Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(82)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui millie

Neata
Andrada Teona
Bogdan
Maria
Mihnea


Monica mami de Timeea Alexandra , avem 7 luni


La multi ani! si de la noi.

Dodo-pui, carticele textile in afara de net n-am vazut nici eu decat la baby-expo, dar am vazut din alea de baie, cu pagini de plastic moale, f bune de molfait. Pe la farmacii am vazut, dar nu mai stiu la care...



http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Buna dimineata?! sau Buna ziua....
Este buna ideea cu carticelele din textile....al meu este devorator de celuloza: servetele, cutii, carticele, reviste, manaca tot.
Deasemenea avem o multime de jucarii, cele mai frumoase sunt: telecomanda, mobilul, tastatura, dopuri, capace, pungi, cutii de ceai goale....
Si Victoras ma striga "mam"...aseara insa a spus "mama" clar... a invatat sa ceara ce vrea intinde bratele si face "mmmmmm".
Prea bine nu stam nici acum in fundulet, dar a zis doamna doctor ca vom sta bine in perioada urmatoare ce vom mai lua in greutate. Deabusilea incearca stie sa-si ridice fundul, impinge cu picioarele dar ramane cu o manuta in urma si se enerveaza.
Am luat premergator e fericit tare are volan si acceleratie si claxon, si impinge cu piciorusele....dar la indicatia medicului a zis ca sa nu fortam nota, sa mai punem muschi pe noi.

Fetele cu baietei, ati reusit sa decalotati?.....mie mi-e teama si nici nu ma descurc, a iesit asa ceva ca un bob de grau...la spital tragea asistenta pana tipa, dar eu nu pot sa fac.

Va las ca sunt franta, ies dintii si refluxul de la stomacel ma tine cam toata noaptea treaza..plus ca ziua daca mancam numai mancarica cu lingurita...la masa de 22 cedez psihic, imi vine sa-mi smulg parul ca omultul de pe messenger. Dupa baita la 22 noi mancam supa, si se freaca la gura, apoi la ohi, apoi isi pune si in cap, nu mai spun de hainute....dar e bine si asa ca mananca.
Va las ca ma duc sa-i dau marul cu cereale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

FLORINELA - in apa e mai ushor sa decalotezi decat pe uscat. iti trebuie un pic de determinare si sange rece sa fortezi putin cate putin de fiecare data. felicitari pt "mama" daca iti este si adresat este extraordinar. al meu mormaie mamammm...mam...etc dar nu cu referire directa la mine

dodo - eu am gasit intr-un magazin. daca imi trimiti adresa ta pe pm ii trimit eu una...dar nu promit ca va fi prea curand,poate dupa miercuri incolo, ca pana amrti o sa fiu prinsa rau rau de tot

pt cele din bucuresti,le gasiti la dm. dar nu le luati pe toate ca sa am ce ii trimite lui dodo


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

Tufete dati-mi ideii unde sa gasesc carticele(in afara de net)din textil pentru Isabella.E inebunita dupa cartile de povesti a lui Bodo vrea sa le molfaie...acelea ar fi ok.

si tuturor
PS:am corectat greselile...sper ca pe toate



Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,BazarBogdan,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!





La marmacie. Io am luat de la HelpNet cu 21 lei. Da' nu-i asa buna ca aia adevarata!

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Aris vreau sa ma loghez cu userul comun sa schimb ceva in listuta. Pe Alex al tau il cheama si Luca?

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Mai fetelor, da' ma oftic cand vad cate fac ai vostri si al meu e puturoooossssss... Nu zice mama fiindca nu stie sa-l articuleze pe m, nu face silabe, doar tzipa cat e ziua de lunga. In fund sta numai sprijinit, ca daca-l las singur pica. In picioare se impinge, dar numai pentru cateva secunde. Pai FLORINELA s-a plans atata de Platinatul ei ca e in urma si deja stie sa ceara jucarii? Si io ma bucuram ca al meu a inceput sa se prinda cand ascund un obiect (azi am ascuns mobilul dupa plapuma si se intindea sa vada daca mai e acolo). Vorba lu' CATIV, daca ma intreaba cineva zic ca scrie poezii si inca in germana :)

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

FLORINELA - in apa e mai ushor sa decalotezi decat pe uscat. iti trebuie un pic de determinare si sange rece sa fortezi putin cate putin de fiecare data. felicitari pt "mama" daca iti este si adresat este extraordinar. al meu mormaie mamammm...mam...etc dar nu cu referire directa la mine

dodo - eu am gasit intr-un magazin. daca imi trimiti adresa ta pe pm ii trimit eu una...dar nu promit ca va fi prea curand,poate dupa miercuri incolo, ca pana amrti o sa fiu prinsa rau rau de tot

pt cele din bucuresti,le gasiti la dm. dar nu le luati pe toate ca sa am ce ii trimite lui dodo


25 martie 2009



Si in Ikea am gasit o carticica tare frumoasa.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

In sfarsit apuc si eu sa scriu ce mai tin minte, ca ma dusesem si eu sa-mi torn cafeaua de la Chatonel si mi se trezi Lucosu'. Si a trebuit sa fac toate alea cu el in brate: curata mere si gutui, pune-le la fiert, curata para si pruna, blenderul e murdar de-aseara, ia si-l spala, rade biscuitele, schimba copilul, ia fructele de pe foc si blenduieste-le, indoapa copilul (e cam acrisor pireul, cam face mutrite ), da-i tzitzi ca-i e sete, tati intreaba pe mess ce facem - uite punem neste muzica sa nani Luca - si avem o revelatie: Buddha Bar!(ca tot va intrebam de muzici). La melodia doi Luca atarna adormit pe mine.. Asta fuse un fel de jurnal pt anca_nicolae.
Si acum:
Kea, esti dementiala cu puiu' fara ochi...

Ayla, nu am cuvinte..., mi-e rusine cu necazurile mele cand ma gandesc la tine, insa la cata forta si determinare ai dovedit pana acum, m-am convins ca dragostea ta e un izvor nesecat. Si nu mi-e teama pentru tine, veti fi bine cu totii.

Pisigri, era sa intre gripa in ograda, bine ca aparusi.

petrean, las' ca si zambetele sunt la dublu sau chiar triplu, deodata sau pe rand... plangaciosii si neplangaciosii

aris, pupam vitamina-crocodil mushcacios

florinela, nici eu nu ma prea descurc cu decalotarea. Mai ales la baita i se face cucu miiiic-mic si nici nu prea mai am de ce sa trag, dar sa mai si fortez. Am vazut intr-o vreme pe DC la "parintii intreaba..." ca e prin strainatate o crema care ajuta dar nush' ce sa zic...

Ilinca, ce-ai primit cadou,... ce-ai primit, ce-ai primit!!!!

...si am uitat ce mai era...

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

monica - da, e Alexandros Luca. de aia nici nu stim cum sa ii zicem. de abia astept sa isi aleaga el sa nu se supere nimeni(alexandros i-am pus noi si luca nasii)

aaa am facut o poza la dintzii numarul 3 si respectiv 4. cam mishcata cam chinuita dar parca se zareste ceva acolo
http://picasaweb.google.ro/rodicadaniela.neagu/DeLa6La7Luni#5390552125779204434"dintzii nostrii[/url]


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

monvas nu stiu ce mai vrei de la Cristi. mie mi se pare ca face tot ce trebuie sa faca

stiti ce a mancat fi-miu azi si a mancat chiar f bine. piure de cartofi cu branza calcica si galbenush de ou. nu mi-a venit sa cred ca de mult a mancat. ati incercat combinatia? aaa si i-am pus si un varf de linguritza de lapte praf, un praf de sare si ulei de masline. era chiar bun. avea gust de mancare de oameni


25 martie 2009

Mergi la inceput