Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (112)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot

Shtephy in ultima vreme vad fff rau. Nici ochelarii nu mai stiu pe unde i-am pus si nu i-am mai purtat de muuulta vreme. Iar la cat de mic scriu astia pe creme, in ultima vreme....sigur nu reusesc sa vad ce scrie acolo. Dar am o lupa la indemana si le dau eu de cap pana o sa trebuiasca sa le folosesc. Faza nasoala e camd is in magazine, ca la unele chiar nu reusesc sa citesc hartiuta aia ce e scrisa mic de tot in romaneste si e lipita pe te miri unde.
Dupa ce nasc...trag o vizita la Cj la ochiulistul meu sa vad ce zice...imi pune fund de sifon, sau mai am sanse sa mai vad si eu normal.

Ramona,
34+ DOMINIC ANDREI



Destul de rau ce zici tu acolo.
Acu ma gandesc si eu daca vrei si poti sa nasti natural ,avand probleme cu vederea ,nu e bine sa ceri parerea unui oftalmolog?
Zic si eu

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephy

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot

Shtephy in ultima vreme vad fff rau. Nici ochelarii nu mai stiu pe unde i-am pus si nu i-am mai purtat de muuulta vreme. Iar la cat de mic scriu astia pe creme, in ultima vreme....sigur nu reusesc sa vad ce scrie acolo. Dar am o lupa la indemana si le dau eu de cap pana o sa trebuiasca sa le folosesc. Faza nasoala e camd is in magazine, ca la unele chiar nu reusesc sa citesc hartiuta aia ce e scrisa mic de tot in romaneste si e lipita pe te miri unde.
Dupa ce nasc...trag o vizita la Cj la ochiulistul meu sa vad ce zice...imi pune fund de sifon, sau mai am sanse sa mai vad si eu normal.

Ramona,
34+ DOMINIC ANDREI



Destul de rau ce zici tu acolo.
Acu ma gandesc si eu daca vrei si poti sa nasti natural ,avand probleme cu vederea ,nu e bine sa ceri parerea unui oftalmolog?
Zic si eu

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 29+



zici tu bine acolo...
Asa am vrut sa fac, dar de cand cu amenintarea aia de nastere prematura zau daca m-am mai gandit la asta pana azi. Ma mai gandesc ca nici ginecologul meu nu stie ca eu ar trebui sa port ochelari, ca nu m-a vazut vreodata cu ei, dar daca ii gasesc o sa ma prezint la el sapt viitoare cu ei pe nas, daca mai sunt buni. Dioptriile nu erau prea mari, dar cine stie la cat s-or fi ridicat acuma, daca vad cum vad... Si mai e si faza ca eu am si doua operatii, cate una la fiecare ochi (nu grele, de strabism, dar ma gandesc sa nu cedeze muschii aia din nou)....hmmmm... oare de ce nu m-am gandit eu la asta oana acuma???
O sa ii povestesc la gine despre asta, daca are vreme sa ma asculte...si la nevoie poate ajung si la cj la dr care m-a operat sa ma controleze putin.

Ramona,
34+ DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Eu sunt in urma rau cu cititul (ca fac si mancare in acest timp), da prefer sa raspund asa (cum gasesc ceva) decat la final , ca sa nu uit

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
Fetele, treceti va rog o listuta cu ce luati de la farmacie, si pt mamica...dac se poate si nu cer prea multee Ca asa am mai citit listutele de spital/acas...da eu le vreau comasate, cand intru o data in farmacie sa cumpar toate..


Eu am luat Sanosan pt ca asa mi-a zis pediatra

Am mai dat o lista acum ceva timp da nu stiu dc ai retinut.Iti scriu aici ce am luat eu din Cora si ce trebuie sa-mi iau din farmacie (nu pun la socoteala textilele)
din Supermarket:
-tampoane ultra night 2 pac
-servetele umede de bebe 2 pac
-un pac de serv uscate care se trage cate unul
-tampoane de sani
-pompa manuala
-protectii de silicon
-termometru baie
-forfecuta unghii
-pomppita de nas
-un biberon+2 tetine anticolici (silicon/latex)+ 2 suzete antic (s/l)
-sampon bebe, ulei, pudra, sapun lichid(sanosan)
-pampersi NB 1 pac
-betisoare urechi bebe
-aleze 1 pac
-periuta, pasta dinti, sapun (pt mine)
-spirt+un pac mare de vata

Urmeaza sa iau din farmacie
-Bephantene
-garmastan
-crema de galbenele
-ser fiziologic + comprese sterile
-ceai de anason si chimen
- sab simplex
-supozitoare cu glicerina
-ceai de musetel
-

32+ cu Maya Andreea
AMR 8 SAPTAMANI
bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Shtephy Ma voi linisti, in fond zici bine ce zici, dar n-am ce face cu paranoia asta. Saracu' tati de Chiara, de cate ori ne auzim / scriem inainte sa-l salut il intreb daca nu are simptome de gripa si abia apoi dau buna ziua. 29+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Dupa cum spuneam, tocmai am vazut ca si elenic a visat ca a nascut… stress mare dom’le
Mussica felicitari, ma bucur ca ai venit cu vesti bune de la doctor…
Dana.n si eu astept pozicile tale, asa mult imi place sa ma delectez cu pozele voastre cu hainute, mobila, decoratiuni si toate celelalte lucrusoare pt bbei
Ramonik si mie imi place Miruna
Stephy ar fi ceva sa ne transmita prin vis numele , eu m-as bucura…mi-a spus cineva ca toti copiii au numele stabilite dinainte , trebuie doar sa il descoperi tu… astept un semn



Anca 33+

POZE

AMR 7 SAPTAMANI !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Fetelor cat, am de citit din urma
Am fost si eu la targ, m-am plimbat pe acolo pana am obosit. Noroc ca am fost cu o prietena care are copii si stie ce trebuie luat ,ca eu ...
Sunt fericita ca am luat la fetitza mea ceva hainute ca eram obsedata ca e in gol I-am luat body-uri fara picior si cu picior, hainuta din aia mai groasa pt afara, sac de dormit, biberon(fara BPA de la Nuk ) .
Stephy caruturi sunt o gramada dar eu chiar nu am stiut ce sa aleg Mari promotii...nu prea. De exemplu un carut +scoica de la Chicco e pe site 999 ron si la stand 900 ron. Si era bataieee
Noi am ajuns la 10 si un pic si era destul de liber...dar cand am plecat deja era full.
Ma duc sa citesc din urma. Va

29+

http://bd.lilypie.com/iQIrp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

RamonaC ai mare grija cu ochii. Si mie imi tot cresc dioptriile ceva de speriat si port ochelarii mereu.
Dupa nastere ma duc sa-i schimb. O sa ajung cu fundu de borcan la ochi.

29+

http://bd.lilypie.com/iQIrp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

RamoC din ce povestesti acum,parerea mea sincera e sa discuti cu ginecologul.Nu are rost sa suporti niste consecinte pe care le+ai fi putut evita.
Si mie mi se intampla sa neglijez lucruri ca apar altele mai importante.
Acum sper ca nu te+am ingrijorat dar parca mergi sapt viitoare la gine si poti discuta cu el.Daca n+are timp,sa+si faca

Mami de Chiara trebuie sa fii bine,nici nu concep altceva.

Laurairina noroc cu Simina ca mi+am amintit sa iti spun .Mai bine cumperi din hipermarket tot ce poti ca sunt mai ieftine decat in farmacii si din farmacii ce zice si Simi.

Cory B te+ai descurcat pana la urma cu caruciorul la semnatura?
iti mai spun eu oricum.Nu am retinut ce minune ai in burtica ,asa ca iti spun ambele variante.Scrii intre paranteze patrate fetita sau baietel.

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 29+

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Multumesc Floricik .Daca e bataie pe acolo ,mai fac un pas inapoi,adica ma gandesc daca e bine sa vin.Oricum eu vreau promotii adevarate ,nu asa.

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 29+

Mergi la inceput