Colectia de toamna-iarna 2005 (250)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Uram si noi sanatate colectiei!!!
Lavi Natiliciul o ia de la capat cu bolitul sau e continuarea??

Mama ce tarte si praji am vazut la voi, tarta lui Noki mai ca m-a facut sa ma lansez cu missa dupa mine....dar in euforia mea uitasem ca nu am de nici unele in casa. Noi duminica facem aprovizionarea pe saptamana, iar cum acum e vacanta, suntem mai lenese decat lenese. Asa ca am cinat in seara asta facand un picnic in fata TV-ului, cu niste pizza "piccolini" de la congel . Missa a fost mai mult decat incantata.

Meemsulici, ce coincidenta, noi am fost aseara la Holiday on ice, si tot asa cu printese, printi, indieni, dragoni, gheise si cate si mai cate absolut superb.Si eram chiar in primul rand, la nici un metru de patinoar:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Silvia e la a 5-a felie de chec de-al lui Ripley, am pus deasupra niste felii din piersici in compot. N-am avut praf de copt, am pus un pic de bicarbonat in loc si 5 linguri de zahar, in loc de 300g.

Ioana tusea seaca nu cred ca trece cu aerosoli; cum zici tu, sinecod/paxeladine. Si inca ceva, incearca sa o convingi sa tuseasca mai putin, uneori te poti abtine si constient. Stiu ca e reflex dar la noi mai merge si cu convinsul. E de la gatul iritat. Ii poti da si cu ceai de tei cu miere.

Nataliei iar ii creste febra, ii dau imediat Nurofenul. Of, of.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna seara fetelor....

Si noi suntem un pic raciti, adica...Tudor tuseste dar nu sec, si parca si un pic muceste....dar foarte putin. Stefan a inceput de vineri cu stranut si azi un pic de Tuse...dar avand in vedere ca doamna educatoare era racita cobza si majoritatea copiilor...eu zic ca e ok asa. Am inceput sa ii dau niste Oscilo si ceva de tuse...sa vedem cum merge.

In rest suntem ok, cu crizele specifice varstei: La Stefan cu incapatanarea si cu nervii varsati pe jucarii iar la Tudor cu urlete si tipete...chiar trintiri pe jos daca nu i se face pe plac. Dar pe noi nu ne impresioneaza...asa ca renunta si trece mai departe. La stefan e mai greu pentru ca este extraordinar de incapatanat. Mi-a zis si Educatoarea ca e extrem de istetz si inteligent dar foarte incapatanat si face numai ce vrea el atunci cand vrea el. Are o personalitate foarte puternica dar...il da Doamna educatoare pe brazda.

Ma ingrijoreaza insa o problema. De 1 luna de cand merge la Gradi...a inceput sa scape pishu pe el. Asa ceva nu se intampla niciodata...dar de cand merge la gradi...se scapa pe el destul de des. Am inteles ca si alti parinti patesc la fel cu copilasii....dar mie nu mi se pare chiar ok. Voi ati patit asa ceva? E caul sa ma ingrijorez mai tare decat sunt?

Acum va poop ca merg sa il culc pe Stefan. Pe maine!



Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mama mia, ce de activitate in ultimele ore!

Buna cea cu gatitul, NASPA cea cu bolitul.

Lavi, cum dude coapte v-ati captusit iar cu bolit? Of, of, mai mai. Sanatate Nataliciului popandau!

Ioana77- iti urez o noapte in care sa nu auzi picior de tuse!

Anada- venit-a agentul electric?Vezi, maica, daca-ti manifetsi indignarea impotriva regimului, te pun oamenii in umbra.
Ce ma enervezi cu infometarea ta! Jur ca in cura de slabire postata de mine slabesti FARA sa te infometezi.Da' tu, capoasa cum esti, faci mereu numa' cum vrei tu!



Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

mda, cu prietenul imaginar am intrat in joc... si jucam. incercam sa-l inlocuim cu o printesa gen cenusareasa, alba ca zapada, fete harnice si la locul lor, dar probabil n-are haz, ca nu mai are cine s-o puna la prostii. sa speram... ca o sa treaca destul de repede.

mara, . si iris si roxana sunt mititele. nu trebuie sa ai talent la desen, ci doar dorinta. daca te intereseaza, da-mi un mail si-ti povestesc mai multe.

