Puiuti de Randunici 2008!! (313)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Olgu, sanatate Soficului! Ei, uite aici merge f bine BB daca si tuseste pana vomita, ca de la muci tuseste, deci trebuie scosi in disperare, e mai important decat orice siropel de tuse (apropo de care, eu tot Eurespalul il recomand ca number one)

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Naty, saru'mana de sfat! Cum e bona, ca nu ai zis nimic?

Olga mamica de Sophie, 25 feb 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

'Neata!

Olgutza, ce rau imi pare de Sku...sanatate multa si sa-i treaca repede!

Vio, ce scump a fost Sean ca ti-a aratat ca-l doare

M-am umflat iar in pene ca v-a placut rochita si v-au placut si pantofii

Pe noi ne-a trezit la 8 jumate fata de la curatenie, am una noua si azi e prima zi, o sa vina in fiecare saptamana, o data si eventual la nevoie. Sper sa fie ok si sa nu mai lase balta, ca e recomandata, bla-bla...
Mai are putin si termina, de data viitoare va calca si rufe. Apoi plec si eu la cumparaturi cu baietii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Neatza!

Cami tare filmuletul ala.. parca ii vad pe ai mei.. numai ca macar pe ei a avut grija sa ii invete sorelina.. le-am trimis si lor filmuletul..

Vio super cu limbajul semnelor.. am incercat si eu cu Andra, dar nu prea a mers.. ea e adepta vorbitului ..

si sa va arat cum mananca un omulet, si nu numai..





Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Hoinarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Neata!
Cami, rasu'-plansu' vorba ta, tare m-a emotionat
Mihutza, Doamneee cat de scumpa e Andra si cat de bine se pricepe ea sa pape singura
Olgule, reteta standard pt asta e :ser fizilogic+aspirat cu BB cat mai des si Eurespal sirop 5 ml/ 3 ori pe zi.Eurespalul si pt tuse si pt nas.Eu il pun in biberon si daca trage cu sete o data e suficient, se duce tot.Ca a doua oara nici ca mai vrea.Noua ultima data ne-a recomandat medicul si un antiviral (izoprinosine pastile),ZINCO C (aport de vitamine si minerale) si vit B complex pt pofta de mancare. Dar recunosc ca ultima transa de medicamente nu i-am dat-o decat o zi , pentru ca ma cam luptam cu el sa le ia si el deja isi revenise asa ca am abandonat.
Vio suna interesant asta cu limbajul semnelor Ce face samburica?
Naty chiar, cum e cu bona?
Bubu bafta cu tanti la curatenie
Luny cum a fost la discoteca?
Ariel haide bre cu pozele alea ca abia astept
------------
Despre noi, cum vedeti, nu prea mare lucru de zis in ultima vreme. Parca ceva mai multa galagie dar de-a lui, pe limba lui. Stie sa arate unde e Vladutz? Se bate asa cu mana pe piept Si nu mai zic cate stie , ca stie de toate, dar nu vorbeste neam si de auzit sigur aude tot. Sa va spun ca a inceput sa se spele pe dinti din proprie initiativa, asta insemnand ca se aseaza pe inaltatorul lui pt chiuveta, da drumul la apa, ia periuta (ia initial una care ii place lui mai mult ), eu ii pun pasta d-aia cu gust de gem, apoi musca din periuta, suge pasta isi umple cana cu apa calda de la robinet si trage o dusca , varsa restul pe bluza, si gata .Deocamdata ma multumesc si cu atat, nu vreau sa fortez nota.
In parc a inceput sa aiba un simt al proprietatii interesant, are "pata" pusa pe jucaria lui de lemn de la IKEA, o taraie dupa el peste tot (n-o impinge ) , se da si pe tobogan tot cu jucaria si daca pune careva mana pe ea e jale
Mananca mult mai bine de cand am venit de la mare , adica 4 mese consistente /zi, totul pasat in continuare, lapte nu mai bea deloc. Biberonul nu ne mai foloseste la nimic.
Cam atat despre Dudelle (are si nasa pt noul lui nume de scena , nasa :SALUT!).Si gata cu sporovaiala ca azi am teme la fizica


Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

salutare

mai Bubule nu am cuvinte.....rochia si pantofii sunt superbe....pe langa faptul ca modelele sunt dementiale...culorile sunt si mai dementiale.....imi palc mult de tot....sa le porti sanatoasa!!!!....la ce nunta ziceai ca te duci???si cand???ca sa stiu sa stau cu ochii lipiti de ecran sa vaz pozele

Mihule .....nu-mi vine sa cred cum se preface Andra ca doarme si sforaie????...pe cuvant ca m-a pacalit la inceput de am crezut ca a adormit copilul ....asa mananca pana ce termina mancarea din farfurie???


l-am vazut si pe Andru incaltat

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Auzita azi, la radio Guerila
POEZIE DE DRAGOSTE ADEVARATA

I love you atat de tare
incat I believe ca mor
you are so incantatoare
oh my dear cat te ador!

When I go la brat cu tine
ma simt very magulit
caci are looking toti la mine
oh, I'm so fericit!
all ar fi atat de bine...
but you see, nu-i chiar asa
caci I tell ce simt in mine
Do you want sa fie asa?
dar tu smile si smile intruna
and I think ca spui traznai
please don't face pe nebuna
si mai look in ochii mei
understand? I love you draga
cum the hell sa-ti mai vorbesc
you are totul pentru mine
and I want sa te intalnesc
but is difficult, vezi bine
caci your mother e pe faza
si din five in five minute
carefully te controleaza
ca for ca s-ajung la tine,
ca in Shakespeare, "Juliet"
I Romeo love pe tine
give me scara din boschet...

Si pentru Nicoleta in special, indemnul zilei la acelasi post de radio era :"Va rugam sa va zbenguiti in liniste" Nu stiu cum ca brusc, la copiii tai mai gandit

Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Hellooooo!!! Anybody????? Ce se intampla? Unde e crenguta noastra, unde-s randunicile??
Hai trezirea


Luny, cum a fost aseara? Ai topait bine? Pozeeeee!

Mimo, inca mai prestezi la teme??

Am vazut-o si pe Andra si pe Andru, pui frumosi si dulci foc.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=4" target="_blank">VOTATI REBECUTZA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Salutare!! Eu eram! Nu plec..dar nici nu stau! Inca "valsam" Nu plec fara sa va spui si-daca plec-oricum nu scapati de mine
Mesajel nu-mi vine a scrie,v-am zis,dar va citesc cateodata-seara mai ales-sa ma asigur ca sunteti bine cu totii
Pana una alta fug sa-mi caut ceva modele de plus size dresses() ca am un botez peste vreo 2 sapt. si vreau sa ma reinventez

Pupici dintr-aia cu sclipici-de la mine,fara numar,fara numar-pentru stolul de randunici!




Ela,mami de sufletel blond!!
Mihai creste!!
Copil zdravan, plin de viata, cu par balai si ochi albastri, ca si maica-sa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Clau, cum vezi, am terminat repede cu temele ca asa-i la a X-a, timpul alocat acestei activitati se reduce dramatic datorita celorlalte activitati OBLIGATORII: machiaj, aranjat par, ales haine, ales parfum, etc toate printre mesaje disperate pe mes "sa nu uiti clama galbena" " sa nu uiti camera foto" si multe alte nevoi ale celor apropiati C-asa-mi vine cateodat, mai doruleee Ce atata miscare moleculara si numarul lui Avogadro, ca deja-i copilul bulversat si nu mai face diferenta intre chimie si fizica De baza ramane poemul de iubire ce vi l-am dat mai sus, sa-l invatati pana cresc si ai vostri
Zoze reinventare placuta iti doresc!
Si acum, ma gandesc ce sa va mai arat, ca sa vedeti ca daca n-am ce face descopar lucruri interesante Iaca, pentru voi, poate va scoate din butoaiele in care ati picat toate, www.youtube.com/watch?v=ozkBd2p2piU&eurl=http://www.timpultau.ro/liber/articol%257CdisplayMainPage?id%3D1870&feature=player_embedded" target="_blank">CUM ARATA UN ORAS DE FURNICI Si cu asta basta ca vine Dudelle caruia i-am pregatit ieri un sufleu de conopida.Sunt f curioasa daca mananca

Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput