Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (112)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika


daca ar fi sa-i punem numele azi, am alege probabil Ruxandra, sau Miruna pe locul II la preferinte.
asta daca nu apare o varianta mai buna mai tarziu.

Sunt dulci tare amandoua.
Deci ramaneti la un prenume...ca eu cred ca suna bine Miruna Ruxandra dar conteaza si numele de familie

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot


Aha...eu daca as fi cumparat crema din aia sigur ii dadeam cu ea pe la gura . Poate numai daca citeam pe ea..sa scrie ca se da de ex..dupa parul ud...sau inainte de baie...
sau poate si atunci ma gandeam ca al meu nu are par pe la gura...si nu ii mai luam crema...

Ramona,
34+ DOMINIC ANDREI



Esti haioasa tare tare

La modul serios,sunt sigura ca ai fi citit pe ea inainte la ce +i buna

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

shtephy - sarumana n-o sa alegem doua, unul e de ajuns.
mai ales ca daca ramane Ruxandra, o sa aiba posibilitatea de a alege: Sandra, Andra sau chiar Ruxi (desi Ruxi suna cam a bimbo, asa... )

cu suctecele nu zic nic, ca nu ma pricep, nici n-am pus mana vreodata pe vreunul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot

Raluci b, scutece din alea cu decupaj in jurul buricului exista si la noi, dar nu de la firma Pampers, ci doar de la Happy. Am vrut sa-mi iau si eu, insa nu stiu cat de buni calitativi is...si m-am lasat pagubasa. Am zis ca ori decupez eu cu forfecuta in dreptul ala, ori o sa indoi marginea aceea in jos, asa cum am vazut prin filmuletele de pe net si am auzit ca au mai procedat si alte mamici.



dap am vazut si eu, insa nu se gasesc mereu, dar tocmai asta ziceam ca nu le vad utilitatea, adica mi se pare foarte simplu sa intorci marginea si gata.

30+ Remus Andrei
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Doamne doamne ce fete harnicute…am lipsit o zi si am de recuperate 2 capitole si jumate…raportez o noapte alba alba…am adormit pe la 5 si ceva azi dimineata…offff…la 1 cand m-am trezit am fost la baie si m-am speriat putintel ca am avut o scurgere mai apoasa asa de m-au trecut pe mine toate apele…am si visat ca am nascut un baietel si era totul ok, intreg, i-am vazut puta #61514; , asta cred ca s-a intamplat din cauza ca ma streseaza lumea asta “sigur e fetita? Daca e baietel? Dupa forma burtii ar fi baiat” cah cah cah …. 3D-ul si 4D-ul de la 23 de saptamani sper sa nu ma induca in eroare ca eu am cumparat toate hainutele si paturicile roz…asa, sa revenim…

Lavinia ai grija cu raceala…ia ceva inainte sa te pricopsesti de tot cu ea
Ramonik alesesem Daria dar ne-am razgandit si acum suntem in plop rau de tot #61516;…e greu tare ca nu prea cadem de accord…ce imi place mie nu ii place lu’ taty si invers si mi se pare ca nici un nume nu e deajuns de deosebit pt printesa mea…si cele care imi plac foarte mult sunt luate deja de copilasi mici pe la prieteni si cunostinte…off…intr-o seara sotul s-a apropiat de burtica si i-a spus “Cum te cheama pe tine? Ca noi nu stim” …a fost asa haios
Raluci merci, si mie mi-a placut paturica, am mai luat una ieri roz frumusica tare #61514;
Rony vad ca treaba cu visatul e serioasa #61514;) … ne apropiem de moment si probabil subconstientul lucreaza… la mine cred ca e a 3-a oara cand visez ca am nascut
cristinica si la mine sughite bebita de vreo 3-4 ori pe zi cate 5 minute, si eu sunt asa de multumita ca am citit yo pe net ca daca sughite inseamna ca inghite lichid amniotic si invata sa respire, se pregateste pt cand iese din burtica

