**Zmeurici de iulie-august 2009 (7)**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Emanouela bine ati venit in . am notat datele, cand am putin timp va trec in lista.
Lu-ana iti trebuie pasaport pt. bebe. taxa se plateste la CEC, 95 lei in regim normal, 190 in regim de urgenta. pe urma la ghiseu ai nevoie de: certificat nastere copie/original, bambii parinti prezenti cu buletinele original/copie, primiti un formular de completat, face poza si il aveti urgent sau in 20 zile lucratoare, depinde pt. ce optati.
Si noi vrem sa-l facem, tot pt. vizite de weekend in Ungaria, mai ales ca e si vremea naspa si nu avem decat mall-ul pt. plimbareli.
Crixia baftA LA VACCin si fara reactii adverse.
Buburuza paracetamol.
vally insanatosire grabnica, ai grija sa nu raceasca si Gloria.
super ca i-au iesit bine toate eco-rile facute. le-a recomandat dr.? sau de ce i-ai facut atatea?
Blanca superbe pozele, tare frumoasa a fost printesa imbracata. iar la baita...minunata...Hera a descris super totul. Sunteti niste frumosi toti3.
Anemona ma bucur ca a fost ok la sovata.
Muffi pupam leutul si sa nu faca reactii la vaccinuri. Ce legat de picioare? asa imi zicea si soacra la Marco, ca va avea picioarele cracanate. nici poveste, stai linistita, babisme....
Uliiasi o fi puseul de crestere. vad ca te-ai dat pe cafea, nu are bb nimic, nu?
ha-ha-ha...eu o beau la ora 8, cand ma trezesc sa duc copilul la gradi.
la fel e si la noi, parintii au stat mai in spate la botez, si au incercuit altarul doar nasii cu preotul. stiu ca mamam nu are voie in biserica la botez, daca se face mai repede de 40 zile, dupa e ok, i se citeste pe loc rugaciunea si poate participa. Mie mi-a citit-o la 40 zile, iar la botez inca odata....asa a facut si la finul la botez, acelasi oras, biserici diferite.
Hera si noi am schimbat cadita. bine, noi le aveam pe ambele de la marco, dar in prima nu incap pt. mult timp, se impingea in picioare si se lovea la cap. asa ca am luat-o pe nr.2, care e mult mai lunga si se poate balaci bb la greu in ea.

gata, la treaba cu mine: mancare, calcat, adunat de prin casa.



_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

Giova, beau cafea decofeinizata, n-am curaj sa beau normala, decat daca o fac f f slaba.
Ma duc sa-mi fac ceai de stimulare a lactatiei, bebe cere papa din 2 in 2 ore...ori nu mai ajunge laptele meu, ori e el mai fomist ca de obicei...Oricum prefer sa stau non stop cu tztzi la el in gurita decat sa-i dau completare lapte praf...

Iulia, mamica fericita de bebelas David Andrei
http://s725.photobucket.com/albums/ww256/uliiasi/DAVID/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Ce mai faceti gagici?Bb al meu acum a adormit,sper sa nu se trezeasca dupa 10 minute...are si el nasucul infundat un pic,azi dimineata am pus in functiune BB,sper sa scapam cu atat,sa nu apara complicatii.....In rest suntem bine,bb e vesel,zambeste,rade mult....isi foloseste mmanutele din ce in ce mai bine,ieri a reusit sa-si baga suzeta in gurita de mai multe ori,pacat ca si-o scoate rapid si o inlocuieste cu degetulIncerc sa recuperez ce ati scris si revin.....Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Salutare si de la noi!
Astazi am reusit sa pun poze . Aici le puteti vedea!

Blanca felicitari pt micuta crestina . F frumoase pozele!!!

buburuza balerina zici? F frumos . Frumoasa viata de artist, nu?

Am fugit la "stapana" ca e cm miorlaita azi .

---------------
Inesa, cea mai fericita de fetita Bianca-Maria (14 iulie 2009)

Bianca la 2 luni

bebelusha din burtica

nunta


cum a aparut pe lume Bianca-Maria




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

fetelor,cum ati administrat stodal la bb mic?Parca tuseste balazs,incerc sa dau de dr.,dar nu-mi raspudePooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Multumim fetele...sunteti tare dragute

Mda..preotul ne-a pus in acelasi rand cu nasii si am stat toata slujba langa. Nu e un obicei in Buc..eu am botezat de 3 ori si niciodata nu au stat parintii langa..am avut noi noroc de un preot bland si bun si de o biserica calda...o slujba superba si un cor divin .

A mea sa trezit azi noapte sa pape la 3 fara ceva...ufff..sper sa nu o apuce iar...

Mami de Eva Ilinca 25.07.09

Bubi mic poze...din burtica si din afara ei

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

buna mamici!

blanca, sa va traiasca micuta crestina! e o frumoasa!

giova, imi pare rau ca edi e iar cu mucisori si ca ati tot amanat vaccinul.

muffi e o aberatie chestia cu infasatul ca sa nu fie copilul cracanat.

la noi tudor de cateva zile si-a descoperit manutele. e asa haios. se uita la manuta ca un mosulet care nu-si vede bine ceasul de la mana.

ce vreme urata e ... macar de n-ar ploua si n-ar bate bantul asa tare...

va pupam!

Laura, mami de Ana Catinca (25.09.2006)
si de Tudor Petru (22.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Apropos de eco...lui Balazs i s-a facut unul abdominal la spital,si ne-au trimis la eco la inimioara si sold....la inimioara i s-a depistat canalul arterial persistent,ce se va inchide cel mai probabil pana la 1 an-eu sper din tot sufletul-(si Timea a avut,i s-a inchis canalul la 8 luni).Ecografia la sold este importanta pt. a depista daca are bebe displazie de sold,care cu cat e depistata mai devreme,cu atat e mai usor de tratat.....noi trebuie sa ne programam la eco de sold sapt. viitoarePooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Uliiasi,si eu am ramas cu o scurgere,exact-exact cum ai descris-o tu....schimb tampoanele zilnice intr-o veselie.....dupaprima nastere nu mai tin minte daca aveam sau nuPooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

multumesc Giova
topicul vostu m-a scos din multe dileme, nu stiu cum de nu l-am descoperit eu pana acum.... credeam ca numai al meu se tezeste noaptea sa manance (unele mame mi-au zis ca bebeii lor se culca la 10 si se trezesc la 5); ochisorul are curge (astept sa vin in rom sa iau picaturi, pana atunci ser fiziologic....aici pediatra mi-a zis...e normal), crizele de seara de plans in care nu stiu ce sa ii fac.
mi s-a acrit de pediatra mea ....care in urma unui consult in care bebe a luat in 10 zile 450 gr mi-a zis sa ii dau ceai, sa nu ii mai dau sa pape la cerere.......astept sa vin in tara, sa merg la un pediatru normal si dupa, cand revin aici sa imi caut alt pediatru...cu toate ca nu bag mana in foc ca altul ar fi mai breaz.

Mergi la inceput