Oradea (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Giulia inca e mare pictorita

Intrebare: cunoasteti prof de engleza, care preda BRITISH ENGLISH ???

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

De ce tocmai british english?


Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Pentru ca mi-ar placea ca si fie`mea sa invete tot Bitish accent
Si cum stiam o singura profesoara care acum nu mai profeseaza deloc ... poate mai este cineva in acest oras

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

Daria, am eu o prietena buna care preda engleza, dar pentru liceeni. Am sa o intreb daca stie pe cineva care se ocupa de copii.

Mi-am facut ordine printre haine si am de dat vreo 4-5 plase mari de tot felul de chestii, de la geci, pulovere, pana la tricouri, caciuli, manusi si pantofi/cizme. Sunt unele mai uzate, altele aproape noi. Marimile la haine sunt undeva intre 40 - 42, M/L iar la pantofi 36. Cunoasteti cumva pe cineva care ar avea nevoie de asa ceva? Ar trebui doar sa vina sa le ia de la mine, ca nu am cu ce le cara. La Caritas trebuie sa le duc eu si nu am cu ce. Am sunat mai demult la careva azil de batrani si am fost tare mirata ca mi-au zis ca nu au nevoie de haine...
O data, de doua ori pe an fac o sortare din asta ca nu am loc. Nu de parca as avea eu nu stiu cate tzoale, dar efectiv nu am loc si nu mai tin decat hainele pe care SIGUR le port.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Stiu una e foarte buna dar... si scumpa. Insa e british one.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Sa nu credeti ca vreau sa dau copila acum la ore particulare de engleza, no way, acum are de copilarit
Insa pe viitor, mi-ar placea. Poate i-ar placea si ei sa invete si atunci as apela doar la cineva care preda BE
Marius, te-am notat
Gabij, sa le dai in sat ??

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

Salutare!

Vin iar cu cerseala dupa ajutor la voi... Stie care un dentist bun-bun in oradea? Sotul are puroi la masea, a si facut febra peste 39, noi aveam dentist superbun in Bucuresti, aici in oradea am eu una dar nu sunt incantata de ea si sotul nu vrea sa mearga la ea. Ma puteti ajuta cumva? Multam mult!

Monica, mami de Luca si 5+
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Moni, eu merg de 7 ani la o doctorita, acum are cab pe Decebal. Tot acolo merge si Giulia de 5 ani Daca vrei, iti las nr ei, este foarte, foarte rabdatoare, pe mine asa m-a convins sa nu fug

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

Daria, si eu acuma am vrut sa vorbesc cu un prieten care are casa in sat si are si masina cu portbagaj mare, dar nu raspunde. Rezolv eu cumva asta.

Moni, si eu am un dentist f bun, dar si scump (si la propriu si la figurat ) .... Dr Ratiu, Str Moscovei nr 19 parca (de nr. nu sunt sigura), tel. 0259 411 855. Luni, miercuri si vineri e de dupamasa de la orele 14, marti si joi de dimineata. Am adus la el o gramada de strainezi si au fost si ei multumiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

DARIA, si se pricepe si la lucrari din astea mai complicate, portelanaraie si din astea,nu? Ca altfel ma gandesc ca n-ai fi mers 7 ani la ea... La sot i s-a infectat fix unde avea o lucrare pe 3 dinti deci banuiesc ca tre' sa o sparga pe toata si sa o puna inapoi dupa aia. Imi poti da numele si nr. ei please? Mersi mult!!

GABI, multumesc si tie, suna bine ce zici tu, oricum eu prefer sa fie scump da bun decat ieftin si sa-l vad de 100 ori pe an ca imi tot cad lucrarile... Ii transmit sotului si hotaraste el la care vrea.

Dentistul pe care il aveam in Buc era cel mai calm om pe care l-am vazut in viata mea, mai mult parca era masina, daca te programa la o ora atunci nu intrai nici cu un minut mai tarziu, eventual mai repede, avea un ton uniform si linistitor de aproape te adormea si niciodata, da niciodata nu m-a durut absolut nimic din ce mi-a facut, nici macar cand mi-a scos maselele de minte. El si cu fosta mea ginecoloaga sunt singurele mele regrete din frumoasa noastra capitala

Monica, mami de Luca si 5+
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)

Mergi la inceput