Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (111)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

EEhhee razi tu Lidia da ai sa vezi tu curand ce inseamna poftele si placerile aste ciudate.Eu pot sa zic ca am pofte acum mai ceva ca in trim 1 .Si ce ma oftic ca-mi miroase doar stanga, cred ca ma duc sa mai spal ceva si cu dreapta.

Durerile de la "dansa" vad ca insista si acum, m-au tinut toata ziua, azi am stat mai mult in pat

32+ cu Maya Andreea
AMR 8 SAPTAMANI
bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Tot legat de mirosuri (dar decat gusturi ciudate,mai bine mirosuri zic eu) ador un parfum de la barbati-miu.Si inainte imi placeau dar nu atat incat sa ma dau cu ele

Eu sunt la sor-mea in seara asta,ea se joaca cu Stefi eu cu bb care doarme.Deci ce pot eu sa fac?Stau pe forum desigur.

Lidiuta .Ce mai faci?Sotul tau e mai bine?

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

..pe seara apar si eu.....si o vad pe Roxyaly...care ne da vesti atat de bune...bravo scumpa! felicitari pt bebe voinicel...si pt cezariana ca tot iti doreai asta


arcadia am masurat..si latimea wrap-ului este de 50 cm.

..eu nu mai am rabdare pana saptamana viitoare cand merg la cumparaturi..ultimele pana nasc[b].... offffff

....si azi am reusit sa ma montez si sa fac curat..nu am terminat...nici nu cred ca termin curand...ca a venit parchetul pt hol ...asa ca o sa o tinem tot intr-un deranj in casa pana apare Flavius...miscaretul meu scump!

Noapte bune fetelor, sper ca la noapte sa dorm bine...sa ma odihnesc..si sa nu mai vin si la sch III ...acum o sa vedem!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


33+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

AMR 5 SAPTAMANI

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Laurairina sa vedem cat m-o mai tine si pe mine sa fiu atenta la detalii.Nu cred ca voi face fata si noului stil de umplere a capitolelor.
Doamneeee, urasc mai tare ca niciodata traditiile astea babesti.
Ai cam patimit azi de pe urma lor fir-ar sa fie.

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13Si baba azi cand ne-am dus din nou pe la ea, stiti ce imi face fetilor?? se da pe langa mine si imi face testul cu sarea:- imi pune pe sustache sare in cap, si sta pe urma geana sa vada unde duc prima data mana -la nas=baiat /sau la gura=fata.Bineinteles ca am dus mana la gura, inconstient, ca eu nu ma prinsesem ce face babaSi baba contrariata...''uiti, fa, ca a dus mana la gura, e fetitaaa!!!!!''spune ea plina de talc si uimire..deh, misteer elucidat!! E fetita!!!Dar eu de cate ori le-am zis cand veneam de la ecograf ca e fata??
29+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

SHTEPHY ai PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Salutare dragele mele!
Doamne ce spor aveti la scris...nu mai pot tine pasul cu voi. Am avut o perioada incarcata. Amenajari, cumparaturi...suntem in toiul pregatirilor.
Cu scuzele de rigoare ptr intarziere:

La multi ani Andrecluj!
La multi ani Cami_pus!


La multi ani Douradoudou! Felicitari ptr printesa! Sa fiti sanatoase!

Laurairina, felicitari pentru casa!

Bun venit si noilor gravidute!

Noi astazi am fost la control. Samburel are 2125 grame. Este deja cu capul in jos. Nu imi dau seama cum am reusit sa pun 16 kg pana acum . In rest totul este bine.
De luni am inceput si cursul de pregatire ptr nastere. Se tine in fiecare zi de luni, timp de 6 saptamani. Ptr inceput ne-a vorbit despre sarcina in general si ne-a prezentat sala de nasteri, conditiile de cazare. Am fost foarte incantati.
Durerile de spate mai ma supara...dar asta este, le suport. Ma dispera mersul la toaleta...din ce in ce mai des si arsurile.

Va pup pe toate!






------------------------
34+ David

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mussica spune:

Laura eu maine fac testul de o ora (mi-a spus doc ca se numeste screening de diabet). Sper sa fie ok, mai ales ca din partea sotului tot neamul, da tot nu gluma (el, mama lui, tatal, bunica) au diabet, din care ultimii 3 pe insulina.

cristinica, shtephy, zodie_de_foc multumesc de tips. O sa ma duc nemancata. Aveti cumva idee si cat costa aceasta procedura? pe mine m-a chemat l-a spital la Obregia. trebuie sa dau oare ceva doctoruluui? asistentei? exista un tarif standard?

Multam fain

28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Vreau sa rog fetele care ajung maine la Baby Expo sa ne scrie impresii, preturi, ce au cumparat, si orice alta informatie (de genul, nu ratati sa va luati bla bla), pentru cele care vom ajunge in zilele urmatoare. Va multumesc mult.
Eu am o perioada foarte solicitanta la servici, saptamana asta si jumatate din spatamana viitoare. Am tot felul de inspectii. Ce placere! Sunt un pic cam in urma cu cititul, dar va ajung din urma.

27+ moi si Cezara Maria
Trimestrul III

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mussica

Laura eu maine fac testul de o ora (mi-a spus doc ca se numeste screening de diabet). Sper sa fie ok, mai ales ca din partea sotului tot neamul, da tot nu gluma (el, mama lui, tatal, bunica) au diabet, din care ultimii 3 pe insulina.

cristinica, shtephy, zodie_de_foc multumesc de tips. O sa ma duc nemancata. Aveti cumva idee si cat costa aceasta procedura? pe mine m-a chemat l-a spital la Obregia. trebuie sa dau oare ceva doctoruluui? asistentei? exista un tarif standard?

Multam fain

28 saptamani


Eu am facut internare la zi si a fost gratuit. Am dat ceva asistentei care mi-a facut analiza si a fost foarte foarte atenta si grijulie. Eu am facut direct test de 3 ore ... dar parca tot asa se numea "screening de diabet"


29+ Mihnea
aniversarea nuntii noastre
POZE

Mergi la inceput