Cristina

www.talentedenazdravani.ro" target="_blank">Talente... de Nazdravani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Alinus e alta boala. Dupa diaree + viroza de acu 2 saptamani a avut o saptamana-doua OK.
Cam de ieri a reinceput cu mucii, de azi febra.
Adevarul e ca eu m-am culcat pe o ureche anul asta cu imunizarea pentru ca anul trecut a mers foarte bine din pdv viroze. Anul trecut i-am dat Septilin, deci nu mare lucru.

Pana la urma a mancat si Nati niste chec de-al lui Ripley, am avut dupa ce sa-i dau Nurofenul (ca nu prea voia sa manance nimic) iar Silvia, mare fana de orice nu te murdareste (deci exclus prajituri cu crema) a mancat 7 felii.

fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Taman am terminat de vizionat "Fantomele fostelor iubite", o comedioara romantica draguta.

Si-am zis sa intru sa vad ce mai face Nati.Lavi, sper sa se repare repede mititica!fetele dragi!



Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Lavi, asa a patit si anul trecut, tratamentul e cel recomandat atunci de pediatra. Acum am identificat si sursa: muci circuland gat/nas si neiesind pe nicaieri. Exact ca anul trecut.
Noaptea a fost relativ ok, adik am dormit amandoua cu intermitenta, ea tusind destul de rar, dar cu convingere. Febra a mai facut, dar parca nu de speriat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Aha, deci ceva-ceva efect a avut urarea mea catre Ioana si Maria! ce bine! Sanatate multa si reparatie integrala cat mai rapida!

Lavi, ce se aude de pe frontul vostru? Da-ne o veste buna!

Tarta mea e in cuptor. Sa vedem ce-o iesi. Crema este exceptionala la gust.



Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

Hello!

Joy, la multi ani! Si eu astept sa mai intri sa ne povestesti ce mai faci, cum iti mai e

Sanatate multa pentru Natalia, Maria, Rianna si Tudor!

Ioana, cand tuseste Maya sec ii mai dau o cana cu ceai cald cu pai sa bea mereu cate o inghititura, asa ii mai dispare senzatia de gadilat din gat, ca intr-adevar, de ce tusesti, de ce iti vine sa tusesti mai tare. Si e foarte important sa nu fie aerul prea uscat in casa.

Lavi, oau, cred ca e prima oara cand aud de Silvia ca a mancat ceva mult si cu pofta. sa-i fie de bine checul!

Dordia, in toamna cand incepuse Maya gradinita in Spania si era stresata incepuse si ea sa scape pipi, ba chiar a facut de cateva ori si in pat, noaptea, iar ea are un control foarte bun la capitolul asta. Cred ca e un episod trecator, problema e ca e frig si trebuie verificat sa nu stea ud, poate te ajuta o ingrijitoare.

Maria, minunat cu balerinii! Sper ca si-au revenit. :)

Anda, stiu ca stii si tu, da tot zic. Nu e bine sa tii un regim de slabit care te tine flamanda, in conditiile in care ai sistemul digestiv si asa sensibilizat. Sucul gastric, in conditiile unui stomac gol, o ia la vale de capul lui si irita si mai tare mucoasa intestinala. Vorbesc din experienta, eu daca stau mai mult de o ora jumate flamanda nu mai sunt buna de nimic 2 zile.


Am vazut acum 2 zile al doilea cel mai bun film din viata mea : Das Leben der Anderen (2006), e perfect, stateam dupa aia si ma gandem cum as putea sa-l imbunatasesc, si n-as putea. Mi-a placut tare, tare mult.

Maya vine la mine:
-Mama, se poate intampla sa verse cineva o sticla de apa pe mocheta?
Eu: -Da, se mai intampla.
Ea: - S-a intamplat!

(de o vreme e cam mataita si i-am spus sa nu mai planga din orice nu--i iese, ca se mai intampla)

Dimineata am fost cu ea in parc, dupa aia am dus-o pana la Unirii sa ii iau o jucarie, bineinteles ca am venit acasa cu un set de plastilina, of, of.
Eu nu urasc vremea asta, ies in fiecare zi cu orele, daca am timp, ma imbrac bine si gata. Imi place ca pare aerul mai curat, orasul mai liber, nu imi bate soarele in ochi si cred ca mi se activeaza si metabolismul ca ma simt mai plina de energie. Inainte se inceapa zilele astea ploioase era superb in parc aici la noi, si dimineata era frumos si nu prea frig.Ne-am jucat foarte frumos cu ghinde, castane, frunze de toate culorile.


pupici




Mergi la inceput