Burtici de prunci pretiosi de Mar-Apr 2010 (25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Of, ce noapte am avut, mai fetelor!!!!

A facut si Jodie aceeasi viroza intestinala pe care a avut-o John saptamana trecuta, asa ca ne-am sculat la sfert de ora sa o ducem la baie si spre dimineata a inceput sa si vomite...

Si intre scularile pentru ea, am facut si eu un pipi si am gasit sange pe chilot -- premiera in toate srcinile, inclusiva asta pana acum. Am mers dimineata la dcotor si am o mica dezlipire de placenta, asa ca de azi cel putin o saptamana repaos. Ca abia ma invatasem sa ies sa socializez si eu din nou...

Acum am venit acasa, am citit un pic ce ati mai scris si cred ca ma culc.

Va pup!

16+, John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CoriMami spune:

Neata fetelor!
Va invit la cafelutza! Eu o sa-mi fac un ness cu lapte.

Incepem renovarea si noi. Baia, camera lui bebe si holul! Ieri am batut orasul dupa cumparaturi si am avut succes, am luat gresie+ faianta pt baie si am ales usile (pt ca vrem sa le schimbam pe toate).
A fost cam obositor pt mine si seara m-a durut burtica, dar sper sa inteleaga bebe ca pt el facem.

Si eu ma gandesc la conc de maternitate, dar am citit in lege ca are 124 de zile din care minim 60 sa fie de lauzie, si am facut eu un calcul ca as putea sa ies de pe 20 decembrie. Voi mai vedea, oricum eu eram cea cu probleme la servici, pt ca de cand am anuntat sarcina sefa ma saboteaza, dar sper sa ma lase si pe mine in pace, parca deja s-a mai potolit.

Duminica frumoasa!

15+

Mami si tati il asteapta pe mugurashul lor cu drag!
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=CoriMam&year=2010&month=3&day=18&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Mamarutza bine ai venit! Sarcina usoara.
Freedelia sanatate lui Jodie, si tu sa stai cumintica acolo.
Si eu ma inscriu in randul gravidutzelor cu greturi. Vad ca la mine se intensifica o data cu sarcina. Ieri dimineata a fost groaznic. Nu m-am dat jos din pat si daca am facut-o a fost un cosmar. Daca trebuia sa deschid frigiderul, waw nici nu vreau sa imi mai amintesc. Cu greu am reusit sa mananc 2 iaurturi. In schimb seara am fost la sora mea, si m-am putut delecta cu un gratar cu salata. Seara reusesc sa mananc mai bine, macar sa am resurse pentru a doua zi.

Haine eu imi mai cumpar de la C&A. Sunt ok versus calitate, pret. Un magazin accesibil mai este Sprider. Eu am de gand sa imi cumpar pantaloni pe elastici si bluze mai largute, gen baby doll. Am zis, ca de data asta nu mai imbrac haine de gravide. Sa vedem, daca rezist pana la sfarsit.

Pentru cele interesate, am vazut ca Roccoco si-a deschis un magazin online www.hainedegravida.ro. Si la C&A aveau haine accesibile de gravide, dar cam uratele. Blugii erau mai de Doamne Ajuta.

Felicitari mamicilor, care au aflatce au in burtica. Si eu ard de nerabdare, dar trebuie sa mai astept minim 4 saptamani. Deja am inceput sa numar saptamanile.

Va doresc o duminica frumoasa, linistita, cu cat mai putine greturi.

Sabina 10+, mamica Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle_sf spune:

Neata, fetili! Am reusit sa fac ceva de mancare!!! Am facut pancakes cu mere, un deliciu, si nu mi-a fost deloc rau!!! De-abia astept sa trebaluiesc pe la bucatarie, sa fac prajiturele

Nu mai stiu cine se ocupa de listuta dar va rog sa ma treceti si pe mine la burtici de aprilie DPN 03.04.2010, UM 26.06.2009. Abia astept sa ma vad si eu cu burtica inainte

Sa aveti o duminica frumoasa si relaxanta

cu bebica de 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

cateva poze cu Alexandra recente in semnatura.

Sabina 10+, mamica Alexandrei

http://www.dropshots.com/sabana#albums/poze%20noi%20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Neata burticutelor!

Delia, imi pare rau de sangerare. Ai grija de tine si la patut o saptamana.

Cori, si eu la fel cu sefa. Nu inteleg reactia asta negativa fata de cineva care da nastere unei vieti. Eu nu as putea sa ma port urat cu cineva, bine eu stiu cat e de greu sa obtii o sarcina.Si la mine tot asta e motivul pentru care vreau cat mai repede in prenatal, ca nu suport comportamentul ei agresiv fata de mine.

Ioana, wow ce fetita frumusica ai.sa iti traiasca si un bebe 2 cel putin la fel de frumusel.

Eu azi m-am trezit cu o durere crunta de burta. Nu m-am dus la baie imediat ce m-am trezit si cred ca m-am tinut prea mult. Si abia am putut sa fac de durere, iar apoi nu mai putea merge. Offf,a fost tare naspa. Cred ca mi s-a intors infectia urinara.

Eu am inceput sa il simt pe bebe si la mana, numa tati nu reuseste. Cand pune el mana, bebe se linisteste. Oricum misca mai mult seara, dimineata doarme. Tati a pus urchea pe burtica si aude cum inoata pe acolo si cum inghite lichid.

Oana 18+ Erick Nicholas
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle_sf

Neata, fetili! Am reusit sa fac ceva de mancare!!! Am facut pancakes cu mere, un deliciu, si nu mi-a fost deloc rau!!! De-abia astept sa trebaluiesc pe la bucatarie, sa fac prajiturele

Nu mai stiu cine se ocupa de listuta dar va rog sa ma treceti si pe mine la burtici de aprilie DPN 03.04.2010, UM 26.06.2009. Abia astept sa ma vad si eu cu burtica inainte

Sa aveti o duminica frumoasa si relaxanta

cu bebica de 13+


Michelle esti pe listuta.

Oana 18+ Erick Nicholas
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana5255

cateva poze cu Alexandra recente in semnatura.

Sabina 10+, mamica Alexandrei

http://www.dropshots.com/sabana#albums/poze%20noi%20



Atat de frumoasa, Alexandra!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Putem veni in petit?
Sa va traiasca, sa se faca mare, sanatoasa si sa fie fericita

Carmen mami de Mihai 24.8.99 si 17+ sapt

http://community.webshots.com/user/kosscar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Oana i-a placut la husband salopetica? Sper ca n-a comentat nimic
Merci inca o data de cadou, sta perfect pe mine, imi place tare mult

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Buna dimineata,

Am baut si eu nessul cu laptic, am facut ceva ordine si ma doare spatele.

Ma odihnesc si apoi am plecat cu fiul meu hai hui . Cautam bicicleta si ne facem de cap . Suntem singuri, tato a plecat azi in Franta.
O duminica palcuta tuturor.


Carmen mami de Mihai 24.8.99 si 17+ sapt

http://community.webshots.com/user/kosscar

Mergi la inceput