Frumuseti in miniatura (Toddlers & Tiaras)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Exemple de parinti imbecili, la fel ca cei din WV....

http://www.youtube.com/watch?v=83TAbGQFruM

Va da-ti seama cu ce sunt de acord cand e vorba sa isi faca pruncii vedete????? (si nu, nu sunt actori, din pacate)

Adriana si Aidan - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

"May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro

Buflea, oare ce stie o fetita de 2-3 ani de mers relaxat, machiaje, tinute sumare, preselectii si alte celea? Chiar asa?? Fetitele astea fac asta de buna voie? Asa stiu ele ca trebuie sa fie cand ajung la 2-3 ani? Mie mi-e mila de ele si le-as da o mama de bataie parintilor care in loc sa fie parinti sunt impresari la niste copile care habar nu au ce e joaca pt ca sunt prea ocupate sa mearga relaxat...

Tocmai ca nu stie nimic, face ca asa ii vine ... ii place ei sa se fandoseasca, nu are trac pe scena sa raspunda la intrebari, ii place sa fie imbracata deosebit si se simte in elementul ei cand se roteste si rochitza aia flutura ca o ciuperca ... nu cred ca poti invata un copil de 3 ani sa faca toate astea natural, cel mult ii poti spune : Te duci acolo, in punctul X te rotesti, in punctul Y te inclini ...etc, restul depinde de personalitatea copilului.
La gimnastica, tenis, pian, sau la balet de ce nu le-ai da o mama de bataie parintilor, ca doar tot din timpul de parc le ia ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Ok, Buflea, tu ai ideile tale, eu pe ale mele, eu nu te voi convinge ca a fi manechin la 2 ani nu e la fel ca ora aia amarata de pian la care merg alti copii...

Diferenta cea mai mare e ca daca copilul meu ar face pian si ar vrea sa renunte ar face-o imediat fara comentarii din partea mea dar fetitele astea nu au optiunea asta, bag mana in foc pe asta...

Adriana si Aidan - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

"May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanadara spune:

Este de altfel demonstrat ca pianul, gimnastica, etc ii ajuta pe copii .Ii ajuta sa se dezvolte armonios, sa gandeasca logic, sa se integreze usor intr-un grup mai tarziu, s.a.m.d.Asta daca ei nu aleg sa renunte.daca li se pare greu, renunta nu?Aici?Aici este un rau asa de subtil incat nici macar nu li se pare rau probabil pe moment.Ce pot intelege ele la 3 ani?

Si apoi, mai este ceva inversat: la pian parintii platesc(si crede-ma ca platesc destul), la balet, la inot la fel.Castigatorul este insa copilul. Aici parintii primesc bani probabil daca fetita iese pe primele locuri si castigatorul este brandul care organizeaza totul si are audienta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanadara

Este de altfel demonstrat ca pianul, gimnastica, etc ii ajuta pe copii .Ii ajuta sa se dezvolte armonios, sa gandeasca logic, sa se integreze usor intr-un grup mai tarziu, s.a.m.d.Asta daca ei nu aleg sa renunte.daca li se pare greu, renunta nu?Aici?Aici este un rau asa de subtil incat nici macar nu li se pare rau probabil pe moment.Ce pot intelege ele la 3 ani?

Pai si aceste activitati ii ajuta pe copiii care le fac in mod natural, pentru ca ei se simt bine in acea postura ... isi urmeaza pur si simplu o vocatie. Ca si pianul, ca si dansul ca si sportul - toate aceste activitati fac bine copilului daca are inclinatie nativa spre acel lucru, altfel, degeaba o sa-l fortez eu pe al meu sa faca inot (ca il dezvolta armonios) daca el este ingrozit cand atinge apa. Personal nu vad nici un rau subtil ... ce intelege un copil la 3 ani care este trimis de parinti la inot ? Nimic ... copilul pur si simplu isi urmeaza un instinct, ii place - sare in apa, nu ii place - se pune pe plans . Ii place sa se fandoseasca pe scena, se duce si se schimba in 100 de tinute, nu ii place, tzipa dupa mama.

Citat:
citat din mesajul lui ioanadara
Si apoi, mai este ceva inversat: la pian parintii platesc(si crede-ma ca platesc destul), la balet, la inot la fel.Castigatorul este insa copilul. Aici parintii primesc bani probabil daca fetita iese pe primele locuri si castigatorul este brandul care organizeaza totul si are audienta.

