Gravidutze si mamici de Cluj -137-

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Noi am cam absentat in weekend pt ca am fost la bunici iar ieri am cules struguri ajutati bineinteles de Stefi .

Sambata ne-am simtit foarte bine la petrecerea frumusicei de Tiadris. Stefi s-a miscat incontinuu, la un moment dat a si dansat, ce mai a fost in elementul ei.

Co, multumeste-i lui Andrei pt cele doua poze cu Stefi. Sunt superbe . Si pe Puiu l-a terminat Carina, cat poate fi de cuminte si draguta

Adriana, bafta la examen

Elena, este un site activitatipentrucopii.ro, poate gasesti acolo ceva joculete pt Dragos.

Flori, cum au spus si fetele, daca stai bine cu banii, alege Gynia. Daca nu, Gine 1 sau Stanca, unde sunt multi dr buni.

toti bolnaviorii sa se faca bine cat mai repede. Si la Stefi ii curge nasul si tuseste dar din fericire fara febra si cu stare buna in rest.

Va las ca s-a trezit piticul atomic


Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

am vazut ca d-na dr rotaru are cabinet dar apoi unde nasti cu ea?
si despre gynia am auzit pareri pro si contra ce e drept multe pro dar am intrat pe net si sunt asa de multi dr si acolo. care e bun dintre ei? eu am auzit de dr butnaru de la o colega dar a fost doar la consult nu si la nastere. eu am nevoie si de un dr diponibil sa vina si daca am o probl si e sambata si sa imi explice ca la fricosi mai ales ca vin din afara cj e greu sa ajung tot timpul la program mai ales in timpul saptamanii.
asta mi-a placut la dr nanu ca e disponibil oricand iar cand am ajuns cu sangerari m-a primit si in afara programului. in rest nu stiam mai multe de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamica spune:

Hello,

Flory_Blanca eu am fost la dr Butnaru pe perioada sarcinii si am fost foarte multumita, este profesionist. La prima consultatie nu mi-a placut in mod deosebit, in timp am dobandit maxima incredere in opinia lui. Reuseste foarte bine sa spulbere temerile si sa te faca sa te simti bine in starea de graviditate. Eu nu am nascut la Gynia pt ca nu era deschisa la vremea aceea dar am multe colege/prietene care au nascut acolo si tratamentul este unul occidental, sigur contracost...

Fetelor cum adorm copilasii vostri pentru ca la noi somnicul de noapte a fost si a ramas o mare problema.
Ana se trezeste peste noapte de 1-2...uneori 5 ori si ma vrea langa ea. Apoi adoarme cu frica in gand ca plec inapoi in dormitor si se trezeste ca un iepuras din jumatate in jumatate de ora. Chiar nu inteleg unde gresesc, avem ritualul de seara cu baita, poveste , alta poveste etc doarme dintotdeauna in camera ei, in patutul ei si desi avem 2 anisori ea tot nu s-a invatat sa doarma toata noaptea.

In afara de oful meu cu somnicul, e un copilas mare si matur, canta toata ziua, stie nenumarate cantecele, se joaca cu plastelina, creionase, aluat, face paica, adora bebelusii si compania altor copilasi. Ma gandesc sa o duc la ceva cursuri pregatitoare pt gradinita, auzisem ca se organizeaza la unele gradinite, daca stiti si voi de asa ceva, dati-mi de stire.



Diana si Ana (13.09.2007)


Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

va multumesc mult mult fetelor


poze http://picasaweb.google.ro/sanda252003/TIADRIS2ANISORI#

SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Salutare!

Alex, ne-am delectat cu pozele, a fost o petrecere foarte reusita!

Diana, nu stiu ce sa-ti zic, noi ne-am confruntat cu probleme de genul asta. E clar ca ei ii frica sa nu pleci de langa ea,nu? Poate e doar o perioada si o sa treaca in timp.

Am fost la examen, a fost bineS-au legat de cateva chestii la prezentarea proiectului (care era despre Infiintarea unei gradinite particulare, asa ca daca va intereseaza sau vreti sa-l finantati dati de stire ca vi-l pun la dispozitie) dar le-am explicat eu ce si cum. Idea era ca era o tema mai comuna (fata de celelalte proiecte care erau mai tehnice) si au avut multe de spus. Le-am facut fata cu brio pana la un anumit punct cand a trebui sa le dau dreptate ca sa nu am numai eu dreptate, si pana la urma...ei erau examinatoriiSper ca nu v-am plictisit



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

ABSOLVENTE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Elena, felicitari!!!!!!!! Ai castigat la concursul LENOR!!!!! Sa-ti scrii la subiectul respectiv datele ca sa poti primi premiul!!!!! Si sa nu spui si noua cum e!!!!(noi care mai speram ca suntem printre urmatorii 45)



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

ABSOLVENTE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALEX29

va multumesc mult mult fetelor


poze http://picasaweb.google.ro/sanda252003/TIADRIS2ANISORI#

SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007







se vede ca v-ati distrat minunat...lume multa, locatie draguta.. faorte frumos...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007)

ERIC, POZE RECENTE

ERIC IN 2009

ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!

BLOGUL NOSTRU

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

fetelor, aruncati va rog un ochi aici...

http://savalaura.blogspot.com/2009/10/jucarii-versus-branule.html

mersi mult!

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007)

ERIC, POZE RECENTE

ERIC IN 2009

ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!

BLOGUL NOSTRU

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nrl spune:

Apropo de dna. Rotar, ca eu sunt una din laudatoarele care a nascut cu ea La mine a venit sambata de acasa, pe la 12, si a stat cu mine pana seara la 6 cand am nascut. Comportament exemplar, a chiar raspuns la mobil in timp ce nasteam, ca a vazut ca o suna mama mea de pe hol, sa o linisteasca ca sunt bine Si asta in conditiile in care eu nu am fost niciodata la ea in timpul sarcinii, dar doctorita mea a fost plecata in weekendul acela si mi-a lasat nr ei in caz ca nasc, ca sunt prietene. Eu am nascut la gine 1, dar acum am inteles ca nu mai vine acolo, doar la Gynia, chiar daca nu e pe lista de pe siteul lor.

Nicoleta mami de Andrei (08.12.2007)
http://community.webshots.com/user/nicoletarl
http://formular.stirileprotv.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutza24 spune:

O petrecere minunata ptr o printesica frumusica
m am delectat cu pozicile si am vazut mamici tinere si frumoase si copilasi voiosi si pusi pe sotii
Adriana felicitari ptr interviu iti doresc sa ti gasesti jobul dorit
Va pup pe toate si va mai scriu spre sf sapt ptr ca pana atunci nu am net ptr ca vin la cj la proces si sper sa se termine.

Mergi la inceput