Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(82)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

monvas nu stiu ce mai vrei de la Cristi. mie mi se pare ca face tot ce trebuie sa faca

stiti ce a mancat fi-miu azi si a mancat chiar f bine. piure de cartofi cu branza calcica si galbenush de ou. nu mi-a venit sa cred ca de mult a mancat. ati incercat combinatia? aaa si i-am pus si un varf de linguritza de lapte praf, un praf de sare si ulei de masline. era chiar bun. avea gust de mancare de oameni


25 martie 2009




pai cred ca merita incercat, ca nu mi-a dat prin cap.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Symliana_m daca il pui intr-un scaunel langa tine, in timp ce pregatesti toate cele, nu sta cuminte? Poti sa-i canti, sa te mai mai mutaresti la el

Eu i-am facut supa si i-am blenduit morcovul. Abia astept sa se trezeasca sa-i dau sa manance. Este prima lui mancarica

Maine ii fac supa si blenduiesc dovlecel. Apropos, trebuie sa-i scot semintele? Ca mie mi se pare tare complicat

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Symliana_m daca il pui intr-un scaunel langa tine, in timp ce pregatesti toate cele, nu sta cuminte? Poti sa-i canti, sa te mai mai mutaresti la el

Eu i-am facut supa si i-am blenduit morcovul. Abia astept sa se trezeasca sa-i dau sa manance. Este prima lui mancarica

Maine ii fac supa si blenduiesc dovlecel. Apropos, trebuie sa-i scot semintele? Ca mie mi se pare tare complicat

Olga, mamica lui David iepurasul


De obicei sta la el in patut sau il mai pun in scaunul de masa, dar azi n-a fost chip. N-a vrut el. E marait, iese dintele no2.
Eu nu scot semintele de dovlecel...

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Symliana_m daca il pui intr-un scaunel langa tine, in timp ce pregatesti toate cele, nu sta cuminte? Poti sa-i canti, sa te mai mai mutaresti la el

Eu i-am facut supa si i-am blenduit morcovul. Abia astept sa se trezeasca sa-i dau sa manance. Este prima lui mancarica

Maine ii fac supa si blenduiesc dovlecel. Apropos, trebuie sa-i scot semintele? Ca mie mi se pare tare complicat

Olga, mamica lui David iepurasul


De obicei sta la el in patut sau il mai pun in scaunul de masa, dar azi n-a fost chip. N-a vrut el. E marait, iese dintele no2.
Eu nu scot semintele de dovlecel...

http://www.lucamic.blogspot.com/


Noi inca nu am ajuns la acest capitol - dinti. Dar azi mergem la dentis O duc pe chitibus, dar ii fac un control si lui David

Aris ti-am vazut si dintosul tau. Zi-ci ca-i feroce nu?

Cate un pentru bebelusii maraiti care asteapta dintisorii.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Nu stiu de ce am scris "zi" liniuta "ci" Sigur din greseala

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

monvas nu stiu ce mai vrei de la Cristi. mie mi se pare ca face tot ce trebuie sa faca

stiti ce a mancat fi-miu azi si a mancat chiar f bine. piure de cartofi cu branza calcica si galbenush de ou. nu mi-a venit sa cred ca de mult a mancat. ati incercat combinatia? aaa si i-am pus si un varf de linguritza de lapte praf, un praf de sare si ulei de masline. era chiar bun. avea gust de mancare de oameni


25 martie 2009



Io cred ca sarea e secretul. Acum serios, voi ati manca fiertura de legume fara sare?

Ca veni vorba... Fiu-meu de cand are muci mananca de rupe. Azi a ras un borcanel de 300 ml de morcov+dovlecel+cartof+gulie+carnitza si i-am mai dat si supliment, ca ramasese in vasul de blender.

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

monvas nu stiu ce mai vrei de la Cristi. mie mi se pare ca face tot ce trebuie sa faca


Nu sta bine in fund, nu se taraste dupa jucarii (tac-su il pune pe burta si-i salta fundul, iar el se da inapoi pe spate), nu zice "ma","ba" etc. Io nu ma stresez, tac-su insa ma cearta ca "nu-l invat" lucruri ca de pilda mersul de-a busilea.

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

buna fetelor. vb aia " te iubesc ca sarea n bucate" e adevarata si in cazul bb-ilor nostri. putina, putina de tot si face minuni in mancarica lor

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

auziti?daca ii dau sa rontzaie o bucata de paine de grau integral uscata poate sa-i faca rau???


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

ce ti-e si cu copilul asta al meu. cand vreau si eu sa ma odihnesc el doarme juma de ora, cand zic ca nu are rost sa ma odihnesc eu ca sigur nu doarme decat juma de ora, at el doarme si 2 ore. ca de ex acum doarme de la ora 13 si acum ma tot foiesc pe langa el ca trebuie sa plecam pe la ora 15.15 si el sforaie nici gand sa se trezeasca

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput