Puiuti de Randunici 2008!! (313)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

acum incarc o parte din poze, ca aseara nu stiu ce a avut webshotsul...dadea erori. mai am o mare parte pe aparatul lui marcel, dar pe alea il pun pe el sa le descarce ca mi se pare prea complicat sa imi bag eu nasul pe acolo...

in rest, incerc sa ma obisnuiesc cu noul Teo, care nu stiu ce buru buru i-au facut aia, ca e deraiat de tot...o tine in urlete si tavaleli, nu vrea nimic, nici imbracat, nici dezbracat, nici spalat, nici mancat, NIMIC, face crize de nervi din orice.
asa ca declar tare, raspicat : S-A LINS PE BOT DE VACANTA IN URMATORII 2 ANI !!! e clar ca nu i-a prins bine, ca tot intreba Mimo, e evident ca as fi avut vacanta de vis daca eram fara el, asa am avut unde, cu ce...nu am avut cu cine si din cauza asta sunt si mai frustrata. ma rog, a fost binisor, trecand peste 90% din timp cand auzeam numai urlete. si acum, noaptea, imi zbarnaie urechile de urlete si am in cap numai jelania aia nesfarsita:"mamiiii" .
asa ca am plecat cu nervii in pioneze si m-am intors cu ei batuti in taruse
ieri m-am enervat si mai tare, ca am aflat si eu ca azi si maine trebuia sa fim la botez ...iar soacra-mea tot suna la al meu sa insiste sa venim maine totusi.... al meu zicea ca poate merge numai el, ca sa nu ne mai tramblam, eu nu cred ca e o idee buna, ca se va interpreta ca nu vreau eu sa merg....eu o tin pe a mea ca daca tot ratam momentul x si anume evenimentul in sine care are loc chiar acum, nu are rost sa strabat o tara intreaga pt o petrecere si ca mai bine mergem noi acolo sapt viitoare sau peste 2 si le dam ce era de dat acum...dar, cum au altii grija mea si se gandesc ca e bine sa-mi organizeze timpul si viata, imi vine sa trag o mare injuratura printre dinti...ma abtin, dar in schimb m-am ales cu o mare cearta cu al meu, care nu-mi mai raspunde la telefon si ma enerveaza si mai si , caci am zis ca hai totusi sa mergem...pt ca stiu sigur ca eu voi fi cea "vinovata" ca nu s-a revazut familia. mama ma-sii de obligatii si de oameni care nu au rabdare sa faca totul la vremea potrivita...mi-am varsat si eu naduful!


mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOCLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

De unde am picat eu Mimo, nici nu s-ar auzi daca m-as zbengui... Un butoi mare si adanc, nemtesc... BINE lucrat, de nu-l pot sparge, prea adanc sa pot iesi pe deasupra (cum oi alapta eu la noapte??)... Astept sa-mi vina sotul sa-mi dea o mana... Mama ei de treaba!!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Ariel, nasol, fata...ma refer la Teo plangacios si ofticos . Sa stii ca am primit coletul de la tine, am uitat sa-ti scriu pe mess.

Eu am o mie de nervi...pentru ca se zugraveste scara blocului, iar la parter este o camaruta unde eu si inca 2 familii depozitam carucioare, biciclete, trotinete...pentru astia mici. Si a venit presedintele blocului sa ne zica ca trebuie s ale luam de-acolo, ca isi pun muncitorii galetile, sacii, sculele
Eu mi-am luat carutul in casa...si cum plec eu afara cu 2 copii dupa mine? Duc intai carutul jos, apoi urc si iau copiii...buuuun! dar cum urc? cu cosul de la carut plin de cumparaturi, copil de 12 kile, plus ala mare tinandu-se de mine? Am tras si eu injuraturi, cand tot molozul era strans pe mijlocul holului, iar eu cu Stef in brate nu am vazut si am intat cu picioarele in el
Eu cred ca pana termina astia eu nu mai ies afara



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Bitzulitzo, sambata e nunta, abia astept, o sa fie tare frumos!
Problema e ca trebuie sa-mi scurtez rochia...si intr-un atelier de croitorie mi-au zis azi ca nu aveau ata la culoare si dupa-masa ma mai duc la doua! sper sa gasesc ca mor!

Ma duc sa-l culc pe Stefu...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Gata, fuseram, rezolvat-am, si gata!
Am mers dimineata cu ea la spital, au concluzionat ca sunt dopuri de ceara, prea mari si prea dense sa sa iasa cu apa oxigenata, asa ca au aspirat-o. Asta a insemnat vreo 10 minute in care eu am stat in salon sa astept si ea a plans de mama focului in sala de operatie. A plans mititica atat de tare incat i-au pleznit niste capilare in jurul ochilor, si acum are niste puncte rosii

Cand mi-a adus-o inapoi, s-a agatat cu atata forta de mine, si ma tinea atat de strans in brate... In fine, acum s-a linistit. Probabil ca dupa operatiunea de dopare nu o sa mai auda infundat, si se rezolva totul de la sine.

Ufff, greu e sa fii mama!

Bubu tare frumoasa mai esti Rochia ca rochia, dar pantofii m-au dat gata! M-au lovit exact in punctul meu slab...

Luny cum fu la dans? Cred ca tare misto!

Naty e ok cu bona? Ce ne povestesti?

Mihuta ce scumpa e Andra!!!

Olgut hai mai, Sku iar cu muci? BB zic si eu. Si rabdare muuuulta! sa treaca



Raluca mamica de Sanziana



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Kya, uf, ce bine ca a scapat fata de dopuri! ma bucur tare ca e bine! si imi pare rau de mititica fiindca s-a speriat si a plans La ce spital ati fost?
Ma crezi ca ma gandeam la tine cand imi admiram pantofii acasa?

Stefu a adormit instant, a baut tot lapticul La pranz a papat un castron plin cu ciorbita si doua perisoare de peste, mama ce i-a placut! Plus apoi salata de fructe cu Vladutu, pupa-i mama pe ei de scumpici!

Luny, hai cu povesti!

Simo, faceti lectii?

Mimo, m-ai dat gata cu lectiile si apoi cu imbracatu/parfumatu' Si Dutzu e un dulce cum ai povestit ca se spala pe dinti!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

cami am ras un picutz la filmuletul ala dar asa cum ati zis si voi m-a emotionat un picutz...

mihutule papacioasa mica si priceputa

mimo spor la teme si mare pentru dudelul care mananca din ce in ce mai bine misto poezioara lui guerila...

vio f interesant limbajul semnelor.. tie..

naty s-a obisnuit iulia cu noua bona?

luny cum a fost la salsa?

clau si un si pentru zozelici cu sclipici

ariel imi pare rau ca esti cu nervi batuti in taruse..off off mai mai...nu stiu ce sa zic ca si andru al meu a inceput sa fie smiorcait,tipa din orice,se indoaie de spate ...crize de personalitate..iar despre botez mama ma'si ca si noi avem o nunta sambata si chiar nu stiu cine o sa mearga...suntem incurcati cu bunica lui catalin,nu vrea sa stea cu femeia pe acre am angajat-o ,face crize,vrea sa stea numai cu tataie,sa dorma numai cu tataie..au luat-o razna rau ...socru a zis ca nu credea ca o sa vada asa ceva pana acum..asa ca la nunta probabil o sa trimitem banii,nu-i frumos dar nu avem ce sa facem..catalin sta numai pe drumuri,cand la scoala la ore ,cand cu firma,cand la tara si cand mai are timp mai sta si cu mine si andru..

kya off imi pare rau pentru sanzi ...nu am facut niciodata asa zisele spalaturi la urechi dar am auzit ca-s atre durereoase.. si sa-i treaca repede repejor...

olgutza te-am lasat ultima ... mare si multa sanatate sofiei...

dupa ce se trezeste andru am sa merg cu el la control ...asa cum v-am zis si aseara a cam tusit..si azi la fel...are o tuse seaca,nu tuseste f des dar si cand tuseste ii dau lacrimile...de mancat mananca,e vioi,nu e mucios...dar nu-mi palce deloc tusea asta..off luna asta am avut parte si de diaree si de tuse ..2 lucruri de care nu am avut parte pana acum...ma enerveaza la culme trecerea asta de la un anotimp la altul...tot timpul mi-a racit..s-a cam racorit si in casa ,el nu sta incaltat si merge pe gresie si e rece...



RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

pozeeeeeeeeeeeeeeeee:

http://family.webshots.com/album/574779710hXOzhU

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOCLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Am pus coperte la carti si caiete... Ne pregatim sa iesim afara, unde-i cald si bine, aer curat, nu e aglomerat... ma duc sa le fur dn ZEN .

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Am vazut sirenele si sirenul dintre valuri , foarte frumoase pozele, nisipul super asa zgrunturos, peisaje de vis! Frumos, frumos! am simtit aerul sarat, aaaaa!

Nico, plimbarica placuta si apuca Zen-ul ala de coada



Mergi la inceput