Albinutze de Mai-Iunie 2009(25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns badriana spune:

se pare ca nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Citat:
citat din mesajul lui badriana

se pare ca nu?


Acum da..

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

felicitari pentru dintisor maria; apropo, pe finutul meu tocmai nascut tot Darius am ales sa se numeasca; si asa e, pe 14...

badrina, ai reusit

gata, ma duc la salon sa ma fac bella si tati va ramane cu priuntesa



mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

adriana ai reusit trimis pm

eu am terminat ciorbita de pui si acum curatenia ... o parte ca jumate am facut dimineata

maria nici eu nu am chef de toate o data dar daca azi este cristi acasa si mai sta cate putin cu razvan reusesc sa fac cate ceva
felicitari pt dintisor

lauraa sa te faci mumusica foc ... dar tu deja esti

stiti de cine imi mai e dor de oana_du nu a mai scris demult oana esti bine?

mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

badriana............asistenta aia e cumva proasta?oricum,mergi la un laborator si fa-i analizele pentru linistea ta

clody................ce mumos e Razvanelnu-mi vine sa cred ca e teroristul de care ne povestesti

maria.....................pai un gagiu si noi acoloca sa nu mai zic ca vecina de lang noi a nascut in aceeasi zi cu mine si are baiatsi i-am si facut o vizita..chiar mi-e dor de Dani3ella si giner-miu.Felicitari pentru primul dintisor,pui mic sa nu faca febra

laurraa...............ce bine de tine,eu nu pot sa o las mai mult de o juma de ora cu altcineva ca plange dupa mine



mami de Miruna(29 mai)
http://img207.imageshack.us/img207/7853/fotografie0122.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui badriana
Am venit de acolo am zis sa incerc sa ii dau putzin lapte praf, Humana, ea a inceput sa se joace cu bibe, in fine a inghitzit ea acolo vre-o 40 ml pe care i-=a dat afara dupa 5 minute. Ori nu i-a placut laptele ori era plina .




Vezi ca daca nu i-ai mai dat pana acum lapte praf trebuie sa i-l bagi treptat, la inceput cateva lingurite si apoi maresti doza treaptat! De asta ti-a varsat! Asa a patit sormea cu nepotelul si sfatul asta i l-a dat pediatra! Daca ai ajuns sa-i dai numai san pana acum e preferabil sa-i dai supa/ fructe in detrimentul laptelui praf! E buna supa de zarzavat tot asa de la cateva lingurite la mai multe, marul/piersica/banana/ para rase! Eu ii puneam lui David si o lingurita de cereale Netle-mi se par cele mai dulci s mai bune-atentie insa-FARA GLUTEN! Succes!
Se introduce cate un aliment pe zi! Nu-i dai 2 alimente noi in aceiasi zi! Poate nu-i place/ prieste vreo unul! Dupa asta poti sa-i dai si iaurt-preferabil facut in casa!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_bunica

Si acum sa raportam..:

Azi i-am vazut un punct alb pe gingie..deci asteptam si noi primul dintisor..
Azi-noapte,a stranutat taica-su si a sarit din somn si s-a agatat de gatul meu si m-a pupat..asta pt ca eu ca sa il linistesc din sperietura,l-am pupat pe obraz(deci eram aplecata_)...m-am topit toata!

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2



Bravo! Bravo! Asteptam dintucul!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Bebe Beca.......copii sunt sinceri! De cate ori noi nu avem ganduri macabre de ni-i rusine si noua sa le pronuntam?! Cred ca ai o fetita matura si o surioara iubitoare!
Carlaaaaa.............pe unde esti mamico?! Sper sa fii sanatoasa si printesele deasemenea!

Sa va zic de mine! M-a tras un curent (vezi hota deschisa si geamul deodata!!) SI am 2 nopti nedormite, o durere de ureche, gat, cap, masele fata! De aseara m-a mai lasat! Remediu- usturoi in ureche, sare incalzita tinuta o noapte pe ureche si reincalzita frecvent! Mi-am amintit de travaliu cu durerile suferite! Eu mi-s si pacatoasa! Pe fond de oboseala fac abcese! Vad ca nu mi s-a umflat gingia dupa 3 zile de durere deci cred ca e mai mult curentul de vina! M-am plans destul... Acum sunt "stabila" dar inca "nasoala"!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Cris........ti-am admirat bolfoasa ochioasa! Sa stii ca nu vreau sa ma bag in relatiile baietilor mei, daca m-ar lasa, le-as recomanda-o pe frumusica ta! Fain acvariul! Si pe noi ne bate gandul sa populam unul...Avem "cutia"-de vreo 8 litri si restul trebuie cumparat(filtru, lumina etc-stii tu) Sa vedem poate facem un cadou de Mos Craciun baietilor ca trenuri, masini si hainute au slava Domnului!

Lauraa........sanatate fetei! Trezirile dese sunt din cauza racelii, cred! Si Matei cand a fost bolnav era mofturos. vroia in brate... Acusica te petreci- ce zilele Iasului; petrecerea ta va fi si mai si!
Pe 13 face sora mea majoratul...ce a trecut timpul- e cea mica!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Kiraliana.....am admirat pozele de la Botez si petrecere! Ati prins detalii importante! Locatia simpla si frumoasa, multi copii si o mamica si un tatic radiind de fericire! Cred si eu " am cu ce ma!(lauda)"

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput