Puiuti de Randunici 2008!! (316)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Simo si eu sunt pro trandafir.....sunt sigura ca vei arata superb.....si rochia cred ca-i dementiala in combinatia aia....


...ma duc sa fac ceva dulce...adica prajitura desteapta de pe bucataras....numai ca am emotii sa nu dau gres ca trebuie sa iasa intr-un fel
...pana la urma am facut supa de vita cu taietei de casa si a iesit atat de bun a ca s-au batut turcii la gura lui bitu si a Antoniei..problema este ca nu stiu daca mai am suficienta pt. maine....si ostropel de pui cu mamaliguta....

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Luny,

Costul post&package depinde de marimea coletului si de tipul de transport ales. Eu, din motivele mentionate mai sus nu am comandat niciodata valori mari (cred ca cea mai mare comanda a fost de vreo 60 USD) si mereu am ales varianta cea mai ieftina de P&P. Parca 12-13 USD am platit la comanda asta. oricum inainte de a finaliza comanda iti arata costul total si daca nu-ti convine nu o finalizezi.
Partea proasta la P&P ieftin este ca in Romania iti transporta coletul Posta Romana unde se "pierd" multe pachete care e evident ca vin de la magazine virtuale din exterior. Este un risc pe care mi l-am asumat pt ca varianta curier, chiar daca e mult mai sigura e mult mai scumpa si nu merita sa dau pe p&p cat platesc pe produse.

Insa, eu am inceput cu acest site inainte sa apara la noi site-ul mentionat de Olga. Adica pe atunci nu era nici un importator in Romania, sa pot lua de pe un site romanesc.
E de vazut cat costa aici transportul, cum ajung produsele la tine pt ca in final s-ar putea sa-ti convina mai mult decat sa le importi din USA.
Si daca ofera si conseliere ... poate mai intra Olga cu detalii.
Eu tin minte ca atunci am googalit de am inebunit dupa informatii: ce pensule sa folosesc, cum se aplica, ce sa iau etc., pe youtube am vizionat o serie de filmulete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Simo,

Cred ca un trandafir natural prins frumos arata f bine si cu siguranta mai bine decat unul de plastic/textil.

Uite si aici. Mi se pare ca arata f feminin.
http://s3.amazonaws.com/ths_assets_production/attachment_resources/attachments/918/original/hot3-4.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

suna bine Simo, cred ca o sa fii tare draguta!

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Bitza,rochia e frumusica,dar na,e pt graviduta plinuta!
Luny,Bitza,Naty si Gudinde!Ca v-am inebunit


Simocu ,mami de DAVIDsi de SAM




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

gudinde cate ceva stiu despre ele, am mai citit pe la topicul dedicat aici pe DC..dar oare e ok daca iau mostrele alea, fara pensule, in prima faza, sa vad cum sunt? adica, se pot aplica cu altceva sau e obligatoriu sa iei toate cele?..stiu si site-ul romanesc, dar parca erau scumpe cand m-am uitat eu mai demult...in fine, intai sa le incerc si vad eu dupa cat si cum renteaza..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:


Sa stiti ca am citit din umbra, printre pregateli si musafiri , vroiam doar sa-i zic lui Ramo ca daca inca tuseste dupa Eurespal si tu ii dai alt sirop de tuse NU faci bine!
Eu iti spun din proprie experienta, Vlad a luat eurespal cand a facut laringita, apoi prospan dat de Stanciu, apoi dr. a fost in concediu si i-am dat eu inca o saptamana siropul ala homeopat si apoi inca o saptamana humex Iar cand am fost in sfarsit la dr. m-a certat ca am dat atatea siropuri si s-a incarcat in piept, nu cunosc exact termenii medicali si mai rau i-am facut!
In cazurile in care tusea nu cedeaza dupa un sirop, se fac aerosoli! chiar si numai cu ser, daca nu iti da dr. ceva...eu zic ca adaca i-ai face cu flixotide nu ai face rau! Acum tu faci cum crezi


Revin mai tarziu cu povesti, bunatatile sunt pe Bucataras O sa descarc si poze sa vedeti Pupici!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

ntzzz...Mufa nu a dormit iar la pranz..de, omu' trezit la 11,15..dar in max o ora cred ca pica..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

familia mea!

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Luny,

Pt aplicarea foundation-ului (fondul de ten pudra) trebuie sa ai pensula de aplicare: fie kabouki, fie flat top. Eu personal prefer flat top. Detasat!


Simo,

Think pink! Unul din avantajele persoanelor rubensiene este ca pot purta accesorii mari. Le stau bine. So, go for it!

Mergi la inceput