Mamici si Gravidute ITALIA *61*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Monica-bine ai revenit
ma bucur ca Denis creste bine si e maricel
si sotul meu are 1,89 si piti seamana cu el ca e lungana
Nelia-fii mai activa si tu putin
Mikuta-deastea se aud si inca des,vechietti numai dupa femei se uita si la virsta aia,mai si conduc masina si tremura din toate incheieturile
Stefy-ai reusit sa vb cu Kemsy?
oare cum se simte? daca vb cu ea salut-o din partea noastra si refacere rapida



Mami de Giulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

LA MULTI ANI PRINTESA AMBRA SI MULTA SANATATE!Frumoasa cameretta ...Andreea esti o graviduta frumoasa foc.

Bine ai venit Loris Stefan !

Georgiana casa de piatra si sa-ti traiasca micuta crestina!

Stefi nici eu nu ma mai recunosc cateodata cat pot sa fiu de nervoasa...anul asta mi-a pus capac "criza"...e bina daca sotul te intelege

Nebuneala avem la munca...nu mai am putere sa intru...recunosc ma duc la sala, poate, poate mai ma destind

Am un bun prieten de cartier caruia ia murit sora, i-au ramas 2 copilasi in ingrijire si ma tot straduiesc sa-l aduc aici, pe meseria lui camionist, dar nu reusesc si sant tareeeeeee suparata

Nelia spor la toate cele

Katia une puneai tu pozele ??

maine o zi plina ....baiatul meci(castiga mereu la scor mare)...zi onomastica si duminica la munte ptr pregatire comunione

va pup





Ali ,Sonia (22.10.07) si Enrico (26.01.00)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiccutza spune:

LORIS STEFAN bine ai venit!Sa cresti mare,frumos si sanatos!
Kemsy refacere usoara!
Pupici la mamici si pitici

MAMA DE FEDE(6 nov. 2001) SI DANI(17 feb.2005)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papushicata spune:

Kemsy-felicitari mamico!
sa-ti traiasca baietelul si sa fie sanatos!
asteptam detalii multe si sa il vedem pe Loris! frumos nume...


Cris 12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

buna dimineata..am venit cu ,cappucino, laptici,si ceai de musetel pt mine


si acum ca imi permite timpul sper sa fiu productiva...
ca de maine imi intru in datoria de mama per davero...nici o scapatoie..nik,nik..

va pup o zi frumoasa!


"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ...pe la 7-8 lunitze,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

de geanina nu am reusit sa dau..asa ca nu am vesti..sper sa ne dea ea vreo veste...
ali asa e ...doar gimnastica ce mai produce serotonina ..si ne face sa stam mai bine..dar din pacate eu am abandonat-o..desi ma impedic printre atrezzi mereu prin casa ..ma fac ca nu le vad.. ..e de rau..in cazul asta...

Condoliante prietenului tau..sper sa aiba puterea de a fi tare pt copilasii sai.. tare ma doare cand aud cazuri din astea..dar din pacate suntem in viata reala..si nimeni nu ne poate garanta o viata de favola asa cum ne dorim cu totii...off..
mult succes in ceea ce ti-ai propus

Felicitari micului castigator..buona preparazione per comunione si buon anivesario !

nelia.. sa inteleg ca ai operai la lucru? sau doar musafiri?


mirela ..hai ca m-ai facut sa zambesc citind cele spuse.. poate gasesti totusi ceva mai bun ..pt copilas sunt cele mai fericite momente sa stea alaturi de mamica sa ..pana una alta iti doresc sa te poti bucura de clipele astea..si pe viitor sa fie cum va doriti..

monica felicitari pt alaptatul exclusiv...sa o tineti tot asa papaciosi si sanatosi !
nu te procupa pt lungime..la nastere stefy avea doar 48 cm... cand am fost la pediatru pt prima data.. mi-a spus ca am nascut o nana......iar cand a masurat-o s-a speriat cat a fost in stare sa recupere deh s-a aruncat la fam.ta'su ..sunt toti lungani..numai eu sunt pitica...normal ca nu a avut fata loc in burtica sa se desfasoare

ely sper ca nu ai avut timp sa intri doar... si nu te-ai suparat pe noi..la micuta Denis..sa treca durerile de dintisori

georgeana cand mai ai timp te asteptam sa ne mai povestesti cate ceva despre voi si micuta..ma bucur ca nu ati avut pb cu dintisorii...sa o tineti tot asa...

ioana sper ca nu te lasa aia(de la dentist) asa...
daca dupa nu o sa mai am timpul nesar sa mai intru... sa mai vb cu voi asa cum as vrea..sper sa nu uit ..defapt as vrea sa o fac acum sa-mi iau de'o grija
sa-ti urez un drum placut fara probleme..si o revedere cat mai placuta cu sotiorul tau..intru-un cuvant poate o puneti de bb2

numai bine tuturor!


