Guvernul Boc a cazut - what is next?

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Am gresiiiit!,nu de Cristian Preda imi place ci de Cezar Preda!


Cezar Preda e pe lista mea de idioti. Are viziunea unui orb.
Cu caciula trasa pe ochi.
Ratacit intr'o pestera.
Noaptea.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Antonescu a reusit, rapid, inteligent si fara zgomot, sa coaguleze PNL, PSD, PC, UDMR si Grupul Minoritatilor in jurul unei solutii de constructie politica menita sa rezolve situatia confuza creata dupa demiterea Guvernului Boc 2.
Lasind la o parte deosebirile ideologice, partidele astea au fost capabile, la initiativa lui Antonescu, sa renunte la orgolii si la interesele propriilor partide.
(...)


Hai mai Ileana tu chiar esti convinsa de ce afirmi?
Rezumand,parerea mea este ca s-a intamplat tocmai invers: PSD&comp.l-au bagat in ecuatii(pardon, l-au coagulat) pe Antonescu.


B.nica, in general eu chiar cred ce afirm pe DC.

Ordinea cronologica a fost asa:
- Crin Antonescu a afirmat ca are acceptul unei personalitati ptr pozitia de prim-ministru
- pe surse s-a zvonit ca este vorba de Johannis.
- Crin Antonescu nici n-a confirmat, nici n-a infirmat
- PNL si UDMR au initiat motiunea de cenzura
- PSD s-a frichinit ba ca o sustine, ba ca nu
- PSD a sustinut motiunea de cenzura
- Motiunea de cenzura a trecut
- PSD, PC, UDMR au anuntat ca sustin propunerea PNL-ului pentru prim-ministru.

Concluzia logica este cea pe care am expus-o.

Desigur, fiecare isi poate imagina mai departe ce scenariu pofteste. Oricum nu conteaza nici ce crezi tu, nici ce cred eu.


Ati vazut cit de tari se tin, in continuare, pe pozitii?
Pina si UDMR-ul? (la care nu m-as fi asteptat, si care chiar nu poate fi suspectat de ura fata de Basescu).
Ce-i mina pe ei in lupta?
Cred ca noi vedem numai virful aisbergului. Si ca situatie e mult mai rea decit ne imaginam.

Comunicati-i, va rog, Domnului Tismaneanu ca lovitura de stat de abia acum urmeaza.
O va da Dl. Basescu.





Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

In primul rand, l-am ascultat ieri pe d-l Boc cu niste afirmatii de-a dreptul nostime (doar ca nu mi-a venit sa rad); ii conced faptul ca nu poate zice nimic impotriva sefului, asta e. Dar sa aplici bancul cu baba pe care o impingi pe scari si o intrebi de ce se grabeste, in viata reala, sa si crezi in el, deja e mai mult decat pot suporta. Adica Basescu isi bate joc de coalitia parlamentara, propune de-a dreaq asa pe Lucian Croitoru ca si prim-ministru stiind ca restul nu il vor alege. Chiar considera ca poate face orice. Chiar asta nu vede niciunul dintre sustinatorii lui. Incorectitudinea. Ca sa nu mai vorbim de referendum, unde s-a mai pomenit sa se organizeze referendum in aceeasi zi cu alegerile cand se stie clar ca l-ar favoriza pe unul dintre candidati? E imoral.
Si l-am vazut pe Basescu la B1 cand a afirmat cu gurita lui ca Nica ar fi ramas in functie chiar daca scapa informatii de mare importanta, doar sa nu fi trancanit despre autobuzele din ziua votului, hahaha, unde era incoruptibilul...
Insa, discursul lui din fatidica zi de marti 13 m-a dat gata. Cand a amintit incruntat despre caderea guvernelor Roman si Vasile...insa l-a uitat pe ala cu caderea lui Ciorbea. Plus ca m-a induiosat cat l-a ridicat in slavi pe Boc. N-a plans, dar nu-i tarziu.
Carla 28, principiul de care spui, ala cu au furat si s-au saturat, nu se aplica. Cine fura odata, va fura in continuare. Plus ca m-am saturat de ingustimea acestei "maxime" scoase din putul gandirii. In acelasi stil, trebuia sa ramanem cu Iliescu, ce fericiti eram, hm?


Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Cred ca noi vedem numai virful aisbergului. Si ca situatie e mult mai rea decit ne imaginam.

Comunicati-i, va rog, Domnului Tismaneanu ca lovitura de stat de abia acum urmeaza.
O va da Dl. Basescu.



Hai ma, ajunge cu catastrofele astea anuntate periodic! Mai cititi'l si voi pe Lucian Boia

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

scuzati ca intru si eu intr-o discutie cu un soi de informatie de alt gen, insa asa se prezinta un premier? http://comentopedia.ziare.com/lucian-croitoru/ "are o relatie de lunga durata cu Lacramioara... " si culmea , o cheama si isarescu?! si intamplator consilierul lui isarescu..

in alta ordine de idei. cum vi se pare noul premier? chiar nu am mai auzit de el pana acum . sper , in tot cazul, sa fie putin mai altfel decat boc.. care mi s-a parut o alegere total neinspirata

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Am gresiiiit!,nu de Cristian Preda imi place ci de Cezar Preda!


Cezar Preda e pe lista mea de idioti. Are viziunea unui orb.
Cu caciula trasa pe ochi.
Ratacit intr'o pestera.
Noaptea.


Ete na!Mie imi place ca e destept si le taie nasul la obraznici cu eleganta.
Acuma sa nu mai zica Ileana ca suntem vorbiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Antonescu a reusit, rapid, inteligent si fara zgomot, sa coaguleze PNL, PSD, PC, UDMR si Grupul Minoritatilor in jurul unei solutii de constructie politica menita sa rezolve situatia confuza creata dupa demiterea Guvernului Boc 2.
Lasind la o parte deosebirile ideologice, partidele astea au fost capabile, la initiativa lui Antonescu, sa renunte la orgolii si la interesele propriilor partide.
(...)


Hai mai Ileana tu chiar esti convinsa de ce afirmi?
Rezumand,parerea mea este ca s-a intamplat tocmai invers: PSD&comp.l-au bagat in ecuatii(pardon, l-au coagulat) pe Antonescu.


B.nica, in general eu chiar cred ce afirm pe DC.

Ordinea cronologica a fost asa:
- Crin Antonescu a afirmat ca are acceptul unei personalitati ptr pozitia de prim-ministru
- pe surse s-a zvonit ca este vorba de Johannis.
- Crin Antonescu nici n-a confirmat, nici n-a infirmat
- PNL si UDMR au initiat motiunea de cenzura
- PSD s-a frichinit ba ca o sustine, ba ca nu
- PSD a sustinut motiunea de cenzura
- Motiunea de cenzura a trecut
- PSD, PC, UDMR au anuntat ca sustin propunerea PNL-ului pentru prim-ministru.

Concluzia logica este cea pe care am expus-o.

Desigur, fiecare isi poate imagina mai departe ce scenariu pofteste. Oricum nu conteaza nici ce crezi tu, nici ce cred eu.


Ati vazut cit de tari se tin, in continuare, pe pozitii?
Pina si UDMR-ul? (la care nu m-as fi asteptat, si care chiar nu poate fi suspectat de ura fata de Basescu).
Ce-i mina pe ei in lupta?
Cred ca noi vedem numai virful aisbergului. Si ca situatie e mult mai rea decit ne imaginam.



q.e.d.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Carla 28, principiul de care spui, ala cu au furat si s-au saturat, nu se aplica. Cine fura odata, va fura in continuare. Plus ca m-am saturat de ingustimea acestei "maxime" scoase din putul gandirii. In acelasi stil, trebuia sa ramanem cu Iliescu, ce fericiti eram, hm?


si cand am votat "schimbarea" si fluturau toti cheile prin centrul capitalei, ce am castigat? mai mare dezamagire ca atunci nici cu Iliescu n-am avut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

In acelasi stil, trebuia sa ramanem cu Iliescu, ce fericiti eram, hm?

Esti optimista.
Puteam ramine foarte bine cu Ceausescu.
Pe multa lume vad ca nu deranjeaza modalitatea respectiva de a face politica.

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Ei Ileana, o sa-l pomenim pe Ceausescu cum il pomenim pe Vlad Tepes!

Mergi la inceput