Va place Mircea Badea?

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Camelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellej

Citat:
citat din mesajul lui Camelia

Laura, Mircea a renuntat la celebra fraza imediat dupa alegerile prezidentiale cand s-a declarat uluit de realegerea presedintelui Basescu.Spunea atunci ca nu mai vrea sa vorbeasca despre Romania in numele romanilor pe care in mod eronat credea ca-i reprezinta.




Adica individul chiar isi imagina ca ii reprezinta pe TOTI romanii?!?
Ia te uita unde era 'box populi'!


Individul, Badea il cheama, nu-si imagina ca-i reprezinta pe toti romanii.Si nici nu vad sa fi scris eu asa ceva.In rest, nu ma apuc sa explic eu acuma ce nu s-a vazut sau nu s-a inteles din cei 4 sau 5 ani de emisiune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui Camelia

Citat:
citat din mesajul lui ellej

Citat:
citat din mesajul lui Camelia

Laura, Mircea a renuntat la celebra fraza imediat dupa alegerile prezidentiale cand s-a declarat uluit de realegerea presedintelui Basescu.Spunea atunci ca nu mai vrea sa vorbeasca despre Romania in numele romanilor pe care in mod eronat credea ca-i reprezinta.

Rapid, farmecul vietii.


Adica individul chiar isi imagina ca ii reprezinta pe TOTI romanii?!?
Ia te uita unde era 'box populi'!


Individul, Badea il cheama, nu-si imagina ca-i reprezinta pe toti romanii.Si nici nu vad sa fi scris eu asa ceva.In rest, nu ma apuc sa explic eu acuma ce nu s-a vazut sau nu s-a inteles din cei 4 sau 5 ani de emisiune.

Rapid, farmecul vietii.


Eu asta inteleg din fraza ta.

Cat despre faptul ca pentru mine MB e doar un "individ" (la sensul propriu si figurat al termenului) si nicidecum vreun mare jurnalist - e dreptul meu la opinie. Si nu vad de ce l-as considera altfel cand este de o vulgaritatea fara limite. Si citez spre exemplificare o mostra de exprimare a marelui ganditor :

"Eu cred ca domnul Patapievici era beat cand s-a uitat la emisiune sau era prost. Prostia nu se vindeca niciodata si il prinde cel mai bine pe domnul Patapievici. (...).

Acum, ca domnul Patapievici scrie Organ cu 'o' mic, trimite totul intr-un derizoriu total. Abia scrierea lui este jegoasa. Nu poti sa tragi o astfel de concluzie in astfel de termeni decat daca esti prost. Prietene, esti prost rau! Domnule Patapievici, esti prost!", a spus Mircea Badea.

Imi cer scuze daca asemenea mizerii nu ma incanta absolut de loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariana_D spune:

Pentru Mircea Badea am un respect datorita faptului ca spune lucrurilor pe nume....DAR ...uneori deviaza de la subiect si o cam ia pe aratura. In schimb e un moderator bun. Ai ce invata uneori de la el tinand cont ca in momentul de fata se fac emisiuni de dragul de a umple grila.Decat sa ma uit la Madalin Ionescu, Maruta, Stefan Presley Jr. mai bine ma uit la Badea.
Si nu stiu daca ati citit urmatorul articol aparut in presa zilele trecute :
Cele mai multe dintre femeile chestionate (36%) au declarat ca si-ar insela partenerul cu Hugh Jackman, vedeta din „Australia” sau „Xman”, declarat in 2008, de revista „People”, drept cel mai sexy b#259;rbat in viata.
Mare gigolo , Badea asta !
Pe locul doi in preferintele romancelor se afla Mircea Badea, pentru care 24% dintre respondente ar uita de soti. El este urmat de Leonardo DiCaprio (17%), Adrian Mutu (14%) si Stefan Banica (9%).

La întrebarea „pentru ce vedeta ti-ai parasi partenerul”, 33% dintre femeile chestionate l-au nominalizat tot pe Hugh Jackman. 22% ar renunta la actualul partener pentru David Beckham si 19% - pentru Mircea Badea. Leonardo DiCaprio si Radu Valcan sunt vedetele pentru care 13% dintre persoanele chestionate si-ar parasi barbatii.

Majoritatea persoanelor intervievate s-au declarat dispuse sa faca un copil cu o vedeta daca aceasta iar cere. Si aici, tot Hugh Jackman a intrunit cele mai multe voturi: 34% ar face un copil cu Hugh Jackman, 23% cu David Beckham si 19% cu Mircea Badea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Seara trecuta, eunucul antenelor a mai scos din hazna o mostra de misoginism-cretinism-grobianism, demonstrandu-ne in direct ca este purtatorul de cuvant al impotentei sefului sau: de la minutul 27 pana spre minutul 33.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Imi place sunt fan !
e sclipitor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Intr-o vreme imi placea, era oarecum amuzant, dar a depasit orice limita de vulgaritate, mitocanie, infatuare, pupincurism la adresa platitorului lui etc. In seara in care s-a adresat profesoarei care a indraznit sa se ia de scuristul sef cu apelative gen "miloaga", mi-am jura ca nu imi mai poluez mintea cu asemenea scursuri umane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Mirciulica a luat-o razna de tot. Mai nou blesteama ca babele:

http://www.kissnews.ro/2010/06/29/mircea-badea-sper-sa-moara-in-chinuri/#more-42943

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditapop spune:

Hello!
Ce s-a intamplat cu Mircea?? de ce nu se mai tunde?

POZE NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

MB....mare om...mare caracter..mare gura...mare figura...
e perosnajul perfect al lui I.L.Caragiale..spune multe..dar defapt..nu spune nimic..
cand ma plictisesc ma uit la el...ca vorbeste mult si adorm repede..



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

De o saptamana incoace are niste cravate tip hipnoza

28+

Mergi la inceput