Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (113)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralia spune:

Buna ziua tuturor!
azi mergel la ora 14 sa vedem printzesa!.. avem mari emotii, pt ca este atat de activa, incat am impresia ca asta mi-o va si livra.... cred ca il mosteneste pe bunicul ei, balerina este, la cat misuna pe acolo..
azi vine si soacra mea si imi aduce ce lucrusoare a cumparat ea din Galati si ce i-a si lucrat.. abia astept.. o sa am o zi foarte plina..



oli 26 + Ana Theodosia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard


Buna dimineata!

Nu am mai plecat la Roman,a venit Romanul la mine.Am musafiri,de aceea nu am mai putut intra pe DC.

Din capitolul vestilor proaste....am terminat de facut analizele,pt care am platit un total de....730 lei.
Dr. hepatolog mi-a dat cele mai`bune` vesti: Va trebui sa nasc prin cezariana pt a minimaliza riscul de transmitere a virusului hepatitei B la copil,apoi,in functie de rezultatele viremiei, se va decide daca voi alapta sau nu...din aceleasi motive. Oricum,voi afla rezultatele in 2 saptamani.

De ieri,de cand am primit aceste vesti,am cam intrat in depresie....

Sunt foarte obosita,nu am dormit mai mult de 4-5 ore/noapte,2 nopti,incerc sa ma adun si sa ma impac cu ideea ca fetita mea nu va avea norocul sa guste lapte de mama...in fine,important e sa fie sanatoasa...

Fetele din Iasi,nu promit,dar voi incerca,totusi, sa ajung la intalnire,chiar daca nu voi fi o companie prea placuta(urasc sa nu imi tin promisiunile)...In cazul in care nu vin,sper sa nu va suparati prea tare pe mine!

Lumi 32+ cu Alexa Annabelle Denise


Lumi, intr-adevsr vestile nu sunt imbucuratoare dar sa speram ca totul va fi bine pana la urma! Tu ai grija de tine si cheer up!

Lavi, 33+ mami de Rares Cristian

Au mai ramas 7 saptamani pana o sa il vad pe Raresh!

Camera lui Rares
Poze
HainuteRares

HaineRares2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5 si sunt si ecofriendly, cum imi plac mie . Intreb si eu ca proasta, numai de pe site se pot cumpara, nu?
Inteleg ca nu au magazin, dar nu cred sa pierzi la transport, ca uite cate chestii organice au si pentru bebei plus absorbante plus servetele, etc. A, stiu, trebuie sa pui mana. Eu saptamana viitoare comand, daca vrei pun mana pt tine. Miany sa-mi spui daca te intereseaza ceva sa nu mai platesti transport si tu, ca eu comand sigur, nu stau sa-mi fac absorbante si sa mai caut cosmetice fara parabeni. 29+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cosicel

Ufff, medicul care mi-a facut eco, nu e medicul meu ginecolog.

Eco am facut-o ieri la dr Herghelegiu, care f civilizat mi-a spus ca tb sa-i comunic dr la care merg curent situatia, si sa vada ce-i de facut. Problema reala e ca dr gineco, desi imi face eco lunar, nici macar n-a fost in stare sa-mi spuna cate grame are bebe. .
Asa ca, daca ieri nu mergeam la Herghelegiu, dormeam linistita ca lucrurile sunt ok, si cand colo....

Exact asta ma intreb si eu: exista medicatie care sa 'forteze' sangele sa circule cum tb sau monitorizez sarcina si daca bebe nu creste cum tb, e mai bine sa-l scot? Efectiv mi-e frica sa ma las pe mana ginecologului care pana acum n-a vazut decat 'floricele'.


