Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (113)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Neata fetelor

Vad ca sunteti in forma azi... f bine... numai Lalu e cam necajita
Cine a facut cafeaua? Vreau si eu desi imi tremura mainile ca la alcoolici. Alcoolici care iau Gynipral desigur

monis 33
acum si cu poze noi


Monis cafeluta te asteapta
Lavi bine ai revenit
Lalu nu fi trista, baga ceva ceai cu miere repede ca sa nu te prinda raceala si lasa depresia ca e din cauza vremii


Anca 33+

POZE

AMR 7 SAPTAMANI !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosicel spune:

Buna!

Eu, ca de obicei, scriu doar cand ma macina ceva, in rest va citesc regulat...dar cum nu am mare lucru de spus, nu prea scriu.

Ieri am fost la dr, la eco ...si sunt nauca: bebe e mai mic cu 5 zile decat data 'cronologica', iar indicii de rezistenta si pulsatilitate (IR) pe arterele uterine sunt la limita superioara, ba chiar putin mai mari...
Din cate am citit, inseamna ca fluxul sanguin nu e suficient pt a-l hrani pe bebe, si ma intreb daca in ultima luna de sarcina n-o sa se mareasca decalajul...
Acum, la 33sapt si 5 zile are 1866g - sincera sa fiu, am gasit asa multe variatii de greutate pe diverse siteuri incat nici nu mai stiu care e greutatea corecta, insa in afara de magneB6 nu prea vad ce-as putea sa mai iau... Dr zicea de ceva hipotensiv, dar deocamdata TA e ok.

Aveti vreo idee?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Lalu - imi pare rau. daca totusi nu e chiar asa de rau, poate te razgandesti, vezi tu. daca nu, altadata, poate cu bebeii la plimbare prin Copou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Monis ti-am gasit saci pt scutece pe site-ul Rangali 29+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Gata...am recuperat!Un capitol si ceva ati scris de ieri de la amiaza! Burtici harnicute ce sa mai discutam!

Sa va povestesc! Sotul meu a reusit sa viruseze calculatorul...si pe deasupra a si imprumutat cd-ul nostru cu windows unui prieten...care abia de dimineata ni l-a adus! Am reinstalat toate programele si toate nebuniile pe care le aveam inainte...cel mai rau imi pare de muzica pe care o aveam pe calc...dar o sa o recuperez eu cumva!

Raceala mi-a trecut! Adica nu am mai avut febra...si ma simt mai bine!

Ancutza...imi pare rau pentru treaba cu hainutele...si cu privire la nume, sa stii ca si mie imi place mai mult Sabina!

Shtephy, Camy, Miany, Andrecluj, RamoC, Ramonik, Raluci, Ava, Monis, Madalina, Dienutze, Laurairina, Lumi, Katy, Floricik, Ralia, Pirelia, Dankutza, Tinonino.....va pupacesc pe toate...

Lavi, 33+ mami de Rares Cristian

Au mai ramas 7 saptamani pana o sa il vad pe Raresh!

Camera lui Rares
Poze
HainuteRares

HaineRares2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Buna dimineata!

Nu am mai plecat la Roman,a venit Romanul la mine.Am musafiri,de aceea nu am mai putut intra pe DC.

Din capitolul vestilor proaste....am terminat de facut analizele,pt care am platit un total de....730 lei.
Dr. hepatolog mi-a dat cele mai`bune` vesti: Va trebui sa nasc prin cezariana pt a minimaliza riscul de transmitere a virusului hepatitei B la copil,apoi,in functie de rezultatele viremiei, se va decide daca voi alapta sau nu...din aceleasi motive. Oricum,voi afla rezultatele in 2 saptamani.

De ieri,de cand am primit aceste vesti,am cam intrat in depresie....

Sunt foarte obosita,nu am dormit mai mult de 4-5 ore/noapte,2 nopti,incerc sa ma adun si sa ma impac cu ideea ca fetita mea nu va avea norocul sa guste lapte de mama...in fine,important e sa fie sanatoasa...

Fetele din Iasi,nu promit,dar voi incerca,totusi, sa ajung la intalnire,chiar daca nu voi fi o companie prea placuta(urasc sa nu imi tin promisiunile)...In cazul in care nu vin,sper sa nu va suparati prea tare pe mine!

Lumi 32+ cu Alexa Annabelle Denise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinica09 spune:

Buna fetiliiii!uffff ce de ati mai scris...LALU sa te faci repede bine...poti sa iei si un paracetamol ca sa nu se accentueze raceala.
COSTICEL dar dr nu a fost mai concludent...sa-ti spuna ce e de facut?
De exemplu sa faci acum o cezariana nu ar fi mai indicat daca zici ca nu e suficient flux sanguin?
Nu stiu...dau si eu cu presupusul...
Altceva eu de azi dimineata trebaluiesc pe la bucatarie...am facut pui cu fasole verde si am pus gogosari pt iarna umpluti cu varza.


28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Romanitza_31 spune:

Lalu, mie dr mi-a spus ca pot sa iau si un paracetamol simplu (nu sinus)...acu ce sa zic ....eu mananc lamaie cu miere, beau lapte cald , ceai si cum ziceam iau si un paracetamol si sper sa treaca repede ...prea fusese totul bine pana acum cu sarcina, trebuia sa o comit eu, off!

pupici la burtici!

PS am o stare asa de nashpa ca si cafeaua mi-e lene sa o fac!

29+
POZE+ JUSTIN DAMIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Monis ti-am gasit saci pt scutece pe site-ul Rangali

29+ Chiara Ada


si sunt si ecofriendly, cum imi plac mie . Intreb si eu ca proasta, numai de pe site se pot cumpara, nu?

monis 34
cu poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosicel spune:

Ufff, medicul care mi-a facut eco, nu e medicul meu ginecolog.

Eco am facut-o ieri la dr Herghelegiu, care f civilizat mi-a spus ca tb sa-i comunic dr la care merg curent situatia, si sa vada ce-i de facut. Problema reala e ca dr gineco, desi imi face eco lunar, nici macar n-a fost in stare sa-mi spuna cate grame are bebe. .
Asa ca, daca ieri nu mergeam la Herghelegiu, dormeam linistita ca lucrurile sunt ok, si cand colo....

Exact asta ma intreb si eu: exista medicatie care sa 'forteze' sangele sa circule cum tb sau monitorizez sarcina si daca bebe nu creste cum tb, e mai bine sa-l scot? Efectiv mi-e frica sa ma las pe mana ginecologului care pana acum n-a vazut decat 'floricele'.

Mergi la inceput