Complicatii ale cezarienei: granulom si cheloid

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marutzu spune:

la ce spital te redeschide mstela?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

La Panait Sarbu (Giulesti)

mami de TEA

Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marutzu spune:

sanatate multa iti doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

sa ma tii si pe mine la curent,pt ca nici mie nu mi se mai inchide operatia,desi am fost de 4 ori la curatat....e clar ca tb sa fiu redeschisa,dar nu prea mai am incredere in dr care m a operat.poate imi zici si mie pe pm un nume de dr si un tarif.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davmihaela spune:

Am nascut acum 21 de ani prin cezariana ,cam la un an dupa operatie au inceput problemele mele. O data la 6 luni aveam frisoane , temperatura , ameteam si chiar cadeam din picioare ,dupa 2 zile imi reveneam si imi continuam viata ....nu cunosteam cauza acestor simtome...si asa au trecut 9 ani...eee, dar astea au inceput sa se repete din ce in ce mai des , cam la o luna . Intr-o zi trebuia sa plec schimbul 2 la lucru pur si simplu am cazut de pe picioare , cand mi-am revenit putin cu greu am ajuns in camera la pat, cand a venit sotul acasa si ma vazut sa speriat si culmea dupa trei ore m-am ridicat si am plecat la lucru (dar nu va spun cum sotul meu a mers cu mine la lucru si a stat langa mine toata ziua pana am inchis magazinul)....imediat la o luna mi-a aparut o imflatura si o roseata pe operatie , imediar am consultat un medic Ginecolog si acesta ma indrumat spre un chirurg. Am consultat un Chirurg iar acesta mi-a dat din start verdictul, operatie , mi-a explicat ca organismul meu nu suporta firele postoperatorii si le arunca afara , intr-un cuvant pe intelesul meu fac alergie la fire ....am incercat sa negociez cu el ( am intrebat de un tratament , tot sa evit operatia ) nici nu a vrut sa auda ... nu va spun ca mi-a pus si doua furtune de drenaj pentru curatare si am stat si o luna in spital sub supraveghere ...pe biletul de xternare era scris ...Granulom de fir Stang si Drept cat doua portocale si alte chestii in termeni medicali,....de atunci au mai trecut inca 13 ani , m-am simtit bine , chiar foarte bine dar stau cu frica in spate ca imi poate reaparea iar ....dupa cum ati observat am un organism rezistent daca m-am operat la 9 ani dupa cezariana ....Am intrebat Medicul care ma operat daca poate sa reapara acest Granulom si ma asigurat ca el ma curatat bine , cu alte cuvinte nu mi-a spus nici da nici nu .Oricum tin sa-i multumesc din suflet doctorului Coada pe atunci chirurg in Spitalul Orasului Roman iar acum directorul Spitalului , datorita profesionalismului si omeniei lui sunt eu astazi bine ....totusi in toti anii astia am trait cu aceastra frica de a nu-mi reaparea mai ales ca in ultimul timp am niste intepaturi si usturimi .Eu nu mai locuiesc in Orasul Roman , nu ma mai pot adresa medicului care ma operat , cred ca este timpul sa fac un eco dar sincer mi-e frica de rezultat .Va rog din suflet cine cunoaste astfel de cazuri sa ma imformeze si pe mine ...multumesc .

Mergi la inceput