Copilasi de Iulie - August 2004 * (31)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mneatza
Rox, inca nu, dar camioanele dinspre CJ erau acoperita de zapada
Ioana, sanatate la voi
Roberta, sanatate multa si tie

Restu` ???

Noi aseara am mers in sfarsit in real, eu n-am tragere de inima dar s-au golit toate rezervele Giulia si-a pus manusi, fular si caciula

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Jocul preferat al mandrei,mai nou este de-a spionii...dupa ce s-a jucat cu tacsu si a reusit sa-l prinda..ii zice serioasa"am sa te leg cu o sfoara de metal ca sa nu reusesti sa scapi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Io sint prinsa intre aprt pe care-l pregatim pt tata (care imi explica zilnic cum pina duminica el moare ) si alergat dupa oferte de acoperis

De 3 zile Luca nu pleaca de acasa pina nu face paturile si aranjaza tot in jur inclusiv telecomenzile ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Kim, ce cuminte e Luca
Mult spor la treburi

Ioana, ihi, spionaj, case bantuite, helovin stim si noi.

Nici nu vi-am spus ce bine e cu copilul care e de dupa-masa la gradi. In viata mea n-am avut asa relax. Nu ma mai agit sa iesim in parc, nu mai alerg acasa ca nebuna sa iesim. Sunt o mama denaturata dar zau ca nu credeam ca exista asemenea liniste si pace Ea cu bona ies dimineata, apoi seara mai trec prin parculet si cand ajung eu Giulia e in stare creativa in casuta, yuhuuu
Mai nasol e cand trebuie sa iesim si Giulik e in cealalta extrema de hiper-super-energie Ieri nu am putut-o convinge sa nu strige de bucurie si sa nu rada cu gura pana la urechi ... eu impingeam caruciorul de cumparaturi, ea il tragea si chicotea cu gura pana la urechi. Imediat s-a animat magazinul

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!
ce colti are soarele asta de la noi... ne-au cam inghetat pipotelele.
si Patrick ma omoara sa facem o petrecere de halloween.... si ultima intrebare a fost "ce e o fantoma?". recunosc ca nu am zis nimic
ma duc sa fac de mancare ca ieri dupa-amiaza nu am avut timp.
sa aveti o zi tare buna!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

'Neatza! Si la noi e soare cu dinti, din casa de la caldurica se vedea asa frumos si cand am iesit am inghetat...

Matei deja se gandeste la sanie, la zapada, unde mergem de Craciun. Mi-a zis sa il anunt cu o luna inainte cand va fi Craciunul dar nu mi-a zis de ce.
Azi am avut un meci matinal cu el, s-a culcat foarte tarziu si s-a trezit la 6.10 mofturos tot, nimic nu-i convenea. L-am lasat in ale lui pana a sarit la bataie la mine si atunci l-am pedepsit, nu are voie 3 zile la desene si atunci sa vedeti circ pe el
Noroc ca si-a adus aminte ca trebuie sa duca niste jucarii la gradi si s-a linistit ca altfel iesea cu scantei.

V-am pupat, o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata si din vest
E frig, e vant, cerul innorat iar Ieri plouase toata ziua si toata seara ...
Haideti la o cafea tare

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata, am scapat de vome (sper!)!

Am ramas cu o tuse inecata si urata si cu un ochi roshu la Ioana. Azi o duc la doctor ca ma sperie cand ii ridic pleoapa si vad roseata aia...
Olivia, roxana, e normal sa aiba asa ceva?!

Si pe mine ma intreaba Maria cand scoatem sania si ce ii punem in cap omului de zapada "d'aia in care faci tu mancare!?"
De helouin il serbam pe John...La Maria dovleacul este "chestia aia la care ii faci ochi de ziua lu' tati!"
In rest suntem bine, Maria plange sa se duca la gradinita...poate maine (ca pe urma pot sa-i zic ca e weekend).

Eu sper sa scapam de raceala ca sa putem sa executam antigripalul luni...:))) Am planuri mari :)

La sfarsitul lunii trebuie sa prezint seminar in fata comisiei de fizica...sa justific cele 10 miliarde de pe proiect (valoare stiintifica, nu contabilitate...:))) cel mai "valoros" seminar din viata mea...

O zi minunata sa avem! Sper sa reusesc sa citesc ce ati mai scris.

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Crisstale, ochisorul e iritat doar sub pleoapa? o mananca? lacrimeaza? trebuie sa o vada un oftalmolog, sa nu fie totusi un semn de conjunctivita incipienta. sper sa fi scapat totusi de vomitat!
Robi hehe 3 zile fara desene.. o sa fie nitel circ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Fusei la doftor.

Copilu' mare e bun de gradinita, copilu' mic are un hematom pe ochi, cel mai probabil de la o operatiune extrem de intelectuala si anumea cea de bagat creionul in ochi...
Continuam cu Tobradex cu asigurarea solemna a lui ca se va retrage intr-o saptamana fara probleme...hmmm

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput