**Zmeurici de iulie-august 2009 (7)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Incerc sa pun cateva poze de la botez si mirfacute de noi..nu sunt cine stie ce..cele de la foto peste vreo 2 sapt..ufff.

Azi am avut baita de mir si am pus : petale de flori de la lumanre, un pic din uleiul de mir, orez, sare&piper, zahar, miere, aur, argint, un ou (intreg), un banut (pe margine caditei)...si nasa ne-a zis de bine cand a spalat fiecare parte a corpului..de ex: sa auda bine la urechi, sa vada bine/sa aiba ochi frumosi, sa aiba par lung si bogat, picioare frumoase..etc...etc..

Mami de Eva Ilinca 25.07.09

Bubi mic poze...din burtica si din afara ei

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona27 spune:

Vally de ce ai facut atatea ecografii,ti le-a recomandat medicul sau ai vrut tu sa fii sigura ca e totul in regula?

Noi azi am facut 3 luni si am sarbatorit cu tort de martipan.
Aseara ne-am intors de la Sovata,tare frumos a fost,lui Alex i-a placut cel mai mult.A dormit fara sa se trezeasca peste noapte,ceea ce acasa nu se intampla,cred ca aerul curat si tare,azinoapte acasa s-a trezit de trei ori,si cel mai rau pe la doua nu mai avea nici somn.L-am dus si la salina si a dormit si acolo.O sa pun poze in contul comun mai tarziu sau maine.

A aparut infarix penta in farmacii,eu maine ma duc sa-l iau sa fiu sigura ca e la mine.




mami fericita cu Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Si eu pe aici, in graba. Am fost pe drumuri si acum ca ne-am intors, nu prea ma mai lasa "stapana" sa stau pe net. Doamne, da' ce ati mai scris!!! Am de recuperat o multime!
Noi suntem bine, papam si crestem. Zilele astea mergem la controlul de 3 luni!!! Nici nu stiu cand a trecut timpul asa de repede...
Va zic noapte buna si pup zmeuricile sa fie cumintele!!!

---------------
Inesa, cea mai fericita de fetita Bianca-Maria (14 iulie 2009)

Bianca-Maria

bebelusha din burtica

nunta


cum a aparut pe lume Bianca-Maria




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Buna dimineata,fetelor!

am fost si noi "ocupati" la greu cu tot felul de probleme..

o intrebare fetelor careati cumparat "travel cot":stiti cumva pana la ce varsta se foloseste?vreau sa cumpar unul intrucat calatorim si nu stiu dc se merita sau nu?ma sfatuiti va rog cele careaveti asa ceva?


in rest raportam primul vaccin-sunt iritata rau ca nu aveau Infanrix desi facusem programare cu o luna inainte si i-a facut lui Nikolai cu totul alta schema,am platit o groaza de bani ca sa aflu ieri ca acelesi vaccine sunt sponzorizate de guvern si costa nimica toata ,eu am platit top price,nu mai vorbesc ca l-au intepat de 3 ori..i-au facut Rotarix+Prevenar+ hep B..a mai facut cineva vaccinele astea?sunt ingrijorata rau si suparata,m-au pus in fata faptului implinit,acum am gasit Infanrix hexa dar am fost sfatuita sa nu schimb firma producatoare de vaccin pt ca s-ar putea sa nu raspunda corespunzator la imunizare..

in alta ordine de idei,ne-am intalnit tot familionul..nora lui barbatu-meu m-a sfatuit sa ii leg strans picioarele peste noapte pana la 3 luni sa nu fie cracanat...mie mi-e imposibil,ar urla ca din gura de sarpe..voi faceti asa ceva..??mie mi se pare putin aiurea,ii fac masaj si piciorutele par ok..voi ii "impachetati" strans peste noapte..eu obisnuiesc sa il infasor usor cu un wrap usor aici e vara..

pupici tuturor si multumim anticipat.va dorim bine tuturor..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

Muffi, chestia cu legatul picioarelor ca sa nu fie copilul cracanat e o poveste...babisme. Relax, daca bebe tau nu vrea, nu le lega. Singurul motiv pentru care il infasam eu cand era mai mic (cred ca pana intr-o luna) era sa doarma el mai linistit. Dupa aia a mai crescut si nu prea mai statea la infasat.

Aseara mi-a adormit bebe la 8 jumate in loc de 10. Si cand sa ma duc si eu la culcare la 10, hopa si el se trezeste sa ceara papa. Apoi la 11 jumate, 1, 3, 5.... Ce s-o fi intamplat cu cele 2 treziri la 3 si la 6 ????

Nu simtiti aburul de cafeluta de la mine? Va astept!

Iulia, mamica fericita de bebelas David Andrei
http://s725.photobucket.com/albums/ww256/uliiasi/DAVID/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

Blanca, super pozele, ce cuminte statea bebica in cadita la mir . Sunteti o familie tare frumoasa, va sta minunat in 3.
Am o nelamurire, poate o fi tot o chestie ce se obisnuieste in Bucuresti...am vazut ca in biserica ati stat in acelasi rand cu nasii si ati facut si ocolul cristelnitei impreuna cu ei si preotul. La noi parintii stau in spate si se uita. Iar daca mama nu are molifta de 40 de zile facuta nici n-are voie in biserica.
In Bucuresti e altfel?

Iulia, mamica fericita de bebelas David Andrei
http://s725.photobucket.com/albums/ww256/uliiasi/DAVID/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Blanca, minunat a fost totul...va incarca pe toti de energie micuta!!!
Cum zice si Uliasi....chiar ca la nunta v-a asezat taica popa :) si eu stiam ca stau separat parintii, daca mama si-a citit molifta de 40 de zile.

Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

lu-ana ca sa parasesti tara cu copilul iti trebuie pasaport pt micut, il obtii in 2 ore. daca pleci singura, iti trebuie imputernicire facuta de tata, daca pleci cu tatal copilului nu iti mai trebuie acea imputernicire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza si-n rachiu sa taie greatza!
Aseara la party a fost frumos, spre final s-a lasat cu plans, Marco nu vroia sa plece de la jucariile lui Robi.
Edi a ras vreo jumate de ora la toata lumea dupa care s-a pus pe urlat...ii era somn sio nu putea adormit. intr-un final l-am culcat pe burta, in dormitorul lor.

Azi e o vreme de cacao, frig, ploua si bate vantul:3 in 1.
Vroiam sa merg maine la vaccin, dar vad ca iar stranuta bb, Clau e racit si i-a dat ceva si lui. Il trec 2 zile pe osscillo si vedem pe urma.
citesc sio revin.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hera01 spune:

Blanca, superba printesa mai ales aia cu nasa la baita ,baga de seama ca ai place sa fie admirata in toata''splendoarea''
Si ce cadita hipe , noi am mostenit una de pe la cumnata-mea (moda veche) , Roan deja este prea mare ptr ia, sta saracu tare inghesuit in ia.
Sunteti o fam tare reusita si tati este ca un paun de atat mandrie cu doamna/domnisoara la ''brat''.Sa va traiasca si sa fie fericita!

Mergi la inceput