Postez mesajul asta si mai recuperez vreo 15 pagini…si tot asa…revin …va pup



Anca 33+

POZE

AMR 7 SAPTAMANI !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

shtephy

Zici ca e forma usoara ca sa ma linistesti? Off cat urasc paranoia asta, stau continuu sa calculez daca mi-a adus al meu gripa de pe avion cat timp trebuie sa treaca sa izbucneasca la mine



29+ Chiara Ada


Hai mai tu te gandesti chiar la gripa?Nu cred totusi ca o persoana care aduna un virus in avion e contagios imediat,inca dinainte de a avea simptome.
Nu am zis+o ca sa te linistesc,asa mi s+a parut din ce ai scris.La mine asta ar insemna o simpla raceala.
In ultimul timp multi din cunoscutii mei au fost raciti,inclusiv fetita mea cu mucisori o saptamana,sotul meu 2 zile si gata,sora mea tot vreo saptamana si nu a dat+o nici la bb cu care sta toata ziua,plus fete de la noi.Cel mai rau a fost intr+adevar RamoC,dar in rest s+au vindecat repejor toate.
Imi dau seama ca te streseaza foarte rau ca pleaca dl dr. dar nu te gandi chiar la ce+i mai rau.Bine?
Pup ,sanatate si curaj

La fel si pentru Lavinia ,da?

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Lavi

RamonaC...asa este...in parc printre atatia copilasi uiti de toate necazurile si neajunsurile...desi nu pot sa nu ma gandesc ca daca Darius ar fi trait...azi am jucam cu el in parc.

Mussica felicitari pentru vestile bune cu care te-ai intors!

Dana.n abia astept sa vad link-ul cu ce ai achizitionat pt bebe

Lacramioara ...asa este...mai e putin, dar si pentru tine la fel, saptamanile trec atat de repede...
Iar eu abia astept sa nasti tu...si apoi sa-mi spui cata dreptate am avut cand ti-am spus ca vei fi atat de fericita cu micuta ta, incat vei uita ca a avut vreodata un tata


...am terminat si de bucatarit... acum merg sa ma uita si eu la tv...paote gasesc ceva fain..poate...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


33+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

AMR 5 SAPTAMANI

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Ramonik foarte frumoase numele alese...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


33+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

AMR 5 SAPTAMANI

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Shtephy in ultima vreme vad fff rau. Nici ochelarii nu mai stiu pe unde i-am pus si nu i-am mai purtat de muuulta vreme. Iar la cat de mic scriu astia pe creme, in ultima vreme....sigur nu reusesc sa vad ce scrie acolo. Dar am o lupa la indemana si le dau eu de cap pana o sa trebuiasca sa le folosesc. Faza nasoala e camd is in magazine, ca la unele chiar nu reusesc sa citesc hartiuta aia ce e scrisa mic de tot in romaneste si e lipita pe te miri unde.
Dupa ce nasc...trag o vizita la Cj la ochiulistul meu sa vad ce zice...imi pune fund de sifon, sau mai am sanse sa mai vad si eu normal.

Ramona,
34+ DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Ramonika ai dreptate ca sunt mult variante la Ruxandra.Mie+mi plac toate ,inclusiv Ruxi.

Ancutza o sa il intreb si eu pe bb din burtica cum il cheama ,poate in vis macar imi transmite.

Lumi vad ca nu ai aparut azi deloc,nici aseara.Poate macar ne faci cu mana daca esti ocupata.Parca maine pleci din Iasi,nu azi,or visez eu?

Simina tare repede ai disparut

Mai astept si alte pareri de la targ ca vad ca Lorelix nu a fost multumita.Daca toate parerile sunt asa,n+as veni atata drum in aglomeratia aia.Sunt curioasa daca sunt promotii la carucioare.

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 29+

Mergi la inceput