Cosicel - imi pare rau de asa stiri .
Si eu am fluxurile alea nu f pe roz, dar dr meu mi-a spus cand am intrebat ca si tine ce e de facut, ca sa nu ma stresez ca astea pot indica un anume risc, dar in nici un caz nu au valoare de diagnostic... in rest miscare, regim de viata sanatos blablabla... Acum daca tu ai o problema de incredere vis-a-vis de madicul tau, eu zau nu stiu ce spun mai departe. Iti doresc doar tot binele si sa ne dai de stire de tine

monis 34
cu poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralia

Buna ziua tuturor!
azi mergel la ora 14 sa vedem printzesa!.. avem mari emotii, pt ca este atat de activa, incat am impresia ca asta mi-o va si livra.... cred ca il mosteneste pe bunicul ei, balerina este, la cat misuna pe acolo..
azi vine si soacra mea si imi aduce ce lucrusoare a cumparat ea din Galati si ce i-a si lucrat.. abia astept.. o sa am o zi foarte plina..



oli 26 + Ana Theodosia


sA VENITI NUMAI CU VESTI BUNE DE LA MEDIC SI SA NE ANUNTI SI PE NOI CUM A DECURS TOTUL!

CE A MAI REZOLVAT PRIETENA TA CU VACCINUL?

Lavi, 33+ mami de Rares Cristian

Au mai ramas 7 saptamani pana o sa il vad pe Raresh!

Camera lui Rares
Poze
HainuteRares

HaineRares2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Lumi Tot ce conteaza este ca fetita sa fie sanatoasa. Ea va creste cu lapte de la mami sau fara,asa cum cresc sanatosi mii de copii. Hai, pune niste rimel, un rujulet si du-te la intalnirea burticutelor macar pentru perioada aia de interdictie de la plimbari sau macar pt noi, astea care stam in pat. Bine am retinut ca azi suntem la control 3 burtici? 29+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

Monis, Ancutza

Ionela, eu as veni cu mare drag....nu sunt atat de racita cat sa nu pot circula....daca pot veni la serviciu pot merge oriunde . De voi si burticile voastre pretioase mi-e, m-ar apasa rau constiinta daca v-as imbolnavi pe vreuna.
Daca voi credeti ca nu e pericol si ma primiti asa, eu vin cu mare drag.

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cosicel

Ufff, medicul care mi-a facut eco, nu e medicul meu ginecolog.

Eco am facut-o ieri la dr Herghelegiu, care f civilizat mi-a spus ca tb sa-i comunic dr la care merg curent situatia, si sa vada ce-i de facut. Problema reala e ca dr gineco, desi imi face eco lunar, nici macar n-a fost in stare sa-mi spuna cate grame are bebe. .
Asa ca, daca ieri nu mergeam la Herghelegiu, dormeam linistita ca lucrurile sunt ok, si cand colo....

Exact asta ma intreb si eu: exista medicatie care sa 'forteze' sangele sa circule cum tb sau monitorizez sarcina si daca bebe nu creste cum tb, e mai bine sa-l scot? Efectiv mi-e frica sa ma las pe mana ginecologului care pana acum n-a vazut decat 'floricele'.


COSICEL unii medici recomanda gravidutzelor MgB6 si BioMarinplus
(omega3) pt a imbunatati circulatia sangelui in timpul sarcinii.
Pupici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinica09 spune:

COSTICEL daca nu ai incredere in medicul tau de ce nu-l schimbi????Sunt atatia medici draguti care cred ca te-ar primi si acum la ei...
Morfologie fetala de trim 1 si 2 ai facut?Nu ti-au zis nimic?Mie medicul meu la eco intotdeauna mi-a zis cate gr are bebelinul meu...ciudat...nu o fi avand aparat eco destul de nou ca si generatie ? Eu cred ca ar trebui de urgenta sa mergi la alt medic sa vezi ce spune...la un cabinet particular.Nu fi trista ca poate se rezolva totul.
LUMI RICHARD imi pare rau ca suferi de urata asta de boala.Pe bebelina ta nu o sa o afecteze deloc,ai sa vezi...fi optimista.
Trebuie sa ai grija mare pe viitor la ce mananci ca sa protejezi ficatul cat mai mult.

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Bine am retinut ca azi suntem la control 3 burtici?

29+ Chiara Ada


4!

monis 34
cu poze noi

Mergi la inceput