Fulguleti de nov - dec 2006 (221)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Donia, azi chiar nu prea mai pot, dar de obicei... cam pot. Am avut o zi... Abia la 15 am ajuns la dentist si sunt... franta. Tremur din toate incheieturile de durere... N-am crezut ca o durere de la un necajit de dinte poate fi asa puternica. Dar e un incisiv central si radiaza durerea in toata gingia de jos.... Iar cand a deschis dentistul cavitatea a tasnit... Iau antibiotice... Sper sa-mi revin... Ca Stefy trege de mine si eu sunt... ca o molusca. Cred ca daca pun capul pe perna...
DAr ma duc cu ea afara si poate imi mai revin...


Lacramioara si Stefania Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

chinico, in Canada s-a amanat campania de vaccinare antigripala, pentru ca tocmai ce a aparut un studiu care a aratat ca dupa vaccinul antigripal esti de 2 ori mai susceptibil sa faci gripa porcina. Uite un link:
http://www.cbc.ca/health/story/2009/09/23/flu-shots-h1n1-seasonal.html

Dia, la mine nu se deschide video-ul... Ce zice, ce zice?


Tocmai ce am construit un castel cu Cristi, e cu vreo cateva etaje, are mobilier, papusele, etc, a fost la Roxanei. Si asa fain se joaca, si asa nostalgie ma apuca sa vad aceeasi jucarie folosita de amandoi copiii mei, imi aduc aminte cat de micuta era si Roxana cand ii vedeam mutrita pe geamul castelului, iar acum il vad pe Cristi



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Bun venit bebe Tudor!
Ramsan, felicitari!

Lacramioara, deci Stefy primeste margele de la baieti? :) I-a cucerit pe toti!
Refacere rapida! Si eu am probleme cu un dinte care s-a spart; nu ma doare, dar a cazut plomba pusa, dupa numai o saptamana si n-am timp sa ajung la dentist :(.

Laura, nu fi necajita cu Dani ca plange. E normal, iar perioada asta va trece.
Victor n-a plans decat vreo 3 zile si numai dimineata, iar saptamana asta a inceput din nou. Dar va veni si ziua cand va alerga razand catre gradinita :).
Cu somnul insa am avut si eu probleme. Nu mi se pare normal sa fortezi copilul sa stea nemiscat daca nu poate dormi. Poate ar fi o idee buna sa-l ia bona la pranz.
Super pozele!

Chinico, succes la gradi!

Manu si noi avem aparat de aerosoli Omron (ca al Lacramioarei) si am fost multumiti de el. Multa sanatate lui Luca!

Ruxandra, cum merge scoala? G nu vrea si el la scoala?
Ioana, privind-o pe Maria cum isi aranja niste etichete foarte colorate, a exclamat: "Ce frumos e la scoala!" :)

Flore, bursucii mei nu bat (doar Victor pe Ioana uneori, din prea multa dragoste) si nici nu riposteaza. Din fericire nu a fost cazul sa se apere. I-am invatat sa vorbeasca, sa plece de langa copiii batausi si sa ceara ajutorul unui adult.

Dia, m-am distrat urmarind video-ul :).

Lizzy, habar n-aveam ca vacile nu dorm. Ma duc sa le spun si bursucilor :).

Donia, mi-ar placea sa ma joc si eu cu voi :). Dar cel mai mult... as vrea sa plec la vanatoare de vrajitoare :). Fetele mele nu ma lasa in jocul lor si al prietenelor; mi-a trecut vremea :).


Bursucii sunt bine, putin muciosi, dar laudati de toata lumea, mai ales de mama cioara :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

acs, multumesc. Stefy e o smechera.

Aseara eram cu ea in bucatarie si a cerut un kiwi. I l-am curatat si i l-am dat. Dupa ce a treminat a mai cerut unul... Si cand era pe la jumatate vine tati sa manance... Si a inceput ca vrea de la el si a lasat kiwi. Atunci tati o intreaba de ce nu mai mananca kiwi
Stefy: ca nu am dinti
Tati: Dar unde sunt dintisorii tai?
Stefy: La umbra....
Orice ai spune, ea are replica.....

Eu sunt ceva mai bine... Asa ca ma duc la treburi.


Lacramioara si Stefania Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Donia

Dia, cand Cristinel a facut laringita urata, de am fost la urgente si internati, i-au dat doar adrenalina pe masca si doar o doza de cortizon (nici nu mai stiu, sirop? injectabil?) cu eliberare continua care tinea 3 zile.
Eu sunt cam contrariata cu ACC, doar tusea e uscata, nu? Si asta e pentru fluidificare, dar ce sa fluidifice?
Ce draguta e Oana cu Tinkerbell, pana la urma a primit vreo surpriza?



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.


si noua la spital ne-au dat adrenalina, si ne-au recomandat sa-i dam si acasa dc e cazul sa fie asa de rau... dar acum am scos-o la capat cu combinatia 0.5 ml acc+ 1 ml dexa + 3 ml ser... acc-ul era pt niste secretii din spatele nasului care haraiau de 2 zile si nu i se fluidificau deloc, nu ieseau nici pe nas si nici pe gura si o iritau... dar, de regula eu in cazuri din astea nu-i pun decat dexa + ser, iar dc e viroza fara laringita ii dau acc+ ser. dar, asa cum spunea si iulia_stefi, combinatia pt aerosoli recomandata de toti dr in spital pt laringita e acc+ ser+ dexa, nu stiu exact de ce, mai ales dc nu sunt secretii.
cum se numea siropul ala de cortizon cu eliberare continua de 3 zile? ca e bun de avut la casa omului ...
bineinteles ca i-a adus ceva tinkerbell , mai exact guma de mestecat, ca e inebunita dupa guma si nu primeste decat fff rar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

oana cu prietenul ei in parc. el se pune la un copac sa faca pisu.
oana: faci pisi?
prietenul: da, uite cum tisneste
oana: asta e putza ta?
p: da
oana: e asa de lunga . a mea nu e lunga. da' e mai frumoasa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

donia, mai incearca odata sa urmaresti video-ul aici ... crede-ma ca merita ca e mortal... si acusi esti si tu cu roxana ta in situatia de a explica ce insemna "virgin"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dia1609

oana cu prietenul ei in parc. el se pune la un copac sa faca pisu.
oana: faci pisi?
prietenul: da, uite cum tisneste
oana: asta e putza ta?
p: da
oana: e asa de lunga . a mea nu e lunga. da' e mai frumoasa


Dia de Oana 29.11.06

"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez

pai si ce? chiar e mai frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

Nu mai stiu sa pun in forma prescurtata:

http://picasaweb.google.com/LaviniaPopescuIS/2AniJumate#5334952813319161746

minunea mea
www.inimacopiilor.ro/campanie/campanie.php?gamePlayed=0" target="_blank">pt inimioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dia1609

oana cu prietenul ei in parc. el se pune la un copac sa faca pisu.
oana: faci pisi?
prietenul: da, uite cum tisneste
oana: asta e putza ta?
p: da
oana: e asa de lunga . a mea nu e lunga. da' e mai frumoasa


Dia de Oana 29.11.06

"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez





marc a invatat un cuvant nou, la gradi... "cucu" si nu e vorba de pasarea cu acelasi nume

Mergi la inceput