LMA Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (337)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Pai aia le-am tot rugat, mai Carpatino si uite ca nu suntem la primul incident...

Pozele?unde sunt pozele?

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Emma Sofia 21 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Stati asa, ca acum am vazut ca am ajuns la 3000 de mesaje. yuhuuuuuuuuuuuuu....Dau de baut. Se baga cineva?

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Emma Sofia 21 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Am intrat repede sa va salut si sa arunc un ochi sa vad daca s-a mai inscris cineva pe lista de party, dar cum e liniste totala fug la munci am sedinta cu parintii, sper sa am si parinti si sa nu stau degeaba in scoala, la noi se mai intampla si lucruri din acestea






Cecilia si Cristian Matei[/b][/red](07.09.2007)


asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

fetele va rugam sa ne spuneti daca veniti cu insotitor, ar ajutao banuiesc pe Luy sa stie. Pentru mai multe amanunte incercati sa o contactati pe Luy, sau poate intrebati si spune aici.

Lisata:

1.Andreea27
2.bikmaria
3.greyeras
4.gabitz
5.Luy
6.Cecilia
7.Aniast
8.alinkav
9.papanash
10.Roxana
11.Teodora
12.Erina
13.slippers
14.Bernix
15.Andreea11
16.Valentina?

O zi buna.



Cecilia si Cristian Matei[/b][/red](07.09.2007)


asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia

Adimercedes, nu te mai citez, ca e prea lung mesajul deja.
Dar vreau sa-si spun ca imi place cadoul ales Lisei si ma gandesc si eu pt. Tudor la ceva similar, dar cu ustensile pt. baieti...poate un camion-macara mare ca e innebunit, pe care sa-l 'repare'. Sa vad ce gasesc. Mai am pe lista un balansoar mic (asa cum erau odata calutii din lemn de se leganau copii inainte si inapoi) si un tractor cu pedale, dar sa vad ce gasesc. Poate saptamana asta ma ocup de cadou.

Cu numele la tudor, asa am fost si noi. am avut 2 si am zis sa decidem cand il vedem cum arata, sa vedem ce se potriveste mai bine. Si sotul era bucuros si m-a lasat pe mine sa aleg, desi el avusese ideea cu Tudor, iar mie mi-a placut mult, asa ca am zis ca seamana mai mult a Tudor decat a Robert. numele de mijloc, Cristian, era cam batut in cuie.

Cu bagajul de spital, nu-ti fa griji...acolo nu prea ai nevoie de nimic. Aici poti sa mergi la nascut doar cu carnetul de gravida, nu ai nevoie de nimci altceva, au ei de toate. Dar eu mi-am pus chestii care am crezut ca-mi trebuie, oricum...

Iar parintii au tot timpul parerile lor...de...

Spor la pregatirile pentru petrecere, sa va distrati frumos si sa nu te apuce nascutul pana atunci, ci dupa petrecere.


Yaia, da, sunt si ustensile de baieti, parca si Rox zicea de ceva similar, daca nu ma inseala creierul placentar . La noi am vazut camion cu MegaBlocks in el, tare fain si maaare, se poate folosi si la groapa de nisip etc. Eu am luat pt Lisa ceva barcuta cu blocuri din astea si apoi ceva cu Winnie si Kanga etc, plus recent o ferma si toate blocurile astea sunt compatibile si are acum un sac cu o multime de piese sa contruiasca ce vrea. Insa inca ferma e hit mare. www.megabrands.com/Shop/Brands/Maxi/?&page=1&sortby=avail_date&sortdir=DESC&n=48" target="_blank">Aici poti vedea cam ce produse au, insa la noi nu sunt toate si sunt unele pe care nu le-am gasit pe site. Mi s-au parut mult mai faine si accesibile decat Lego Duplo...

Si eu pe Tudor nu prea il vad de Robert , desi si noua ne placea Robert/Roberto pe o vreme, dar parca nu e pt bb asta.

Cu bagajul de spital nu ma stresez. Mi-e sa nu uit chestii esentiale gen lenjerie intima, periuta de dinti etc, doar azi l-am intrebat pe dr ce sa duc cu mine miercuri si a zis ca nu e nevoie de nimic decat de foaia cu semnatura pt ceza si cardul roz pt spital, sa stie ce dosar am ;)

Cat despre petrecere, tot nu m-ai ajutat cu tortul ala, desi am asa un sentiment ca sacosa e deja in drum spre Oz ...

