Colectia de toamna-iarna 2005 (250)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

sanatate nataliciului!

azi a fost prima zi de dieta scarsdale (am inceput-o de sambata ca sa pice duminica ziua cu fructe la pranz ca sa nu lesin la serviciu:)
practic ma doare real capul de foame. contine mancare la limita subzistentei aceasta dieta...
desigur ca tocmai azi mama a facut placinta cu dovleac, preferata mea.
intru pe forum, gasesc retete de placinte.
nu e drept.



mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Anda multumesc

Isi aminteste cineva pandispanul lui Ripley? cautarea pe forum nu merge si nu am notat reteta

300g smantana, parca tot atata faina, zahar nu mai stiu si 3 oua?
Parca era 3-3-3.
Si parca se pot pune pe deasupra stafide, fructe, de-astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Anda, te admir ca bagi cura acum, in acest anotimp deprimant.

Mai voiam sa zic ceva: sunt in plina desfasurare Campionatele Mondiale de gimnastica. Vaca de TVR, televiziune NATIONALA nu le transmite.
E un sport la care pe langa ca romanii au ceva sanse si traditie, mai e si placut de vazut, eu una cunosc o gramada de fani-privitori printre care si eu.

Noroc ca le transmite Digi Sport TV, intamplator am gasit ca avem si televiziune asta la RDS. Maine e ultima zi a finalelor pe aparate de la ora 15 la 18 transmisiune directa.

Ieri la individual compus feminin romanca noastra Ana Porgras a iesit pe locul 7, pacat ca a cazut de pe barna, din cauza emotiilor si pt ca este debutanta. Azi, tot ea, a luat broz la paralele si maine este calificata la barna si sol. Sandra Izbasa din pacate s-a accidentat cu o luna in urma si nu a prins mondialul.

Dragulescu a iesit campion mondial la sol. Ma bucur tare mult pentru el la cate esecuri a avut la sol in ultima vreme.

Si nu pot sa nu-mi manifest scarba fata de televiziunile "de top" din romania care nu transmit in direct scrima, canotaj, gimnastica unde avem campioni mondiali ci transmit Romania-Serbia 0-5 , parerile lui becali despre absolut orice si ce au mai facut nevestele si amantele "fotbalistilor"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Io ce sa va mai povestesc: dupa trei zile de stat in casa, bagat aerosoli la greu, de dimineata Maria tuseste non-stop, ba s-a mai trezit si cu un pui de febra dupa masa Mi-e groaza de noaptea ce vine, pe bune, de accesele de neoprit de tuse.

Lavi, suferim impreuna, pupici si sanatate Nataliciului.

am calit si eu niste mere in seara asta, Maria, nu pui o reteta testata si buna sa o prestez maine dimineata

anda, bafta si multa apa bauta cand ti-e foame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Lavi, salvasem eu esentialul de la checul lui Ripley:
3 oua se freaca cu 300 g zahar, apoi adaugi 300 g smanatana, 300 g faina, 1 praf de copt

Anda, sorry .
Vorba sefului meu neamtz (la ei in nord 70% din an e ca la noi acum, intre 0-10 grade, ploaie semi-zilnica etc etc): pe vremea asta nu poti decat sa numeri banii sau sa coci cate ceva (la copii se referea el , dar... coace fiecare ce poate ).

Edit:
Placinta cu mere cu aluat fraged: 1/2 unt (margarina) se freaca cu 1 ou, 5 linguri de zahar si un praf de sare. Se adauga 100 ml lapte, faina cat cuprinde si 1 praf de copt. Se intind 2 foi, merele calite cu zahar si scortisoara la mijloc.

Offf, sanatate multa bolnaviorilor! Si o noapte linistita mamicilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Maria, multumesc, deci retinusem bine!
Ioana sanatate Mariei! Prospanul mai merge la noi pt accese de tuse si Paxeladine, pt tusea seaca in accese multe.
bafta, sa nu se ingroase gluma cu febra!

Am cumparat din Carrefour un Puzzle de 500, a fost 17 lei, ieftin, poza e din orasul gent, Belgia. Casute, canale...
Vreau sa-l fac impreuna cu Silvia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Saru'mana, Lavi, la fel si voua. deja am luat humex dextrometorfan, ca era 8 ron. Sinecod-ul s-a facut aproape 25.Dar se pare ca nu functioneaza (i-am si dat numai o singura data), cred ca are gatul extrem de iritat, nu stiu cum poate sa tuseasca atat de multE tuse iritativa, seaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Muuuuulta sanatate colectiei!! Noi mucim (Rianna) si tusim usor (eu), deci suntem in asentimentul vostru... :(

Aveti aici: http://www2.snapfish.com/thumbnailshare/AlbumID=2251113007/a=37114637_37114637/
poze de ieri, am fost la un show intitulat Princesses on Ice, ft bine pus la punct, fetele s-au bucurat ft tare.

Pupici si din nou, sanatate muuuuulta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

ok, s-a facut o ora jumatate de cand nu mai avem electricitate. mai am laptop timp de o ora si moare si asta. centrala nu merge fara curent. mie imi e foame.
ioana, te compatimesc, la tuse seaca la noi nu a mers nimic, l-am chinuit peste o luna cu tot ce era de vanzare pe piata. plus retete de la medici, deci nu doar dupa capul meu. mie imi e frica ca de vampiri de tusea seaca la copii.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Anda asa gandesc si io avand in vedere episoadele precedente, cel mai mai groaza imi este de tusea seaca. Tocmai ce-a vomat o tura din cauza ei Deschide si tu doua usi, sa se faca curent: ha, ha.

Meems, sanatate multa si voua!

Mergi la inceput