Gravidutze si mamici de Cluj -137-

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

adriana, asa mi-s zis mie ieri nenea dr. ca plangand, dc reusesc sa ii tin masca cat de cat aproape de nas, inhalatia e ..cum sa zic..mai reusita cumva. adevarul e ca in cele cateva minute cat am reusit sa il tinem, de vreo 3 ori ne-am oprit sa ii curatam nasul.
asa de repede desfunda sau era pur si simplu d e la plans? ca nici nu imi mai dau seama..

Paula si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

Oana, eu zic s apuneti mana s amai faceti un bb, si sa iti faci un pic de curaj, ca nu e asa de greu, tottusi :)

eu cdeocamdata le spal cu detergent de vase si atat. iar furtunul ala il spal simplu, il adun si reusesc sa il spal si pe interior. Maria sta la aerosoli? cum ati reusit sa o convingeti?

ma gandesc sa iau solutie din aceea de sterilizat de la chicco..dar oricum de spalat trebuie spalate intai.

Paula si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Paula, eu zic ca de la plans a trebuit sa va tot opriti sa ii curatati nasucul. Cu ce faceti aerosoli?

Oana, si eu doar spal furtunul. Ai furtun din acela mai gros sau mai subtire? Adica e aparat cu ultrasunete sau din celalalt? Te intreb fiindca acelea mai groase se pot spala mai usor decat acelea subtiri pe care le poti doar ..clati, ca altceva nu poti face.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

ABSOLVENTE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

victo - noi am reusit performanta de a sta la aerosoli si chiar de a-si tine ea singurica chestia aia cu laptop-ul! sta frumos pe scaun si admira!hmm... cu bb 2 nu stiu ce sa zic... depinde... hai ca va tinem voua pumnii!

adriana - furtunul este nici subtire, nici gros! si eu il spal cu detergent si il clatesc!

Oana-Alina si Maria-Teodora (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nrl spune:

unde ati vazut voi poze fetelor ca eu nu le gasesc?

Nicoleta mami de Andrei (08.12.2007)
http://community.webshots.com/user/nicoletarl
http://formular.stirileprotv.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

eu am de la citizen, cu ultrasunete si e micut si silentios.
adriana, facem cu 2ml flixotide, 2 ml ser si 2 ml bicarbonat.

Paula si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

Oana, sa stii ca si eu i-am spus sotului meu sa il lase azi sa se uite la desene cat timp ii face aerosolii. el cica a stat cuminte Stefan..dar eu stiu... Si cat timp faceti voi? pana se termina medicamentele puse acolo, in capacel sau cat? ca pe ap. meu daca nu ma insel zice ca se fac maxim 10 minute. si mai am o problema cu nivelul ala de la nebulizer..la mic, mediu sau amre? si care e diferenta?
Nu stie nimeni nimic de Gabi si Sara? Tu,Co?

Paula si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

victo - pai depinde de cum va recomandat dr... noua in jur de 7-8 minute.... noi avem un singur nivel de nebulizare deci nu te pot lamuri.... flixotide? ala pentru ce este? sa inteleg ca stefan este pe acasa? nu la gradi?

Oana-Alina si Maria-Teodora (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Hello, dragelor!

Fetelor, sambata am fost al petrecerea lui Tiadris, papusica noastra draga, ne-am simtit tare bine alaturi de sarbatorita, frumoasa mamica si restul invitatilor, care mai de care. Din pacate am facut poze doar in prima parte a petrecerii, tati a plecat cu aparat cu tot pentru ca din pacate nu prea pot poza cu Cari prin zona...dar ceva, ceva tot am surprins. Sper sa vina mami, Alex, cu pozelel cu ploaia de balonase si cu tortul

Paula, am vorbit cu Gabi la 12, in drum spre gradi, sunt mai bine fetyele noastre, dar inca nu au venit la gradinita, din motive lesne de inteles, cu atat mai mult cu cat am promis ca si parinti responsabili sa nu ducem copilasii la gradi daca se considera ca ar putea transimite ceva celorlati, iar Gabi, constiincioasa cum o stim, sta saracuta acasa cu Sara...

Elenuta o sa te rog sa editezi mesajul si sa scoti linkul meu, i l-am trmis eu lui Nico, am avut surprize neplacute cu faptul ca multa lume citeste ce scrie noi si se uita la poze...asa ca prefer sa va trimit eu link-ul pe PM, iar cine e in YM la mine, are acces permanet la linkmerci, nu te supara, pls

Co + Carina Alysa (13 noiembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

C0, multumim de vesti! era prea multa liniste de la ele..si de aceea ma gandeam, mai ales ca din cate am inteles, diagnostiucl e cam ca al nostru..si Stefan e mult mai bine, slava Domnului, dar tot asa, nici el nu merge la gradi, ca oricum avem prea multe de administrat. pe vineri ma gandesc ca poate il duc, avand in vedere ca joi terminam antib. dar pb e ca dupa antib. tre sa mai ia inca 5 zile enterolactisul, inainte de masa de pranz, ceea ce nu e tratament in sine care sa nu il faca bun de gradi, nu stiu cum o sa facem. trebuie sa vb cu asistenta lor de la gradi.

Paula si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput