Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (111)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mussica spune:

[/quote]

Eu am facut internare la zi si a fost gratuit. Am dat ceva asistentei care mi-a facut analiza si a fost foarte foarte atenta si grijulie. Eu am facut direct test de 3 ore ... dar parca tot asa se numea "screening de diabet"

[/quote]

Uf. O sa vad maine.Dar mi-e o jena de mor. Cand vine vorba sa dau bani pe sub mana, sfanta spaguta ..mai degraba intru in pamant. Sper sa ma descurc

28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Dana n ma bucur ca ne-ai mai scris despre voi, ca sunteti ok. Pritzesa Eva ce mai face ? Asa o cheama pe frumusetea de pisica, nu? Sau is dusa rau si visez?

Apropo de mirosuri , pe mine ma termina mirosurile de la vecini...ba miroase a ciorba de burta...ba ardei copti

29+

http://bd.lilypie.com/iQIrp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

In timp ce va citesc din urma, imi vine pe geamul de la balcon miros de sarmale facute cu varza acra. Simt ca nu mai pot, avand in vedere ca sarmalele sunt preferatle mele. Am numai apa in gura si nu imi trece nici cu castraveti murati, nici cu ciocolata. Papusica mea, da din picioare, probabli ca m-a detectat balosind. Al naibii, ca nici nu am de unde sa cumpar si nu e nici mama in Bucuresti sa imi faca o sarma din orice frunza. Mai bine mirosea a peste prajit, ca imi venea sa vomit si se rezolva.


Vreau sa intreb mamele de fete, voi v-ati patat la fata? Eu nu. Ba inca imi spune foarte multa lume, marea majoritate cucoane, ca arat foarte bine. Chiar m-a socat ca unele dintre ele, nu mi-au facut vreun compliment vreodata. Adevarul ca si mie mi se pare ca arat bine. Vorbeste modestia din mine. Parca am intinerit. Tenul e catifilat, la fel si pielea de pe corp, de parca e cremuita. Am un par des si stralucitor, super. Dar, dupa nastere, cred ca o sa ma jegaresc, mai ales daca alaptez.



27+ moi si Cezara Maria
Trimestrul III

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui floricik

Dana n ma bucur ca ne-ai mai scris despre voi, ca sunteti ok. Pritzesa Eva ce mai face ? Asa o cheama pe frumusetea de pisica, nu? Sau is dusa rau si visez?

29+

http://bd.lilypie.com/iQIrp3.png


Floricik, ma bucur ca ma intrebi de printesa mea. Este bine. Incearca tot ceea ce intra nou in casa: patut, scaunel de masina etc
Seara avem program de iubit burtica. O framanta iar bebe reactioneaza de fiecare data. De abia astept sa vad cum va reactiona la intalnirea cu el.

------------------------
34+ David

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelix spune:

Multumesc celor care mi-au urat toate cele pentru sot.
am stat la dr vreo 6 ore.
BB-ul este bine, se dezvolta in parametri normali varstei
are 148 bpm si 2100 GR.atat, nu am nicio imagine.
ce ma `nerveaza este faptul ca trebuie sa refac analizele de trim III. alea de sange+streptococ B.
PLUS CA SI EU TREB SA FAC ROST DE VACCINUL RHOGAM, NU STIU DE UNDE.


SI VA UREZ NOAPTE BUNA.
MAINE VOI MERGE SI EU LA BABYEXPO.

LORELIX DANIEL 32+ TRIMESTRUL III
sa fie SANATOS!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy30 spune:

buna fetelor

vaccinul Rhogam eu l-am luat de la farmacia 2NA Dristor . insa , am auzit ca ar fi problema acum cu el , ca nu s-ar aduce in tara de ceva timp . eu l-am luat acum 3 luni , pt ca desi sunt la prima sarcina medicul mi-a recomandat sa il fac preventiv si in saptamana 28. am luat atunci 2 (si pt dupa nastere) , daca e nevoie ,depinde ce Rh are bebe . a costat 640 ron/buc
am inteles ca il aveau si la Medlife . succes . sanatate multa

fetelor scumpe
va naste cineva de aici la Elias ? as vrea sa schimbam cateva pareri .

PS . si eu la 34 de sapt trebuie sa fac sange , flora col +streptococ B. mi-e groaza de scena minunata pe masa si de recoltare in sine . ma ia cu fruguri de pe acum....

pupici

Evy 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

EVY dar crezi ca dor recoltarile astea? Intreb si eu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Buna seara,
a inceput schimbul 3 sau nu inca? ca pot sa mai astept

32 Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

eu in seara asta ma retrag o idee mai devreme. Noapte buna tuturor.


29+ Mihnea
aniversarea nuntii noastre
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

am aparut si eu de la medic.
nu mi-a facut amre branza parea a fi de treaba.
mia luat tensiunea,bebe are 144b/min,si in rest totul e bine.
am discutat despre cum as vrea sa nasc si mia zis mai multe modalitati si riscuri ca de ex cu eu am avut cezariana intrebarea e ca pe dinafara am fost taiat pe orizontal si inauntru la uter e problema cum e?ca daca e vertical la uter nu pot naste natural.si mai e inca o problema la care nu as putea naste natural daca bebe nu e intors cu,capul in jos cat despre sange a zis ca asta e cea mai mica problema ca asta se poate controla.raman in evindenta la amedita asta de doctorita de asta o sa fie nevoie de el doar in caz de probleme atunci intervine.dar speram sa fie bine si sa nu fie nici o problema.si cam atat.sper ca ati inteles ceva din ce am scrissunt ft obosita si nu prea vad tastatura

Alexandra 32 + si lumina ochilor mei Andriusik 2 ani si 11 luni 26.09.2006

Povestea nasterii lui Andrei
Asa creste Andrei
Burtica
Bebica din Burtica
www.youtube.com/watch?v=D9FkTd7Yt2k" target="_blank">Melodie speciala pt indragostiti
www.baby2see.com/small_babies.html" target="_blank">Copii Nascuti prematur

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni mama.
Avortul Este o Crima !!!!

AMR 8 SAPTAMANI SI VOI FI DE 2 ORI MAMICA!!!

Mergi la inceput