Burtici fericite de septembrie-octombrie(221)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Monikus mai e putin! Tinem pumnii sa rezisti! Dansul l-am lasat de frica sa nu nasc azi (stiu, eu chiar cred ca pot sa-l aduc pe Alex asa usor? ) Cel mai mult mi-ar placea sa-ti faca puiul o surpriza si sa nu-ti mai fie rau saptamana asta, ca sa zici si tu pe ultima suta de metri ca e usor sa fii gravidoasa

38+ Alex - cumparaturi bebe

Si eu tare mi-as dori sa pot spune macar acum la sfarsit ca e bine sa fii gravida dar.... se pare ca fi-miu nu tine cu mine. Parca mai rau, imi da niste picioare de imi vine sa urlu.

Eu am evitat sa iau pastile toata sarcina si acum nu prea inteleg eu de ce m-a pus dr sa iau gynipral si no-spa. Aproape ca nu le-as mai lua. In fine. Cred ca nebunia a inceput sa isi faca loc.

Luto, ca bine zici. Eu pe langa bucuria nasterii o voi mai avea si pe cea a sfarsitului de vomitat. Nici nu iti imaginezi cat astept sa se termine raul asta. De-abia astept sa nu pot dormi de plansul lui bebe sau de durerile de la operatie. De-abia astept sa faca Rares pisu pe mine.

Stiu ca suna ciudat dar la cat de rau mi-a fost in sarcina asta nu stiu ce ar putea fi mai rau. Oricum, cred ca acum pt ca sarcina e la sfarsit constientizez mai tare faptul ca imi e greu. Bine ca nu trebuie sa ma mai suportati asa de mult.

Edit: Moni mai e un pic si vine bebe deci. Nastere usoara.

Monica 38+ in curand mami de Rares Andrei POZA BEBE
VARSTA BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Voi va plangeti ca dormiti ba la perete, ba la margine?? Pai al meu sot cum aude de dormit cum mine, fuge mancand pamantul! E adevarat ca si eu ma simt "libera" ca nu-mi sforaie nimeni la ceafa, nu ma calareste nimeni, nu ma trezesc cu maini prin pijamale, nu vorbeste nimeni la urechile mele (ceva nedeslusit, oricum!) dar parca suntem de pe vremea razboiului. Eiii, aseara am bagat militaria in ei. Copilul la camera lui, parintii la camera lor. Ciudat, chiar s-au executat micii teroristi...si a aflat hazbandu' in cele din urma cum naiba este ca nevasta sa fie insarcinata in luna 9: trezit de vreo 5-6 ori pt pipi, dat jos cu icnete, cu tras de tablia de la pat, zgaltait tot ce era prin preajma, tarshait papucii (ca nu mai merg in pas saltat de multa vreme), rasucit de pe-o parte pe alta dar nu asa finut cum stia el ca o faceam odata...ci tot cu ignete si cu "facut elan", impins dragul meu sot pana sa cada jos din pat...ca doar balena trebuie sa se desfasoare...si tot asa.
Dimineata duceam fata la gradi si decreteaza generalul: "mami, mami, asa nu se mai poate!! (parca s-ar fi chinuit luni de zile ) Eu la noapte ma retrag dincolo si iau si fata cu mine, ca daca ea este mititica nu indrazneste sa cracneasca!"
Acum...n-as prea vrea sa-l las..dar sa vedem, poate pana diseara ma imbuneaza

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 38+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Subscriu


Iulia 40s + 1 cu "Tudorita Mihaita"
Romania- The land of choice
Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui monikus


Bine ca nu trebuie sa ma mai suportati asa de mult.


ha ha...pai nu stii ca asta e cel mai bun loc de refulari, vaiete, descarcari....bucurii, laudat cu bebelacii, croncanit de ciori...etc
E minunat ca nu ne apuca pe toate de-o data....si asa ne putem sustine una pe alta prin rotatie

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:





La multi ani, unombun! Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi!




Luci, la cati mai multi ani fericiti de casnicie! Sa fiti sanatosi si bucurosi alaturi de gogo scump!!

La multe lunite si anisori, David! Sa fii sanatos si sa ai noroc in viata!


Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

ellenuta ma emotionezi cu mesajele astea scrise asa de mare...pentru mine. Eu nu prea sunt genul care sa urce pe scena...si ma simt cumva mai importanta decat sunt....
Multumim mult.
Ce fac fetele ? au cazut la pace ?
Soacra a ales de care nepotica are grija ? (sper ca nu te necajesc ca iti amintesc....glumesc)

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns THEA22 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Buna dimineata!

M-am trezit cu doua ore mai devreme decat de obicei. Nu eram stresata cu facutul de capitol nou , mi s-a intamplat si ieri. Dorm aproape 6 ore, si eu sunt terminata daca nu fac 8 in general. Ce m-o fi apucat? In loc sa profit acuma, cat mai pot? Of, si nici nu sunt obisnuita sa dorm in timpul zilei, dupa ce ma trezesc. Desi ar trebui sa ma antrenez pentru asa ceva... Dar daca dorm ziua ma trezesc de obicei cu dureri de cap si tensiune foarte scazuta. Voi cu bebeii cand dormiti in timpul zilei va simtiti bine cand va treziti?

Danangie multumim mult de capitol!!!

unombun la multi ani! Da-ne un semn ce faci tu si bebelul!

38+ Alex - cumparaturi bebe
MMMM...eu aveam problema ta cand eram tinerica,asa pe la facultate...musai 8-9-10 ore de somn, altfel eram chiauna. Iti dai seama cum eram in sesiuni cu nopti nedormite

THEA22,mama fericita de''Matei Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

mai, mai ce gasca vesela astazi!! imi place!!
incerc sa vin si eu imediat..

La multi ani Unombun!! sa fii sanatoasa, fericita alaturi de cei dragi!!!

Danangie multumim pentru capitol!!!

Hai, copila cu parul balai! Anna!! Anna!!!

41s

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15


incerc sa vin si eu imediat..

nu uita sa-ti iei si mingea cu tine

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16
Avanseaza lucrurile! Dureroase? Lungi? Rare?


Nici nu mai stiu. Dureroase sunt. Peste noapte fura si lungi de ma trezeam din somn(vreo 5), iar acum sunt rare.
Asta m-a determinat sa zic ca nu-s sanse. O sa incerc o cronometrare.

Iulia 40s + 1 cu "Tudorita Mihaita"
Romania- The land of choice
Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns THEA22 spune:

Sa indulcim vremea cu cateva urari...
noi trei,mama,tata si Matei, uram MUUUULTA FERICIRE,SANATATE SI CALE LUMINATA PENTRU NOII NASCUTI SI MAMICILE LOR NOROCOASE.EDUARD TOMA,bebe de TITI,SARAH MARIA, bebita de UVE,ADAM JOSHUA,pui de ADIMERCEDES,ALEX bebe de LULLABY si ANNA SOPHIA,bebita ELLENUTEI!!!!!!!



iar dragei LUTO ii dorim o casnicie implinita alaturi de sotul ei si de pui!!!!

THEA22,mama fericita de''Matei Alexandru

Mergi la inceput