Ma faci sa zambesc ... si ce daca se remunereaza ? Si in sport este la fel - sportivii primesc bani pentru ca poarta un anumit tip de echipament, fac reclame la diverse produse sportive ... la nivele de competitie inalte, cel care castiga devine un "icon" pentru ca DA, este greu sa castigi, pentru ca asta este o incununare a tuturor sacrificiilor de care ii condamnati voi ... nu vad nimic gresit in a primi bani pentru asta. Si nu parintii primesc bani ci copilul, se deschid conturi speciale in numele copilului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Daca mamele astea nu isi obliga copiii sa fie manechine...da, da, college fund, blah, blah.Ascultati ce spun...copiii aia vor numai sa le faca lor pe plac... :(

http://www.youtube.com/watch?v=G2Gq6xV0jeg

Adriana si Aidan - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

"May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

M-am uitat ... nu mi se pare mai traumatizant ca un antrenament de gimnastica, de patinaj sau de inot. La gimnastica le invata sa tina picioarele drepte cand sar in aer, aici le invata sa zambeasca cu toti dintii afara cand merg pe scena.

Inca o data, nu ma intelegeti gresit. Nu spun ca nu or fi si parinti nebuni, probabil ca sunt ca peste tot. Dar nu cred ca aceste competitii sunt niste competitii de copii traumatizati si parinti idioti ... este pur si simplu o alta forma de exprimare a unor talente, cu bataie spre lumea de "show biz" (manechine, presentatoare, actorie, reclame ...etc)... care pana la urma, daca reusesc, prezinta o perspectiva destul de atractiva.

Ca unora ni se pare ca fetele arata ridicol, ca sunt prea coafate sau prea fardate, asta este gustul fiecaruia. Eu am vazut cateva fetite acolo care chiar aratau ca niste papusele, altele aratau intr-adevar caraghios ...pana la urma exista un juriu care banuiesc ca evalueaza tot - de la naturalete, aspect artistic, detalii tehnice a nuamrului pe care il prezinta ...etc.
Ce, fetitele de la patinaj artistic nu arata tot ca niste patzachine, cu costumele alea pline de paiete, zambetul fortat de pe fatza si fardate la ochi ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

daca te uiti cu atentie la parintii care isi conduc odraslele pe aceasta cale, se vede clar ca n-au multa cultura, se vede ca nu-si permit sa plateasca lectii de pian, sport sau orice alta arta si in schimb aleg sa-i transforme in patzachine triste de dragul faimei si banilor.

nu se compara sub nici o forma artele care necesita talent si munca enooooorma cu fatzaiala pe scena a micutilor dresati.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Allure

daca te uiti cu atentie la parintii care isi conduc odraslele pe aceasta cale, se vede clar ca n-au multa cultura, se vede ca nu-si permit sa plateasca lectii de pian, sport sau orice alta arta si in schimb aleg sa-i transforme in patzachine triste de dragul faimei si banilor.
nu se compara sub nici o forma artele care necesita talent si munca enooooorma cu fatzaiala pe scena a micutilor dresati.

Eeeee ... hai acum, ne apucam sa judecam fetzele parintilor ? Serios, chiar toi parintii copiilor care fac inot au fatza de oameni culti si bani in buzunar ? . Plus ca, sa stii, costumele alea nu sunt sponsorizate de nimeni ... si costa mai mult decat niste lectii de inot. Apoi competitiile sunt prin diverse orase si participarea este platita excluziv de parinti (hotel, mese, transport, taxe de participare) ... deci nu este deloc "mai ieftin" . Este exact ca orice sport ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Si ala de 8 luni Buflea si a exprimat dorinta de a participa???? Ssi pe unele le invata sa zambeasca cu protezele alea nu cu dintii...

Stau parintii aia cu ochii cat cepele pe copiii aia, gata sa le sara de gat daca gresesc. Or fi si din aia care vor sa faca dar ff putini. Oricum o imbecilitate, parerea mea, sa ti bati joc de copii in halul ala.
Sporturile fac un copil sanatos, un spirit frumos, aici e doar hlizeala si topaiala.
Si ce tampite s mamele alea, spun ca aduna bani de college dar ele cheltuiesc peste ce castiga...

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput