stiu ca iti place si tie mujdeiul:
http://biancams76.blogspot.com/2009/10/sos-tzatziki.html
Eu asa m-am obisnuit cu mujdei ca parca nu mai imi place carnea daca nu are mujdei...sau muratura

Noapte buna, maine o noua zi la servici.


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas4" target="_blank">Poze cu noi
Bucataria din casa mea

Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"



Bianca ce faci, vinzi castraveti la gradinar? Tzatziki este al grecilor, ei fac mereu In mod normal se face cu iaurt simplu din ala mai gras.
O sa vorbesc cu Sofia sa-i explic situatia, ea a crezut ca probabil cumpara socrosenii un plovaras si pantaloni si le.a spus sa impacheteze frumos si sa-i dea cadoul copilului de ziua lui. Nu e ea de vina, socrosenii sant batuti in cap Trebuie sa sun astazi sa le spun condoleante ca ieri a murit unchiul Andreas....e socrul Sofiei, sotul matusii Maria, cei care au stat in Germania pana acum 1 an si ceva...cam aiurea sa ma apuc astazi sa-i zic de paltonas

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova

Irina, lui marian, multa sanatate si fericire alaturi de voi! am vazut pozele, ce burtica faina ai, se vede ca e de fetita, nu e deloc bombata.
Bumbi, Marco s-a trezit repede la 6:30, nu a mai vrut sa doarma si s-a uitat la Disney Channel, in timp ce noi "sforaiam" pana la ora 8.

nu stiu ce sa mai gatesc azi...o ciorba de fasole boabe cu afumatura fac, felul 2 ... habar n-am.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)




Giova, si eu tot asta am in frigider

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Irina mie nu mi se pare ca ai burta asa mare.

La multi ani pt Marian Sanatate, fericire, succese la meciuri si tot ce isi doreste sa i se indeplineasca

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Bumbi sa stii ca nu e mult 122 la palton. Trebuie sa-i vina maneca pana la degete, sa nu inghete, lungimea sa fie sub fund...Haina care o poarta acum este 116 si e fixa, vine pana la fund si mainile sant libere plus ca se misca greoi din cauza ca nu este lejera. Pot sa le dau minte socroseniilor daca nu au pana la varsta asta? Cum se pot gandi sa tina paltonul in sifonier la ei si copilul sa iasa pe frigul asta cu haina fixa? Anul trecut tot asa...am fost cu Angelo in Toys sa-i cumpere pt Craciun jucarii, am ales iar cand a fost sa mergem acasa, au luat cumparaturile la ei acasa, nu au vrut sa ni le dea pana la Craciun

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canda_h spune:

Buna dimineata!
Ma bag si eu cu o cana de ceai
Ce vreme mohorata pe la noi ... si asa as merge la o plimbare ... n-am mai iesit de sambata si m-am cam saturat de stat in casa!
Si eu vreau pastrav! Sambata am vrut sa trimit pe careva la Metro sa ia, dar credeti ca am avut pe cine Bumbi sa va ganditi si la mine cand mancati.

Ioana voi ce peste luati? Noi in afara de pastrav nu prea luam de la Metro sau Real ca mi-e frica ca nu e chiar proaspat. Am mai incercat file de Pangasius dar e cam "buretos" si nu mi se pare proaspat.

Maraki 122? Defapt cred ca e ok ca Angelo e ceva mai inalt. Ce figuri sunt socrii, cum sa nu ii dea la copil sa poarte haina?

Cosmi super sic arati doamna! M-am distrat ca te-ai imbracat cu aceleasi culori ca Bianca ... super!




Angi de motanel (5.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Bumbi pozele sunt in drop.Nu ma machiez...nu stiu de ce... de lene cred...si inainte imi facea asa o mare placere
Maraki ciudata chestia cu hai sa iti alegi jucarii si ti le dau peste 2 saptamani.Nuinteleg de ce l-au mai luat cu ei sa aleaga sau de ce le-au mailuat acasa apoi.Cam aiurea.Cu haina atata timp cat l-au probat tb sa ii dea haina.
Numai vb de mancare ca mor de foame.S-a dus cineva sa imi ia un kebab.
Canda si mie mi-aplacut Cosmi.Zici ca e pustoaica.

Irina 27+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Bonjour fetelor si o saptamana minunata ! Am atat treba ca nu imi vad capul trebuie sa termin repede si la bucatarie ceva gogonele ce mi-au ramas sa fac ceva salata pt murat cu ele si apoi calcat si restul . Acum am obs ca era inceput capitol ca ati pus si bucataria Biancai la inceput fetele care mai aveau vreo sansa sa nu se ingrase ...gata ati ratat cu atatea tentatii si eu si Bianca suntem piaza rea.
Maraki chiar maintrebam pe unde ai umblat sa poate Angelo sanatos geaca baga o poza ca fac si eu cu a mea si fa paji ca iese buna, eventual taiate visinile poate nu merg la fund.
Giova fa rost de reteta mamei tale de raji cu visine ca eu cam in genul asta fac sau cake sau praji lejere pt cafea dimineata nu suntem fani creme. Si eu am dat visinile prin faina sa nu mearga la fund cum vazusem si in reteta de baza ca se duc dar tot au picat oricuma fost buna is m-am bucurat ca am gasit fara samburi visine ca e aiurea la praji cu samburii aia.
Irina La multi ani pentru marian !
Gata ma apuc de treaba azi e si Jean de garda asa ca la pranz arunc numai niste aripioare de pui la cuptor cu legume si gata nu imi mai bat capul. Spor la toate !

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

angi si eu m-am cam saturat de vremea asta...care te obliga sa stai numai prin casa...asa mi-a venit de duca..pe la munte pe undeva...:) dar ma multumesc, se pare, si cu un drum in wknd-ul acesta la cv..la parinti/bunici...nu am mai fost de o luna!!!!!! si picam exact cand e petrece mare la noi in oras...SUNT ZILELE CRAIOVEI!!!!

irina pai si unde-i drop-ul? cala semnatura nu-i!

silvi spor la treburi!!!

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">poze

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

http://www.dropshots.com/irimar voila.
Nu mai vine cu mancarea....

Irina 27+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Silvie nu am cum sa fac poze la palton pt ca nu e la noi acasa Trebuie intai sa vb cu Sofia sa sune la socrosenii si sa spuna sa ne dea paltonul sa-l poarte Angelo Iti dai seama ce aiurea este sa sun acum cand poate e inmormantarea lui Andreas Dar e un friiig aici.......modelul este din raiat maro mai deschis, are un fel de imprimeu raiatul,este imblanit pe dinauntru, cu fermoar si capse sau nasturi din aia oblici....nu mai stiu....dar e frumos


Canda mi.ai facut pofta cu peste

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput