*Cozonaceii iubiti aniverseaza 1 AN! LMA! (79)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Vroiam sa va intreb : Voi cat de des le dati carnita la cozonacei? Eu ii dau zilnic in piure si am citit niste articole cum ca se da de 3 ori pe saptamana carne .... sunt dusa ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Isabela, mamica lui Raphael nazdravanel (23.10.2008)
RAPHAEL IUBITEL
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Si pe mine m-au luat emotille cand am vizionat filmul. Ce reede a trecut timpul.
Multumim frumos Steliana . Esti o scumpa si dragutza ca de obicei.
Remus de anes.
Sa ne traiesti cozanacel scump... care a deschis portita petrecerilor.
Maria Diana de Lorellay
David de malinas
Sonia de Esaria,
Maya-Maria de Andreea_23
La cat mai multe lunitze fffrrrumoooaaasseee.... Sa fiti cu totii sanataosi si voiosi.


Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008)
pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

LA MULTI ANI REMUS!!!Sa fii santos si sa-i bucuri pe parintii tai!Sa-ti dea Dumnezeu tot ce e mai bun!

Hai ca am inceput cu plansul asa de dimineata...nu-mi vine sa cred ca piticii nostri incep sa aniverseze un an`...mi-e dor de burtica, dar la aspirante nu ma inscriu deocamdata...mai peste 2 ani

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyzapi

Vroiam sa va intreb : Voi cat de des le dati carnita la cozonacei? Eu ii dau zilnic in piure si am citit niste articole cum ca se da de 3 ori pe saptamana carne .... sunt dusa ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Isabela, mamica lui Raphael nazdravanel (23.10.2008)
RAPHAEL IUBITEL
Povestea nasterii




Isabela, eu ii dau Mirunei carne de 2/3 ori pe saptamana, o zi ficat, una sau 2 zile ou si ce mai ramane din saptamana numai legume.

Mihaela de Miruna Cosmina (13.11.2008)

Pozele mele

Mirunica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:


LA MULTI ANI CU SANATATE, REMUS DE ANES!



am revazut filmuletul... am plans... propun ca pe masura ce implinesc cozonaceii un anisor, sa trimitem pe emailul comun sau in contul de poze, cate o foto cu sarbatoritii, sa o rugam pe steli sa ne faca si un filmulet aniversar....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Neatza!
Am fost si ne-am intepat. A cam plans mititica mea, dar a trecut repede.
Babyzapi, eu ii dau zilnic carne Ariannei. Ea nu papa ficat sau ou. O data/2 ori pe saptamana ii dau peste, cd am, dc nu, tot carne.
Ea mananca putina carne, asa ca nici nu ma gandesc sa nu-i dau zilnic. Inca nu am gasit o metoda s ao fac sa pape ficat si ou. Tot incerc, dar pana la urma tot la carne d epui ajung, dupa protestele ei.
Cand o sa manance suficienta carne/zi, o sa-i dau de 3 ori/saptamana carne, o data peste si 2 oua/saptamana. Dar mai am pana atunci.
Dupa 18 luni voi incerca sa-i dau cat mai des peste.


==========
Corina
Mamica de Arianna Maria

POZE CU PRINTESA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Eu ii dau Sarei carnita cam in fiecare zi.Am avut pe cineva care-mi aducea oua de tara si-i dadeam de 2 ori pe saptamana...dar nu am mai luat de ceva timp.Ficatei a papat, dar nu gasesc mereu proaspeti si congelati mi-e cam frica sa iau pt. ea...ii plac mult.O sa incep sa-i dau carne de 3 ori, ou de 2 ori si peste si ficatei cate 1 data.

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

si eu ii dau lui anto putina carnita (de pui, peste -pastrav, salau si somon i-am dat pana acum, vita, curcan) in fiecare zi, cu mici exceptii (cand nu am, nu-i dau ). eu gatesc pt toata familia, dietetic... si doar putine feluri de mancare nu i le-am oferit si motatului.
chiar ieri am facut ciuperci cu sos de rosii si usturoi +mamaliguta si ma intrebam sa-i dau, sa nu-i dau... si pana la urma nu i-am dat... l-am lasat pe el cu mancarea lui de dovlecei, fara carne.

corina, nici lui anto nu-i place oul de gaina fiert pur si simplu... si nici sa i-l amestec cu vreun piure nu mai merge, ca nu prea mai vrea "pasaturi"... asa ca, ori ii fac omleta, asa cum au mai scris mamicile (de ex, ieri i-am facut-o la tigaia antiaderenta, cu capac, din 4 ousoare -da' am mancat si eu putin, nu i-am dat-o toata- de prepelita, un cubulet de cas=branzica, o lingurita de iaurt, putin dovlecel taiat cubulete mici-mici, ca zarzavatul pt ciorba si putinel ulei de masline; a iesit delicioasa si a papat-o usor, repede, cu placere) sau ii fierb cate doua ousoare de prepelita si i le dau in manute... le manaca singur.
nici sebi nu era fan oua, dar de cand am inceput sa cumpar oua de prepelita, cere si el, il incanta ca sunt atat de mici.

fetele, gestul lui anto de a-si acoperi ochisorii cu manutele si a face "cucu-bau" cu mine, e semn de desteptaciune la varsta asta, asa-i? cra-cra-cra...

edit: a se intelege ca ieri i-am dat omleta de dimineata si mancarica de dovlecei fara carne, la pranz.

Mami Fericita Non-Stop

perlute




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:



La multi ani, Remus! Sa traiesti, sa fii sanatos si sa-ti bucuri parintii prin tot ceea ce vei face!

Anes, felicitari mamico!

Miki, fericita de Andrei (11.11.2008)

si aspiranta la bebe 2

Poze cu voinicelul nostru iubit
Povestea puiului nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralukutzza spune:

Laaaa Muuulllltttiiiiii AAAnnniiiii REMUS!!!!!...sa cresti mare, sa ai parte numai de bucurii, sanatare multa si fericire...sa-i iubesti pe mami si pe tati, sa le fii alaturi si ei tie toata viata.
Baietel mare de nota 10

Ralucutza mami de Andra-Bianca
DN 26.12.2008

Mergi la inceput