Puiuti de Randunici 2008!! (316)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Citat:
citat din mesajul lui luny

familia mea!

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!



Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleme spune:

Salutare!
Noi ne-am mai revenit, Diana nu mai tuseste decat putin si vad ca si la burtica e mai bine.
Tuchi nasol cu bolile astea, asa mi-am luat si eu teapa cand a cazut Diana de pe topogan, ne-am dus la Medlife, am dat o galagie de bani ca in final doctorita de acolo sa ma trimita la G. Alexandrescu.
Ramo nasol cu tusea asta,oricum nu e bine ca tuseste de 2 sapt. Mie pediatra mi-a zis ca Eurespalul e pt tuse uscata, nu pt cea care rupe. El de care are? poate de aceea nu-i trece cu el.
Luny e de coma Muffy cum il ajuta el pe tati la muraturi.
Simo sa ne arati poze cu trandafirul in par. Cred ca s-a vazut ff bine.
Si o intrebare: voi cum reusiti sa-i faca sa inteleaga ceva? Diana vrea numai in brate si daca nu faci ca ea urla de-ti ia creierii, nu stiu ce metoda sa mai incerc cu ea.
la toata lumea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

simo, DA, pune trandafirul!
deci nu a scapat david nevaccinat in cls 1 :(. azi a fost al meu la dr pavel chirila, care e si preot, un om extraordinar!!! a zis sa nu cedam presiunilor, sa refuzam vaccinarea asta, caci nu este deloc benefica pt organism, ca in 30% din cazuri e absolut inutila ca injectatii nu dezvolta anticorpi, iar cei care o fac oricum nu au imunitate deplina, care nici macar in cazul bolii nu este 100%, dar este oricum mai mare si ca rujeola este intr-adevar urata, dar poate da complicatii la cei slabiti imunitar si ca mai bine lucram la asta...
a zis sa semnam fara grija, ca nu au ce sa ne faca.
acum sunt in cautare de pediatru bun, aproape de casa cu care sa ma pot intelege omeneste, caci asta m-a enervat rau de tot ca nu vrea sa-mi dea avizul pt alex pt gradi daca nu-l aduc pe teo la vaccin . care e legatura???? ca pe alex am facut prostia sa o vaccinez atunci! si oricum, avizul ala e ca e apta sa mearga la gradi. mama ce nervi am pe ea!!!

ramo, insista sa ti-l asculte, mergi cu el cat mai repede la un medic, 2 saptamani de tuse e prea mult!!! eu cand eram gravida si am avut tusea aia 10 zile (aia de m-a intepenit), nu am avut febr deloc si cu toate astea facusem bronhopneumonie. eu aveam atunci tuse uscata. ce fel de tuse are andru? ai grija la siropelele date, ca la tusea uscata nu se potrivesc humex si ambroxol, mai rau fac. lui teo mi s-a zis de catre dr de la gomoiu sa ii dau paxeladine, chiar daca e recomandat de la 2 ani, caci e sg eficient la tusea uscata.
atunci am luat si ap de aerosoli si i-am facut cu ser si acc.

tuchi, sanatate! bietul surubel :( incearca sa vb cu un orl-ist capabil, ca e delicat cu otitele astea repetate...eu am tras ani de zile cu ele. slava domnului, de mai bine de un an, de cand cu "mucegaiul", nu am mai avut nimic. se pare ca am reusit atunci sa omor animala care zacea acolo...si cand ma gandesc ca am ezitat sa ascult sfatul unei fete de aici de pe DC! pana la urma ce mi-a zis ea sa incerc a fost bun! bineeee, nu am luat asa orbeste, l-am intrebat pe cadar inainte, ca el e si orl-ist in primul rand...

interesanta discutia despre cosmeticele minerale. eu trag cu ochiul la ce scrieti voi, bag la cap, apoi studiez piata de dincolo. am vazut ca si cei de la revlon si maybelline au si ei cosmetice minerale. chiar, cum vi se par brandurile astea?
m-am bucurat ca am gasit la unul din furnizori preturi bune la ROC si la E.Arden, la capsulele de care zicea andreea si la parfumul green tea. sa vad cum fac rost de bani, ca poate ma bag si la astea.
acum imi bat capul cu ce hainute sa mai comand, vreau sa mai maresc stocul, acum ca tot a scazut lira putin si ... ma gandesc daca sa ma inscriu la baby expo in iarna. trebuie sa cer o oferta sa vad ce scoruri au la chirie...
hai ca am luat-o pe aratura si va fac voua capul mare cu cugetarile mele. ce sa fac daca n-am cui altcuiva? astia de acasa nu ma mai baga in seama demult

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOCLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Ariel, cum se ajunge la Pavel Chirila? M-ar interesa si pe mine pt Iulia, pt imunitate...Mai ales ca gata, am decis, pe 19 octombrie ma intorc la serviciu () asa ca pana atunci trebuie sa dau bataie sa rezolv tot ceea ce imi va fi f greu sau imposibil sa rezolv/alerg dupa ce termin CIC. S-ar putea sa ma vedeti mai rarut pe aici de acum...
Gudinde, explica-mi o chestie: cu ce-s asa speciale pensulele astea pt minerale? Adica de ce nu-s bune alea normale?
Mmmm...am in cuptor, pt Iulia si randunoi, o reteta de pe bucataras ce-mi facuse cu ochiul-banana bread, miroase demential (pofta-n cui, Naty! )

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Cleme, toti fac asa, mai putin poate exceptiile de sfintisori, gen Stef sau Sam sau ursuletul

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Mi-am amintit ... Cleme ce vor sefii tai nu este ok de loc. Un telefon anonim la ITM ar putea sa va ajute mult.


