Strumfi de iul-aug 2007 (155)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

..de acord.
se pare ca nu isi face efectul antibioticul,nu e cel bun...maiii am o gura,asa se intampla cand ma intorc de la dr cu inima indoita..are si niste pusee de febra..vedem ce si cum,noroc ca am o policlinica privata aproape deschisa non stop...poate nu-i cazul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

musso, sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

200 de vizionari si 12 posturi. Zau daca inteleg ce o fi asa de interesant sa citesti ce face unul-altul, fara sa spui macar ...un "buna ziua".


Fetele, nu stiu ce am, dar ma simt ca si cand cineva mi-ar calca pragul fara sa bata la usa. Ceea ce am scris sus nu e pentru voi cele care aveti o zi in care sunteti obosite, sau pt cele care nu au ceva de zis intr-un moment sau altul, ci pur si simplu a incepus sa ma calce pe nervi vanturarea asta pe usa. Scuza-ti-ma daca mi-am depasit limita bunului simt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Musso,sanatate multa.Nu stiu de ce, cand vine toamna,imi vine sa ma mut in alta tara.Nu mai suport sa mai aud de atatia copii cu viroze.Lui Aaron ii curge nasul de la 1 septembrie intr-o veselie,bine nu sunt galbeni/verzi,dar

Cafera,sanatate si voua.Tu cum te mai simti in general?

Brazuca,sa stii ca o se obisnuiasca Deni.Si Iosua e un baiat,care la fel se ferste de copii,nu e infingaret deloc,mai curand timid...dar s-a adaptat bine la gradi.

Alinutza,felicitari pentru bebe2.

Rodica,ca sa nu mai fii asa suparatasa vina si la tine bebe.

Alina,e scumpa tare Eli,parca imi vine mie s-o pap de la distanta.Iti trimit un PM ,cu o intrebare,cand ai putin timp sa-mi raspunzi.

Oanamada,deci fetita ta o sa fie frantuzoaica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

oaana, nuuuuuuuuuuuuuu, fetita oaneimada o sa fie frantuseasca
Multumesc de intrebare, ma simt multttttttt mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Buna dimi!

Mamaaaaaaaaa si noaptea se citeste. Sau de peste ocean Atunci sa dam apa la moara.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineata!
Caferuta draga nu te supara pe noi. Eu fac parte din fetele care citesc pe fuga si nu mai apuca sa posteze.... sau, sunt cu domnisoara in brate si am interzis la tastatura .
Acum sa scriu cate ceva din amintiri.
Alinutza felicitari pt burtica! sarcina usoara!
Alina am reusit sa vad pozele. Imi pare rau ca nu ne-am intalnit, poate ajungeti in iarna prin zona. Imi e dor de voi. Tare vorbareata e Eli.
Georgi sanatate multa strumfului frumos. Sper ca ati scapat de febra. Si bafta multa cu job-ul!
Oanamada din pacate nu am mai apucat sa intru pe blog. Poate imi fac azi timp macar sa vad pozele. Acomodare usoara in noua casuta.
Timi imi place tare cum povestesti de fete .
Luna bafta multa cu viza.
Karli ai facut treaba buna .
Acum despre noi .....
Andra a luat bine in greutate cat a fost la tara la bona. S-a si inaltat. La ultima masuratoare avea 88cm si 11.9kg. Deci stam bine.
Mananca foarte multe fructe, ii plac in special strugurii. Nu vrea sa invete nici o poezie, nu ii place sa ii citesc povesti (imi ia cartea si o tine in brate) dar numara pana la 5. A invatat sa se rostogoleasca si sa sara pe salteaua gonflabila. Adoarme singura, dar asta inseamna ca Alex are interzis in pat pana adoarme ea . Vrea sa faca totul singura. Nu va spus cum arata fata de masa dupa ce termina ea supa ....
Spunea Elena de remarca sefului ei ... eu consider ca fiecare copil are ritmul lui si nu prea ma stresez. Mi-ar placea sa spuna si Andra poezi si cantecele (Alex stia mai multe la varsta ei) dar e atat de dulce ca nu ma supar pe ea.
Miki eu ma schimb chiar daca sunt copiii in camera. Nu ma feresc de ei. Am o prietena care se plange ca o urmareste pustiul la baie sa o vada dezbracata .
De viroze am scapat pana acum.
S-a deschis de curand la Ocnele Mari salina asa ca asi vrea sa mergem cateva zile. Deni cred ca v-ar prinde bine si voua o cura dar sa fiti fara mucisori. Eu am fost cu Alex la Praid cand avea 4 ani, 2 saptamani, si a fost tare bine. Cateva luni am scapat de antibiotic.
Dermatita mea imi da mari batai de cap. Nu stiu ce sa mai fac. Am incercat muuulte. Acum am in plan injectii cu apa de la Olanesti.
Tot ca noutate imi fac curaj sa merg sa donez sange. Sper sa ajung maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Nico, nu ma supar nici pe tine, nici pe voi toate care scrieti, am o mare problema cu indiscretii. Cred ca pana la urma incasez un avertisment
Sanatate multa! In ce zona e dermatita ta? Eu stiu ca si strssul o scormoneste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Neata fetele!
Georgi, multa sanatate puiului si succes cu jobul!

Oanamada, demult vroiam sa-ti spun multa bafta acolo si acomodare super rapida!
Oaana, ma bag si eu: n-o fi rinita alergica, daca nu are alte simptome? Asa a facut acum ceva timp laur si dr mi-a zis sa-i dau 3 seri la rand aerius si i-a trecut imediat...zic si eu! Multa sanatate!
Caferutzo, nu prea inteleg eu cum vezi tu vizualizarile si-ti dai seama de indiscretii, dar de-aia nu ma angajez io in IT
Mychy, ce faci, faaataaaaa?
Nma, zi si mie plizzz, eventual pe privat care e chestia cu injectiile? Or fi bune si pt psoriazis?
Alinutzaa, ce sa zic??? Sarcina super usoara, o nastere si mai usoara si multa sanatate!
Timi, super dulci fetitele tale, innebunesc cum povestesti!

Daca imi mai amintesc ce mai vroiam va scriu.
Pup toata strumfaria!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

neatza
cafera,te pup..m-am distrat cu posturile tale..ai dreptate,am avut si eu un moment dintr'asta ..ma uit si la alte scutece se scrie in dr..si e misto tare,dar na..io n-am nimic cu cei din afara ca si eu bag nasu la altii,am cu cei de la noi..si eu am multe pe cap,copil,stres,sunt singura,dar tot mi-e drag sa sciu doua cuvinte,asa ca sa mai inviorez subiectul.

fetele,va pup pentru grija,oaana,cafera,vio,nico..nu a mai facut febra,la naiba,vb lui solcanu,nu stiu ce a avut.

maii e grele cu jobul,ori am intrat in panica ori nu stiu..lainstitutiile unde vreau sa dau ex,posturile vacante se scot in martie 2010..imi iau campii pana atunci..eu n-as putea sa fiu mama de cariera,zau.

Mergi la inceput