kinetoterapie, dar degeaba

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali76 spune:

Bee,am activat PM, si iti mulumesc pt colaborare. Maine merg din nou cu Dav la gimnastica, nu voi renunta orice ar fi. Si neaparat vreau sa consult un alt neurolog sa vad ce naiba este pana la urma. Astzi baetelul meu a plecat singurel pe langa perete in casa. Sper putin cate putin sa faca progrese. Imi pare rau ca v-am bagat in ceata, dar si eu sunt la fel. Sper sa fie bine. Multa sanatate si multumesc



ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Ali draga, asta voiam si eu sa spun ca, cred, ca si ti esti de fapt in ceata si nu stii clar ce e. Eu am vazut la kineto si copii hipotonici, dar din ce scrii tu nu prea cred ca e valabil la David. Faptul ca nu vrea sa isi indoaie genunchii si isi tine piciorusele destul de tepene indica mai degraba hipertonie.
Vorbeste cu kinetoterapeutul. Eu la sedinta de kineto sunt mereu acolo si vorbesc cu Karla. Cand efectiv nu o putem linisti asa se face pauza si mi-o da in brate. Deci ideea e ca nu il lasati sa urle pana nu mai poate. Si foarte important sa iti spuna mereu terapeutul ce ii face si ce asteapta de la el. Asa stii si tu cum ar trebui sa reactioneze si atunci cand reuseste il poti lauda. Comunicarea e cea mai importanta.
si astept vesti bune de la voi.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Ali e foarte bine ca mai consulti un medic. Si fetitei mele i s-a pus diagnosticul HIPOTONIE MUSCULARA si nici vorba de asa ceva. Eu am mai consultat urgent alt dr.


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=12" target="_blank">nma1 si nma2

Mergi la inceput