Ariel,

Acele branduri nu au farduri 100% minerale.

In privinta E. Arden, la aceste gelule ma refeream:
http://shop.elizabetharden.com/product/index.jsp?productId=2723871&cp=2779948&page=3&parentPage=family
http://shop.elizabetharden.com/product/index.jsp?productId=3129596&cp=2779948&page=3&parentPage=family
Pretul din USA nu e mic, dar cel din Europa (mai ales in lire in Anglia) este fffffffffff mare.
Crema lui Mimo mi s-a parut ca avea un pret mai uman.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Naty,

Eu folosesc si pensule traditionale pt aplicarea fardului de ochi, as putea si pt concealer, dar nu pt foundation.

Pensulele pt foundation arata asa:
http://www.everydayminerals.com/store/makeup/brushes/flat-top-brush.html
Asta este Flat Top Brush, favorita mea cu care-mi aplic fondul de ten.

Sau se mai poate aplica cu kabuki:
http://www.everydayminerals.com/store/makeup/brushes/long-handled-kabuki.html
Am gasit pe site-ul mentionat de Olga, varianta baby kabuki:
http://puretouch.ro/product_info.php?cPath=24&products_id=71

Aceste pensule sunt pensule moi (altfel ar irita fata caci foundation se aplica prin miscari circulare succesive de-a lungul fetei) si foarte dense.

Am gasit pe site-ul mentionat de Olga o serie de intrebari si raspunsuri f bine structurate.
http://puretouch.ro/intrebari.php
Este evident ca persoanele care sunt in spatele acestei afaceri sunt bine documentate, ca pt ele e mai mult decat un business, e suflet pus in site-ul ala.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

luny, am lesinat de ras!!! dom'ne, e ceva de poveste muffy! aaaa, am uitat sa te trag de urechi, referitor la chestia cu adhd-ului. sa nu te mai aud cu asa ceva, da???? deci, consoleaza-te cu ideea, NU VEI MAI AVEA LINISTE NICIODATA!!! si nici eu, ca asa e si teo, atomix. dar, eu am un 16 martie in familie, adik frate-miu si crede-ma, astia nu au leac

cleme , ma bucur ca sunteti bine. de acum, soare in casa ta!

naty, marcel a vorbit la telefon la clinica cu tipa de acolo, i-a zis ca nu vrea consultatie ci doar o discutie. pt programari intra pe site-ul lor si suna la ei, dar insista sa te programeze la el, nu la altcineva. sunt si ceilalti buni, dar el este...cel mai cel. nu vei regreta! omul asta este o legenda vie, am citit pe net despre viata lui si m-a fascinat efectiv. un singur "defect" are: ca e foarte solicitat.
uite aici siteul: http://www.naturalia.ro/catalog/programari.php?pag=programari
mi-a luat al meu un cozonac bun de la ei, miammmmmmm. imi place ca nu e dulce. tre sa ma uit si eu prin magazinul lor, ca au chestii faine.

andreea, ma gandeam eu ca nu sunt chiar 100% minerale...
hai ca ma uit sa vad daca alea sunt ceramidele pe care le vazusem in oferta, daca da...atunci zic woooow, ce noroc pe noi!, daca nu, atunci....bune si celelalte

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOCLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Naty aveam o colega la fostul servici care mergea la d-na dr Chirila, Dumnezeu s-o ierte. Eu am preferat sa merg in alta parte din anumite considerente dar ea (colega) era f multumita. Insa, cand mergi la Naturalia sa-ti iei niste bani la tine sa nu trebuiasca sa bati inca un drum pt produse. Stiu ca de la farmacia lor lua colega mea produsele indicate, nu Boiron de la orice farmacie din oras care tine si homeopate (ca mine).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Haideti repede in vizita, ca maine va voi spune: "Ieri casa mea era curata. Imi pare rau ca ai ratat...!"

M-am distrat si eu cu Mufa. Cum e Luny, isi face efectul tratamentul cu Zentel? Este mai linistit noaptea?

Am muncit azi... Nu mai muncisem de mult asa!! Dar am casa sclipitoare (ei, ar mai fi ceva amanunte... ), abia stept sa vina sa schimbe o piesa de la masina de spalat vase si sa vedeti atunci ce Duamna... Partea proasta e ca nu am avut timp de gatit azi... Uf, sper sa ne descurcam maine cu cate ceva!

Va pup, sunt franta.

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput