Guvernul Boc a cazut - what is next?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Noul guvern se negociaza intr-un birou al Grivco,proprietar Dan Voiculescu .Negociator sef Hrebengiuc.Cat de independent credeti ca ar putea arata un guvern facut de Hrebenciuc,exceptandu-l desigur pe J?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bedrosmart spune:

Vorbeam ieri cu o cunostinta despre caderea guvernului si eu ma lamentam, spunand ca "Tara arde si baba se piaptana - noi ne chinuim cu criza #351;i ei se cearta pentru putere si ciolan". Si respectivul mi-a raspuns: "Stai linistita, daca se cearta, inseamna ca mai e ceva de furat prin tara asta, deci putem fi optimisti pentru viitor."

Exact asta e si parerea mea: Fratilor, fiti optimisti, mai avem o speranta, astia mai au pentru ce sa se bata!

Bedrosmart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Tismaneanu despre www.hotnews.ro/stiri-opinii-6277154-deja-322-254-problema-cozii-intre-picioare.htm" target="_blank">puciul de ieri

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Indiferent cu cine tinem sunt niste aspecte care ar trebui sa ne dea de gandit.

Prea toata opozitia urla impotriva lui Basescu ceea ce ar trebui sa te faca sa te gandesti ca el nu este chiar atat de vinovat precum vor sa-l arate astia.

Viitorii candidadati la presedintie se poarta toti ca si cum ar face campanie pentru Basescu si nu pentru ei insisi.

Nici unul nu povesteste de ceea ce ar vrea sa faca cand va fi presedinte.

Ne umplu capul numai cu vorbe goale fara nicio acoperiere.

Nica a fost cel care i-a dat documentele de la DGPI lui Vanghelie

Crin Antonescu a fost la presedintie deosebit de obraznic ca si cand ar fi vorbit cu un terchea-berchea nu cu PRESEDINTELE ALES al tarii. Iar pentru totala lui lipsa de respect ar merita sanctionat politic.

PNL-ul ii va da afara pe cei care nu s-au prezentat la vot. Motivul: in partid s-a votat cu majoritate sustinerea motiunii iar toti fie ca le convine sau nu trebuie sa respecte linia partidului daca nu "vai si amar de fundurile lor". Pe vremea raposatului PCR era o zicala: Mai bine gresesti impreuna cu partidul decat sa ai dreptate impotriva lui. Deci lucrurile astea trebuie sa ne dea de gandit mai ales ca PNL-ul uita ca acei parlamentari sunt alesi uninominal si isi reprezinta in parlament alegatorii din circumscriptie si nu pe Crin Antonescu si Mircea Geoana.

Nu cred ca este adevarata chestia asta cu cumpararea de parlamentari. De ce? Pur si simplu pentru ca motiunea a trecut cu o majoritate larga de voturi.

Nici prin cap nu imi trecea acum mai multe pagini ca PSD-ul va marsa la aceasta mascarada. Ceea ce imi dovedeste ca ura lor este atat de mare incat si-au pierdut uzul ratiunii.

De ce toata lumea vorbeste de un guvern care sa tina doar pana la alegerile prezidentiale? Ce jocuri politice PNL-PSD-UDMR se fac pe spinarea Romaniei?




Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

sunt de acord cu viviana.
plus ca nici unul din PSD, PNL nu vorbeste despre tara, despre "bobor", despre ce vor sa faca ei pentru noi, pe ei nu-i intereseaza decat lupta pt. ciolan...
din pacate si Geoana s-a antrenat in barfele astea ieftine, daca inainte il mai apreciam cat de cat, acum s-a dus si el pe apa sambetei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Scanteie spune:

Untotdeauna am apreciat oamenii cu simtul umorului :

Boc este infrant de dambovitismul miticilor.
Un om muncitor, din provincie este intotdeauna luat peste picior de fripturistii si smecherii de Bucuresti.
Nu va place Boc pentru ca e mic de statura si un pic demodat? Este un ardelean muncitor si direct. Fara urma de politician da Bucuresti ca Geoana, Tariceanu, Bogdan Olteanu, etc.
Chiar va trebuie un ins geluit, impecabil, care sa va spuna numai povesti? Si sa aiba si chiloti Hugo Boss?

Din pacate, tara asta nu poate fi guvernata de oameni sinceri si onesti, pentru ca mafiotii nu lasa ciolanul din mana, si au si multi bani: Vantu, Voiculescu, Patriciu. Asta e trioul care conduce iar lupta cu cei trei este din start pierduta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Am tot citit si nu m-am bagat. As fi ramas in continuare pe margine, daca nu as fi citit postarea Vivianei. Viviana, , respectele mele! Ai exprimat si punctul meu de vedere si prin intrebarile pe care le-ai pus (si pe care mi le-am pus, de multe ori, si eu) nu ai facut decat sa-mi intaresti anumite pareri. O singura completare la ce ai spus tu, si anume ca ccc Crin Antonescu nu are pentru prima oara o iesire de acest gen. Si am sa aduc aminte numai de calificativele pe care le-a dat Elenei Udrea si Elenei Basescu. Limbaj de mahala/centura! L-a "luat" de mult pe Basescu in "exprimari". Sau asa trebuie sa se exprime ca sa fie presedinte ????

Si din ciclul "eu cu cine votez?...", zilele trecute, tot butonand telecomanda, am dat peste Gigi Becali pe nu stiu ce post. Al meu consort si cu mine il urmaream si eram siderati! Tot spunea ce-o sa faca el daca va fi presedinte, ca o sa desfiinteze cazinourile, ca nu vor exista bordeluri...... Ei, si la un moment dat izbucneste sotiorul meu: "gata, am gasit, stiu pe cine sa votez: pe GB il votez! daca eu nu pot intra in cazinouri si bordeluri, de ce sa mai existe?"... Inainte de a se interpreta gresit, tin sa precizez ca afirmatia de mai sus, referitoare la votul pentru GB, nu a fost decat un haz de necaz referitor la situatia actuala din tara, nu vom pune stampila pe Gb decat daca o vor avea toti candidatii!

Alin, , bestiala faza cu Geoana si presedentia .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana spune:

Foarte bine a spus viviana: limbajul golanesc al lui Crin Antonescu l-a descalificat.
Degeaba se tunde giuguc si se vopseste ca sa nu isi arate firele albe (informatie spusa de dl Ursu de la Realitatea TV). Pacat apropo ca i-e rusine de firele albe din par.
Fandaxismul lui impreuna cu limbajul de toloaca il fac un pitic penibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

Da, niste observatii corecte: tot asa marlanete este si Ludovic Orban pentru care toate femeile din politica sunt niste prostituate ... si la fel de marlanoi este fostul ministru al sanatatii (cu voce groasa si zambet oblic cand e vorba despre femei)Nicolaescu.

Eu am fost siderata sa vad cum se poarta toti marlanoii din parlament fata de Roberta Anastase. O femeie distinsa care era luata mereu peste picior de alde Nastase, Hrebenciuc, Nicolaescu, Orban si Antonescu.
Mi-am dat seama ca in spatele costumelor lor stau niste fundamentalisti macho, cu creierul in chiloti. Astia sunt deci alesii natiunii care zbiara din ranunchi si se bat dupa ciolan. Pacat, Romania este o tara europeana si merita mai multa eleganta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui muffin

Da, niste observatii corecte: tot asa marlanete este si Ludovic Orban pentru care toate femeile din politica sunt niste prostituate ... si la fel de marlanoi este fostul ministru al sanatatii (cu voce groasa si zambet oblic cand e vorba despre femei)Nicolaescu.

Eu am fost siderata sa vad cum se poarta toti marlanoii din parlament fata de Roberta Anastase. O femeie distinsa care era luata mereu peste picior de alde Nastase, Hrebenciuc, Nicolaescu, Orban si Antonescu.
Mi-am dat seama ca in spatele costumelor lor stau niste fundamentalisti macho, cu creierul in chiloti. Astia sunt deci alesii natiunii care zbiara din ranunchi si se bat dupa ciolan. Pacat, Romania este o tara europeana si merita mai multa eleganta.



Pai daca li se permite...
Pariu ca in fata lui Merkel nu scot un beep?

Mergi la inceput