"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ...pe la 7-8 lunitze,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

Citat:
katia, stefania-!!!Nu stiti pe ce tasta tre' sa apas,ca sa vad scrisul normal pe pagina?Mi-a apasat Ambra pe-aici,si habar nu am pe ce...acum am un scris minuscul,ca tre' sa ma chiorasc ca sa vad ceva...



Citat:
citat din mesajul lui katiapam

Andreea-si mie imi schimba Giulia din taste scrisul
cind e deschisa pagina pe net mergi sus la bara linga favorites in stinga ai view dai clic acolo apoi apare o fereastra cu text size(dimensione carattere) acum nu stiu in ce limba ai pus calcu)apoi dai scris normal sau cum vrei,bafta
ai pe bara file,edit,view,favorites,tools,help in ita nu-mi amintesc exact cum scrie
....



Andreea-acum si mie mi-a modificat piti ceva din tastiera ca mi-a schimbat scrisul si nu-i din meniu de unde ti-am zis tie fetele astea



Mami de Giulia[/font=Georgia][/i]



scuzati-ma ...dar eu n-am nici cea mai mica idee despre ceea ce se intampla..cum au reusit? ce-au facut? era deschis comp?
sper sa rezolvati problemele..si mai sper sa nu imi faca si mie vreo boacana stefy..ca as intra in tilt..

andreea cum mai sunteti?


"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ...pe la 7-8 lunitze,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

Felicitari mamicitza Gianina si bine ai venit pe lume Loris Stefan!!!Sa aveti multa multa sanatate,si refacere rapida mamicutzei

Eu nu v-am zis nimic,dar duminica,dupa ce am ajuns acasa cum i-am tinut ziua la sufletzelul nostru,am avut contractii durearoase.Pe cele nedureroase le am de vreo luna,seara,si nu m-am ingrijorat,ca sunt din cauza oboselii.Asa ca,duminica seara m-am pus in pat,si dupa vreo ora eram mai bine.Sapt asta,am avut contractii toata ziua,asa ca joi am mers la ginec,nu am gasit-o,dar am reusit sa vorbesc cu ea la tel,si ieri dim. m-am dus la control.Multumesc la D-zeu ca e inchis colul,mi-a facut eco intravag. si abdominala.Bb e bine,a zis ginec. ca e mare puiutul nostru.Acum incerc cat pot sa stau in pat,macar pana trec contractiile,si dupa aia o s-o las mai incet cu toate treburile casnice,o sa ma ocup de Ambra,si ce nu reusesc sa fac,o sa faca sotiorul.Nici la calc. nu prea pot sta,ca e pozitia cam naspa.

Multumesc pt. urari ely si roxali!

Ma duc sa ma pun in pat,ca a adormit-o sotiorul pe Ambra.
pe toateee!!!!

andreea, Ambra si 24+
cand implineste sufletelul nostru 2 ani ; cu Ambra ; www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Buna fetele!!!
Intai de toate FELICIRAri mami de LORIS.Multa sanatate si refacere rapida !!! Pupacim bebelus grasun!!!


Andreea odihneste-te si ai grija de tine!!! Sa nu mai apara afurisitele de contractii pana la termen!

Ely tu parca ma intrebai de kg Giuliei, acum are in jur de 7,900(la ult.control) dar nu a mai luat asa bine in greutate in ult 2 luni tinand cont ca la 4 luni avea 7, 100.Oricum acum papam cu spor si a mai pus vreo 2 falcute!

Stefania mai intru si eu la cate o poveste din cand in cand.-nu reusesc prea des ca timpul e limitat, acum ca vine toamna mai stau si eu prin casa si sper sa gasesc mai mult timp!

Apropo de doritoare de bebe 2 , pe la anul cred ca ne apucam si noi d treburi, daca suntem sanatosi, bineinteles!

plec ca fiica-mea e in brate si nu ma lasa deloc...poate reusesc sa o adorm, ca e cam mucioasa si stranuta intr-una

Revin

georgiana

mamica de Giulia
http://s431.photobucket.com/albums/qq32/gogoasha27/giulia%205-6%20luni-Romania/
http://s431.photobucket.com/albums/qq32/gogoasha27/5%20sept%202009/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

andreea..ma bucur ca sunteti bine .. sper sa treca afurisitele de contractii si sa ajungeti la termen cu bine.. stai linistita in patut..ma rog, atat cat iti poate permite si Ambra..sper ca va fi si ea mai linistita si cumincioara...deobicei copilasi simt cand prob..si se adapteaza..dar depinde si de copil ..sper ca Ambra sa te ajute...multa rabdare

georgiana, pai, mamico se intelege ca atunci cand poti sa vii la povesti..intelegem cu toate ca suntem si noi mamici cu copilasi moftorosi ..pe primul plan sunt ei acum si dupa aia noi.. multa sanatate micutei
eu nici nu vreau sa ma gandesc cat de rar o sa va pot vizita in curand..dar cu toate astea, sper ca imi voi face timp cat mai des...

Mergi la inceput