Si ce de inimi frante acolo la voi!!! Ce triunghiuri amoroase... ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabriela77

Stati asa, ca acum am vazut ca am ajuns la 3000 de mesaje. yuhuuuuuuuuuuuuu....Dau de baut. Se baga cineva?

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Emma Sofia 21 +





Ma bag eu ca simt ca ma lasa bateriile si am nevoie de intaritor!
Cred ca si Yaia se baga la o Fanta, dar sigur nu a fost pe faza!

Aaaa, si repeta la infinit, zi de zi cand o duci pe Sara, dragut, cu zambetul pe buze, ca deh suntem la mana lor, sa aibe grija de Sarita si sa o intrebe din cand in cand, asa cum bine zicea si Carpatina!
Fir-ar el de sistem si de mentalitate! Pana nu reteti la infinit o treaba, nu ar face ele asa de la ele initiativa, sa te fereasca sfantul!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabriela77

Pai aia le-am tot rugat, mai Carpatino si uite ca nu suntem la primul incident...


Pai... iti atarnau sacosele in maini cand le rugai?
Io zic ca e momentul sa le cointeresezi!

Poze mai pe saptamana viitoare.. ca tocmai zisei ca n-am timp..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aandreea27 spune:

salutare si de la noi.zilele astea nu am prea putut intra pe net,am avut mult de lucru la serv,am venit si tarziu,nasoala perioada asta a anului.andu este bine,si-a revenit,dar la cresa merge de abia de lunea viitoare.
mami 25_7,mult succes,tinem pumnii.
mandarinutza si eu tot dupa amiaza ies cu andu,dimineata este ori la cresa,ori cu mamaie.
maria stai lnistita,o sa-i treaca..spunem noi,care nu am mai mers de o sapt la cresa.dar am observat ca plange din ce in ce mai putin.se joaca cu copiii si uita.
ana si ce i-a adus zana maseluta mirunei?noi nu am ajuns la perioada de ce.
valentina c ebine ca se simte mai bine andrei.buna ideea cu puzzle.
roxana foarte frumoase vestile.ati inceput cu dreptul sa continuati tot asa.
alinsuh ce frumos povestesti.e bine ca nu exista gelozie din parte alui teo. copilasii si mamica.
gabriela capul sus.o sa vezi ca totul va fi bine.si mei imi mai trec ganduri din astea prin cap,dar incerc sa le alung.
in seara asta suntem singuri,andu si cu mine,mamaie a plecat la sora mea,asteptam urmatoarea runda de bunici,cei paterni.vin ptr ziua lui andu.mergem la joaca,zilele astea am stat cam putin cu el si trebuie sa recuperez.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Teodora Ioana, Andrei si Eric


Salutare si de la noi. Cam greu sa scriu ceva cu copiii pe cap, bona a fost acasa pe caz de boala. Noroc ca au fost chiar cumintei copiii, imi e drag de ei de nu mai pot. Ma rog, daca incep caftelile in timp ce scriu cred ca imi mai trece.

La noi totul bine la gradi, nu a vrut sa mearga cu educatoarea de la primire, insa a vrut sa mearga in grupa la Alex pana a aparut educatoarea lui. Ii zice Niss in loc de Miss si e haios foc. Merge cu placere la gradi, abia astepta sa o luam pe Alex sa se mai joace pe acolo. Deocamdata numai vesti bune, sa vedem cat or tine (eu sper ca mereu).

A inceput sa zica si cuvinte noi, sigur e o coincidenta cu gradi, dar ne prind tare bine. Asta asa, ca o scuza pentru cumatra care a fost in vizita azi si nu i se pare ca sta asa rau cu vorbirea. Oricum in seara asta e vorbaret nou, a trecut la cuvinte gen maie = mare, taie = tare si paf = praf. Tot azi a zis primul cuvant mai lung: ananas. E cel mai lung cuvant zis clar de el, in afara de tataie.

Acusica vad ce ati facut si voi, sper ca totul este bine.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Gabriela, imi pare tare rau ca e asa grea reacomodarea. tare draga de Sara.

Nana, nu stiu la ce ti-o fi trebuit intaritorul acela ca ai fost in mare forma azi. Delfinasul, si succes la gagici!



Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput