Mamici si Gravidute ITALIA *61*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Roxali , multumesc pt urari!!!
Cun s-a terminat meciul juniorului???Mare fotbalist , nu?
Distractie placuta!

georgiana

mamica de Giulia
http://s431.photobucket.com/albums/qq32/gogoasha27/giulia%205-6%20luni-Romania/
http://s431.photobucket.com/albums/qq32/gogoasha27/5%20sept%202009/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

hi
da ce harnicute ati fost
Roxali-eu nu am pus poze ca nu prea am noi
ziceam de poze sa pui tu daca ai facut in vacanta
Andreea-stai cumintica si ai mare grija de tine si nu te consuma pt nimic,pe primul loc e bb si ocupa-te numai de Ambra
in rest cum poti si ai chef....alea pot astepta
Stefy-se vede ca esti mai in forma dupa mesaje,bravo! tine-o tot asa
Chiccutza-scurta si la obiect ca de obicei
detalii din biata ei nu mai da
Raluca-ne-a uitat de tot.......
Papushicata-cum te mai simti?
Analessya-parca tot baietel astepti? am vrut sa-ti pun carucior albastru la nume dar nu eram f sigura dar parca asa retin
Georgy-che brava si curajoasa de bb 2 si tu si Monica
apropo m-ai distrat Stefy cu faza cu bb 2 dupa atita pauza si separati...mai sti?

acum sa-mi golesc sacul cu naduf si eu
piti de azi stranuta des si ii curge nasucul
ma agit pe toate partile cu sotul sa ajunga procura la timp si sa fie buna,facuta la notar apoi s-o duc la tradus pina avem avionul,sa termin cu dintii sapt ce vine,azi a avut un incident cu masina si a sifonat usa plus ca tre o facem noi si moto lui ala 300 de euro,macar s-au inteles de acord ca nu baga asigurarile dar avem ce scoate din buzunar......mereu cind vine una nu vine singura.....bine ca nu a fost mai grav
da de trece perioada asta horror sa zicem asa....mai sint si perioade nasoale.....
va pup



Mami de Giulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

neatza...noi cu febra care nu scade cu nimic,infectie de la o insecta care se manifesta prin bubite pe corp...of...
mai intru...am citit ultimele 2 pagini,,,intru mai tarziu sa facem o conversatie...multam de capucino..

deChristian Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns analessya13 spune:

Buna dimineata fetelor, va invit la o fara cafeina.

Katiapam am baietel, asa ca la semnatura poti pune caruciorul blu. multumesc.

Cu noi e totul bine,am momente cand ma simt super, insa am si dintr-alea in care cad intr-o oboseala de vreo 3 zile de nu mai sunt buna de nimic.

Cele din Milano si imprejurimi mergeti la Bimbi in Fiera, acum in octombrie pe 10 si 11?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns snowbunny spune:

ciao ragaze

Noi aici la romanica ma simt tare bine in apele mele.Sunt mereu in fundu lui alex si nu am timp de nimic.Stau la curte si ishi face drum afara imediat.Si noi am avut mucisori si stare proasta dar e pe trecute.A devenit un rasfatat ..il rasfata toata toata lumea.Eu ma ocup de una alta.Aseara a incerkt maikmea cu fratimiu sa il adoarma si la 12 jumate noaptea dupa ce i-a adormit pe amandoi m-a chemat =)))))
Cand o sa termin cu toata nebunia asta am sa incerc sa scriu mai des acum nu am timp nici sa respir.

Va pup pe toate si imi e dor de voi

Felicitari pentru bebic kemsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Multam de cafea Analessya!!!

Si eu pe aici....toata lumea la somn sau la vreun gratar de duminica?!la mine se doarme...!

Deci filozofia mea cu bebe 2, teoretic pe la anul e in proiectare , sa se nasca tot prin primavara ca tare bine mi-a prins mie sarcina cu Giulia mai pe racoare, nu mai vorbesc ca am avut la dispozitie primavara , vara...si inca mai e frumos afara sa ies cu ea fara probleme!Nu vreau sa astept prea mult pt ca vreau sa creasca impreuna...2 ani diferenta mi se par suficienti.Probabil o sa fie mai greu pt "mamica"( eventual si pt"tatic")dar o scoatem noi la capat!

Acum sanatosi sa fim, ca teoria o stim....mai trebuie si practica!

Si cand in vedere ca au aparut si "rusii" zilele astea...mai vedem!

Ely ce face Denise...in care "etapa" de crestere sunteti???

Nelia insanatosire grabica baietelului....sa treaca toate problemutele!

Katia mare belea si cu accidentele astea...am patit-o si noi in tara dar din fericire nu s-a intamplat nimic ( nici la masini), vina era a sotului meu si daca chemau politia cred ca ramanea fara carnet.A tacut chitic, si-a cerut scuze si am plecat mai departe!

Snowbunny ce bine trebuie sa iti fie in Romanica noastra, inca mai tanjesc !Sedere placuta in continuare!

Giulia mea creste bine, mananca pranz si cina, desert fructe, sta bine in fundulet...a inceput sa se joace si singura( asa ca mai respir si eu)..premergatorul nu o pasioneaza,nu "gattoneaza" desi din fundulet isi ia avant direct in nas .....se joaca cuc-bau cu taica-su si rade in hohote!
Pupici!!!

georgiana

mamica de Giulia
poze Giulia
nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

'sera!
Snow-bine ai aparut si tu
abia mai reusim sa vb......
noi care vb zi de zi aproape....acum abia ne salutam
poate ne aranjam cu toate si avem timp de povesti
Alexutu si sa se faca bine
si piti e racita si eu incep.....
Georgy-fetita mare ai de acum cu pappete
ce bine ca nu aveti probleme cu mincarea
daca o sa aiba zile cind nu vrea sa manince nu o forta sa sti ca toti au asa perioade cind refuza sa manince,sa nu te consumi prea tare ca trece....am avut si noi zile deastea
Nelia-sanatate lui Cris,sa se faca bine repede
cum a dat frigul deja sint multi bolnaviori
Analessya-cind mai modificam ceva la listuta punem si caruciorul
astept vesti de la Kemsy si de Loris



Mami de Giulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

buna dimineata

as vrea sa fiu mai lunga ..dar azi sunt telegrafica...

in program la mine..organizarea tb casnica,gimnastica, net ,mama a tempo pieno..hmmm...nu cred ca am timp de toate..

asa ca va trimit salutari din partea geaninei... mi-a trimis sms..ca nu poate raspunde la telefon..probabil ca si eu o sunam exact cand era impeniata cu bb mic... decamdata sunt la program de alaptat..si daca totul decurge bine azi merg in drum spre casa...Doamne ajuta!

va pup pe toate si va urez o zi placuta









"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ...pe la 7-8 lunitze,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

s-a trezit fiimea.. ma duc la ea..am crezut ca ma cheama pe mine..
ea nu..nona... latte..repeta intr-una.. tu dute...ii spun ca nona nu-i.. si s-a pus pe un plans... off,ce tare s-a atasat de ea....sper sa-i treca cum ii explic ca nu-i...??


"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ...pe la 7-8 lunitze,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

Multa sanatate puiutilor bolnaviori!

Si Ambra e racita de aseara,azi noapte am dormit f. putin,azi deloc...imi cad ochii-n gura.Azi am stat in pat cu ea,ca a facut si umpic de febra...dar tot nu e ca si cum as fi dormit.Sper sa doarma mai bine la noapte,saracutza,ca nu mai rezista.
Contractiile sunt mult mai putin,ce e drept,am si stat mult in pat,de vineri incoace.Asta inseamna ca sunt din cauza oboselii,si ca tre' sa fiu f. atenta de acum incolo.

stefania-am pierdut firul.....unde e mama ta?O sa fie greu cateva zile,pana se obisnuieste Stefy fara ea,dar daca ii distragi atentia cu altceva,nu sufera,stai linistita.Cel putin Ambra a fost asa,cand a plecat mama de la noi...Sa nu ne uiti de tot...macar cate un salut...

katia-ce ai facut pana la urma cu dintii?Hai ca mai e putin,si va intoarceti...



andreea, Ambra si 24+
cand implineste sufletelul nostru 2 ani ; cu Ambra ; www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput