Guvernul Boc a cazut - what is next?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

La ultima mea intrebare (De ce un guvern numai pana la alegeri ca doar presedintele nu poate demite primul ministru iar parlamentul nu isi poate demite propriul guvern)) a raspuns acuma vreo ora Cristian Parvulescu de la Prodemocratia.

Raspun: Presedintele nu poate demite prim-ministrul dar prim-ministrul poate remania guvernul si face altul cu ce coloratura politica vrea.

Aha, asa mai venim de acasa! Parca ni s-a ridicat valul de pe ochi, nu?

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Cum va place doamna Corina Alexandru Gatej?

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Ai, ai, ai, ai... ajungem la comparatii genul Merkel versus Lenuta/EBA/Anastase?

Vai de noi.

Nu s-a nascut inca in Romania femeia implicata in politica ce sa ajunga la genunchii Angelei Merkel.
Avea potential Mona Musca insa din pacate a facut o greseala enorma: a mintit in legatura cu trecutul ei in loc sa si-l asume. Alta femeie decenta in politica in momentul asta eu nu vad.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Xeno, a fost in super pozitie la Unilever, este un manager super.

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Cum va place doamna Corina Alexandru Gatej?

Come to The Dark Side ... we have cookies!



mai degraba poate asta: http://www.realitatea.net/cine-este-lucian-croitoru_640896.html



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Interesant - acest domn a fost invins de dl Olteanu, la candidatura ca viceguvernator al BNR.

Va dati seama de ce somitate a fost invins?

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Lumea vorbea mai demult despre Corina. Dupa ca e fost numita consilier economic la Cotroceni.
http://www.pointpa.ro/blog/2009/09/29/un-viitor-premier-din-zona-corporate-corina-alexandra-gatej/

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Acum a aparut si asta:
http://www.realitatea.net/presedintele-traian-basescu-va-anunta-partidele-ca-propunerea-sa-de-premier-este-lucian-croitoru--potrivit-newsin_640877.html

Cam asta e ideea mea, si a oricarui dictionar despre ceea ce TEHNOCRAT inseamna.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eliza5

Ai, ai, ai, ai... ajungem la comparatii genul Merkel versus Lenuta/EBA/Anastase?

Vai de noi.

Nu s-a nascut inca in Romania femeia implicata in politica ce sa ajunga la genunchii Angelei Merkel.
Avea potential Mona Musca insa din pacate a facut o greseala enorma: a mintit in legatura cu trecutul ei in loc sa si-l asume. Alta femeie decenta in politica in momentul asta eu nu vad.

Eliza si Alex (15 nov. 2004)




Comparam pur si simplu..femeile de cariera politica Ca Muffin zice ca politicienii romani n-au respect pentru femeia politician. Ba au, da nu pentru ale noastre.

Nu o compara nimeni pe Merkel cu EBA, astea doua au in comun doar anatomia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Citat:
citat din mesajul lui Eliza5

Ai, ai, ai, ai... ajungem la comparatii genul Merkel versus Lenuta/EBA/Anastase?

Vai de noi.

Nu s-a nascut inca in Romania femeia implicata in politica ce sa ajunga la genunchii Angelei Merkel.
Avea potential Mona Musca insa din pacate a facut o greseala enorma: a mintit in legatura cu trecutul ei in loc sa si-l asume. Alta femeie decenta in politica in momentul asta eu nu vad.

Eliza si Alex (15 nov. 2004)




Comparam pur si simplu..femeile de cariera politica Ca Muffin zice ca politicienii romani n-au respect pentru femeia politician. Ba au, da nu pentru ale noastre.

Nu o compara nimeni pe Merkel cu EBA, astea doua au in comun doar anatomia.





Ba, imi cer scuze ca te contrazic, politicianul roman nu cred ca are respect pentru femei in general, nu conteaza ca sunt la noi sau in alta parte. Si indiferent de cat de capabila este sau nu o femeie cu o cariera politica de la noi, limbajul trebuie sa ramana decent!

Mergi la inceput