bucatarie ikea

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Eu una nu mai calc la mobexpert dupa ce s-a rupt canapeaua cu noi dupa 1 an si ceva. Nici nu suntem niste grasi, nici copii care sa sara nu aveam pe vremea aia. Ca sa nu mai zic ca a costat si exagerat.
Casa noua am mobilat-o integral de la Ikea si suntem multumiti.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Nu blatul s-a umflat.
Rafturile din pal care le pui in corpuri se umfla daca se uda pe margini (am tinut eu unul pe jos, s-a spalat in jurul lui) si s-a umflat. Adica si eu am avut parte de vina.
Dar de zgariat in interiorul corpurilor se zgarie foarte usor.
In rest e impecabila, si mie imi place culoarea portocalie pe care o am.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Anna, mersi, am inteles. nu mi-ai zis de cati ani o folosesti.
Roli, stii cum e cu experienta - eu nu am avut inca negative cu mobexpert . (pana oi avea... )

R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Ca posesoare de Mobexpert recomand...Ikea Si eu m-am invartit mult de tot pana sa iau, am ales Mobexpert pentru ca am o bucatarie atipica si oricum primeam o buctarie standard de la Mobexpert, asa ca am platit doar o diferenta pentru a o personaliza.
Dar a doua oara nu as mai face alegerea asta.
As lua Ikea dar as plati montajul la ei, ca soata mea are 2 maini stangi si s-a chinuit cu un prieten o zi intreaga cu un amarat de dulap pentru copii si a zgariat 2 usi si una a pus-o stramb.
Am luat si un dressing Ikea, noptiere si comode cu montajul lor, in 2 ore nu au avut ce face.

Eu am ales MDF, ca sa nu se umfle si pentru treaba asta recomand MDF, sticla sau lemn natur de la Ikea.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2

A DOUA MINUNE

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

Anna, mersi, am inteles. nu mi-ai zis de cati ani o folosesti.
Roli, stii cum e cu experienta - eu nu am avut inca negative cu mobexpert . (pana oi avea... )

R


De anul trecut doar.
Scriu aici ca sa citeasca toata lumea. Sper ca toata lumea e bine. Ikea e in BUcuresti doar nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Eu am o bucataria mica de la IKEA. Dar la doua luni de la achizitionare mi s-a desprins o bucatica de cant de pe blat in zona chiuvetei, si s-a si umflat. Acum sunt convinsa ca a cam ajuns apa pe acolo, de la chiuveta, dar totusi blatul cred ca ar trebui sa fie mai rezistent. E vorba de blatul alb cu ramurele bej pe o parte si verde cu bej pe cealalta.
Noi suntem fani IKEA, dar nu toate articolele sunt OK.
In schimb am masutele din living de la ei, dressing-ul si multe altele suuuuper !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sheannamp
De anul trecut doar.
Scriu aici ca sa citeasca toata lumea. Sper ca toata lumea e bine. Ikea e in BUcuresti doar nu?


da si da

R

Mergi la inceput