Guvernul Boc a cazut - what is next?

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Citat:
citat din mesajul lui Eliza5

Eu cred ca vei avea o surpriza la alegeri ;-)


La La La BLa Bla





Come to The Dark Side ... we have cookies!



Obisnuiai sa combati intr-un mod ceva mai bine argumentat.

Ce ziceam eu de val ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Tocmai am vazut o "liniuta" la stiri: "Roumanie: Presedintele T. Basescu a numit un economist prim ministru". Cine este?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Lucian Croitoru daca am inteles eu bine de la radio

Cait
Home is where heart is...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Eu il apreciez pe J si chiar vreau sa il vad la conducere.Dar cred ca acum s-a pripit ,parte din cauza ca PDL-ul i-a furat un primar important,parte ca a fost un pic manipulat.Poate era mai bine ca in jurul lui sa se constituie o miscare care sa il sustina la alegerile prezidentiale.Atunci ar fi fost ceva foarte serios.
In ceea ce priveste faptul ca sustinatorii PDL nu recunosc greselile,eu cred ca Eliza se inseala si ma dau pe mine ca exemplu.Principala bariera pentru nesustinerea PNL-ului este de natura personala pentru ca eu cunosc cateva beizadele care nu au sub nicio forma ce cauta acolo unde au ajuns.Aceste beizadele au legaturi puternice sus si,desi nu au nicio calitate personala remarcabila sau vreo pregatire speciala,au fost in functii importante.
In rest,ca de obicei ,din acest moment finalul apartine,din pacate,Cotroceniului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Lucian croitoru va ramane doar cu ....numirea, caci nu va trece de parlament guvernul pe care el (sau Base, whatever) il va propune.

Base stie asta, dar.....circarului ii sta bine cu circul.


Alina



***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Multumesc, Cait! Numai ca numele asta nu-mi zice nimic...se vede ca sint rupta de ce se intimpla in Ro, 80% din numele vehiculate pe topicul asta imi sint necunoscute...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

copiloi - poti sa ne faci o paralela intre carierele si educatiile celor 2 domni: Johannis si Croitoru?
Poti sa judeci obiectiv?

daca ii judeci dupa cariera si educatie, care ti se pare mai bun? nu te intreb insa pe care il prefera dl hrebeciuc.

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Si o declaratie foarte civilizata a lui Johannis,confirmand parerea buna pe care o am pentru el:
http://www.realitatea.net/johannis--presedintele-traian-basescu-m-a-sunat-inainte-de-a-face-anuntul-de-presa_641662.html
In rest,Antonescu iar a luat-o pe aratura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Dupa parerea mea,si Johannis si Croitoru sunt doua solutii bune,dar ,din pacate,Johannis a aparut intr-un moment nepotrivit.Dupa cum am mai spus as fi preferat sa candideze la prezidentiale ca independent sau sustinut de o miscare care sa excluda PSD-ul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Doamne, ce pacat ca nu putem trai doua vieti in paralel. Mi-ar placea teribil sa stiu care ar fi fost discutia aici daca Johannis ar fi fost propus de Basescu.

Aproape as fi bagat mana in foc ca l-ati fi iubit. Pe Johannis desigur.

Mie mi se par la fel. De fapt stai, exista o diferenta: unul dintre ei este sustinut de Parlament. Deci chiar ar fi trecut de validare.

Mai, mai.

Mergi la inceput