Albinutze de Mai-Iunie 2009(25)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Tot eu...ca sa plictisesc!
Matei............. vrea in picioare! Se tine tantos ceva timp! La 90 grade sta putin si se "pliaza"- nu-l prea las ca nu e pregatit pentru asta! Sta mai tot timpul semisezand si in picioare! Am mare noroc cu scaunelul de la FP! Cand e plictisit- destul de des vrea in brate, gadilat- rade cu glas! Dimineata are zambet de intampinare!
David..............il dragaleste pe fratisau! Zice despre el ca "tipa"! Il face deseori sa rada cu glas eu sunt cam asa ! Se suie pe mobila mai noi! A exploatat fiecare coltisor...Mai cade...are urticare-mai face si ne aduce unguentul de galbenele sa-l dam! Ne intelegem mai bine cu el, cu mici exceptii!
O duminica frumoasa si spor la gatit/ curatenie/ plimbari/ cumparaturi! la mamici ci albinute!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

buna fetele,

eu sunt praf!!! ma simt rau de tot, cred ca am febra ca ard toata si ma doare capul si tot corpul....

cris am vazut pozicile, scumpica foc "pitica" ta.

miruta sper ca e bine Antonia.

roxi sa fie totul bine.

oanaalex ce dragut e Alex cum are el grija de surioara lui.

ertina super dragutica Athina.

annkkaa ce dulce eeeeeeeeeee! ioai! pentru micuta vorbareata.

coraly ce draguta e cum sta ea in fundulic!

maria ce dulce trebuie sa fi fost Darius!!! Felicitari pentru dintisor!



Raza noastra de soare www.flickr.com/photos/deea_24" target="_blank"> DARIAN RAFAEL (22.04.2009)
Darian's B-day ticker!
bebe mic
filmulete

edit: am scris scumpica tot in loc de scumpica foc ... mda, sunt varza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alynta27

Bebe Beca.......copii sunt sinceri! De cate ori noi nu avem ganduri macabre de ni-i rusine si noua sa le pronuntam?! Cred ca ai o fetita matura si o surioara iubitoare!
Carlaaaaa.............pe unde esti mamico?! Sper sa fii sanatoasa si printesele deasemenea!

Sa va zic de mine! M-a tras un curent (vezi hota deschisa si geamul deodata!!) SI am 2 nopti nedormite, o durere de ureche, gat, cap, masele fata! De aseara m-a mai lasat! Remediu- usturoi in ureche, sare incalzita tinuta o noapte pe ureche si reincalzita frecvent! Mi-am amintit de travaliu cu durerile suferite! Eu mi-s si pacatoasa! Pe fond de oboseala fac abcese! Vad ca nu mi s-a umflat gingia dupa 3 zile de durere deci cred ca e mai mult curentul de vina! M-am plans destul... Acum sunt "stabila" dar inca "nasoala"!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!



sa treaca repede, eu asa am patit pe tot parcursul sarcinii, zici ca ma urmarea "curentul". stiu cum e...



Raza noastra de soare www.flickr.com/photos/deea_24" target="_blank"> DARIAN RAFAEL (22.04.2009)
Darian's B-day ticker!
bebe mic
filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiralina spune:

Citat:
citat din mesajul lui alynta27

Kiraliana.....am admirat pozele de la Botez si petrecere! Ati prins detalii importante! Locatia simpla si frumoasa, multi copii si o mamica si un tatic radiind de fericire! Cred si eu " am cu ce ma!(lauda)"

Alynta, multumim frumos. Chiar suntem f fericiti sa o avem pe Ada. Sotul tot imi repeta "daca stiam ca sunt asa dragalasi bebelusii, faceam mai devreme" si ma bate la cap ca el vrea 5 copiii. I-am zis ca 2 sunt de ajuns, dar mai vedem ... :)


mamica Adei (11.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

La noi octombrie e o luna "nebuna" avem 5 aniversari, plus ca matusa mea isi aniverseaza cununia tot in octombrie...

ca tot am vorbit de aniversari:

Denis Andrei bebe de Dani3lla
Ianis Eduard bebe de Mada
cu intarziere

Robert bebe de Ramonarosca
Mara bebe de Adriana80
Alexia Gabriela bebe de Raluca_Ioana
Razvan Andrei bebe de Clodyac
Alexandru bebe de Aqua80

Un cer albastru fara nori,
In calea voastra sa tot fie,
Sa aveti in viata numai flori,
Noroc si bucurie!

La multe lunite si la multi ani!



Raza noastra de soare www.flickr.com/photos/deea_24" target="_blank"> DARIAN RAFAEL (22.04.2009)
Darian's B-day ticker!
bebe mic
filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

deea multumim frumos

mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiralina spune:

Fetelor, am gasit la zmeurici o poezie super . O pun aici ca prea mi-a placut:

"
Pe asta lume am venit plāngānd,
Sunt asa de mic, gigas si plapand.
E prea multa lumina si e asa de frig,
Sunt singur fara tine si mai tip un pic.
Dar n-o sa ma supar sa stii,
Daca tandru m-alinti si īn brate ma tii,
Si din somn ma trezesc si prind
Sānu-ti cald ce pe obrajori īi simt.
Iar daca m-agit, caut si mi-e sete,
Ss ai rabdare, māngaie- ma cu blāndete,
Laptele, caldura si dragostea ta sa mi le dai,
Atāt īti cer mamico,de la tine īn dar,
si īti promit ca nici n-o sa mai plāng,
Mamico! Da-mi odata sa manānc!"

mamica Adei (11.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

anca mersi pt ca mi-ai sfatuit azi si m-ai sustinut.
fetelor sa va povestesc ce am patit. clara a facut niste bubite si m-am dus cu ea la med de fam. ne-a dat clorocalcin. ei bine, dupa cateva ore, respectiv seara iar ii iesisera altele. am sunat o prietena med nenonatolog si mi-zis sa-i dauputin peritol si sa fiu cu ochii pe ea. a doua zi erau si mai multe bubite. in fine, pana la urma am ajuns la spital. unde m-am enervatgroaznic fiindca mi s-a spus ca nu e urgenta si ne-au trimis sa asteptam o ora la coada ca sa ne faca o consultatie in policlinica. in cele din urma tot la urgente am ajuns cu indicatie de internare. alergie si un gat rosu cu mult puroi, de care eu habar n-aveam fiindca nu facuse nici febra si nici nu tusea.
ne-am internat si i-au pus branula pt cortizon si ampicilina. asta se intampla vineri, adica ieri. azi noapte a fost un cosmar. am pazit copilul sa nu se urce gandacii pe ea si cand ma fura putin somnu o fetita din salonu alaturat incepea sa tipe. din juma in juma de ora cate vreo 15-20 min. dupa tratamentul de la miezul noptii mi-0a trezit si copilul. si uite asa n-am dormit pana pe la unu si ceva, si apoi am avut numeroase treziri in cursul noptii. in fine. astazi am reusit sa vb cu un dr, prin interventii si sa plecam acasa pe semnatura si se venim numai pt tratament. oricum pe mine ma apucase febra. si am ajuns acasa si am inceput sa am febra din ce in ce mai mare, cu frisoane, cap fierbinte si tremuraturi de frig la picioare si maini. am ajuns pana la 39.1. lapte nu mai aveam. noroc ca am avbut rezerve la congelator. dupa multe pastile inghitite, pareacetamol, algocalmin si oscilococcinum, am luat si un algocalmin fioala si asta a facut minuni. in 15 minute imi scazuse febra cu un gfrad. acum multumim lui Dumnezeu suntem relativ bine. eu nu mai am febra iar ea trebuie sa continue tratamentul.

A venit bebica .... Din nou gotobina nevoie mare
Deja mamica de Clara http://www.flickr.com/photos/magduta/
http://tac.families.com/ezb/1196095.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurraa

eheee, n-am pierdut nimic; maria pe 18 si Carla pe 19; deci dati de baut


mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09



iar eu pe 20

A venit bebica .... Din nou gotobina nevoie mare
Deja mamica de Clara http://www.flickr.com/photos/magduta/
http://tac.families.com/ezb/1196095.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

alynta.............vrem si noi sa vedem un zambet de pici zambilici

deea................ia ceva sa-ti treaca stare asta..paremise te paste o raceala,dar iti trimitem sa treaca repede

kiralina...............multumim de poezioara,foarte frumoasa...5 copii ?Cand ma gandesc ca la fiecare generatie din neamul meu au iesit cate o tura de gemeni si eu am scapat..astept sora-mea sa vedem ce "planuri" are..

anda.......................off off...mititica de eapupam printesa mica sa se faca bine cat mai repede si mamicii din dotare un buchet mare de

mami de Miruna(29 mai)
http://img207.imageshack.us/img207/7853/fotografie0122.jpg

Mergi la inceput