Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici15

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Valy , mi-au dat lacrimile....mie care de cand e Karla nu plang din orice. Multumesc!

Eu ii dau Karlei incepand de la 10 luni orice de manacare: paine cu unt si miere inmuiata putin in lapte, gris in lapte, orez in lapte, pateu facut acasa din ficatel de pui cu paine si rosie sau gogosar, ou fiert moale, mamaliguta cu branzica si smantana.....
Daca nu mai vrea fructul dimineata dai-l dupa-masa.
Daca imi trimiti pe PM o adresa de mail iti trimit o carticica ce mi-a descarcat-o sotul meu de pe net cu retete pentru pitici.
Eu i-am dat si zacusca si a fost incantata.


Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

FFFF frumos filmuletul, toti copilasi sunt frumosi, au crescut, nici nu zici ca au fost candva asa de mici.

Imi pare rau ca nu am avut timp sa trimit si eu poze cu el de cand era mic de tot si acum recenta, dar e bn si asa

Multumim pt filmulet VALY

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_n spune:

Valy,eu nu pot vedea fimuletulnu stiu de ce,poti sa ma ajuti cumva?nu stau prea bine la capitolul PC.eu m-am pricopsit si cu o raceala de toata frumusetea,umblu cu masca la gura sa nu-i dau si
Anei-Maria,mi-e greu atata imi vine s-o pup si nu pot,acum doarme pe burta la tati,eu stau si ma uit la ea,mititica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

incearca asa direct linkul poate merge

http://www.trilulilu.ro/deluca/3889b8d4759823/
of raceala ast sa treaca repede si sa nu o dai mai departe tine-o pentru tine

LucaDaniel -22.10.2008
povestea mea
Slideshow
asa sunt eu
va deranjam cu un vot se poate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika82 spune:

Buna fetelor!
Intr-adevar ,filmuletul este foarte frumos!!!!!!!!!!!!!!!Multumim mult Valy!

Ce sa ma fac cu baiatul meu????????????????Azi m-am dus cu el la spital pt ca s-a trezit intr-o tuse de m-a speriat,tusea de cateva ori apoi stranuta de arunca mucisorii din nas.

L-a consultat o dr ,este mult spus consultat :l-a ascultat de 3 ori cu stetoscopul prin bluzita si imi spune ca nu se aude nimic la plamani dar are pneumonie interstitiala ..................,mi-a dat o reteta cu niste injectii ,gentamicina ,cortizon ca sa merg sa le cumpar si sa ma intorc sa ii faca ea una,vroia internare ....................am refuzat.

Am sunat-o pe dr de la acelasi spaital la care mergem noi si am mers la ea acasa,mi l-a ascultat si mi-a zis ca nu are la plamani dar are faringita asa ca acum ii dau antibiotic,Ospamox 250 (mi-a zis ca Augmetinul este prea tare),plus ca ii fac si aerosoli acasa,eu totusi ma gandesc sa nu fie de la prevenar dar nepoteii mei nu au avut nimic.....................nu stiu ce sa zic.

Cand i-am zis ce am patit mi-a raspuns :"asa este doamna dr Cremenescu",mi-a picat fata.


Nici al meu nu prea vrea sa manance ,dar laptele il bea cat de cat, sa spunem ca ar fi de la raceala. .
Sper sa ii treaca ,tare rau este sa-ti fie copilul bolnav ,as prefera sa imi fie mie rau .rau decat lui.
Pup !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika82 spune:

Fetelor am si eu 2 carticele in format electronic cu retete , daca vreti vi le trimit si eu pe mess(cum sa va dau un mesaj privat cu adresa de mess?).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

pupam pui bolnaviori sa treaca repede

azi noi nu am vrut mancare deloci-am facut paste cu lapte dimineata pe la 10 si atat,cioba de pui la pranz iac,iaurtul acuma la fel,am incercat si cu brazica cu mamaliga(ca ieri a mancato bine)si tot iacclaptele praf la folosit doar sa se spele pe ochi si pe maini...cred ca a intrat la cura de slabire,a a rontait 2 grisine azi pe la 13(cat am fost afara),apa nu vrea ceai nici atatastiti cei curios copilul meu nici-odata nu mi-a plans de foame,o sti cei aia?am zis ca o sal las odata sa vad cum reactioneaza daca cere sau daca papa mai bine dupa...acum il jumuleste pe tacsu pana o cadea mort ca nici cu somnul nu sa omorat azi
ce ceai pot sai dau lui sa bea(sa incerc)poate vrea iam mai facut de menta ff slab putin indulcit dar nu a mers

LucaDaniel -22.10.2008
povestea mea
Slideshow
asa sunt eu
va deranjam cu un vot se poate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Valy, nota 10, a iesit super filmuletul. Ce mici au fost si ce mari sunt!! Sa dea Dumnezeu sa fie sanatosi si sa creasca mari.
Am si eu niste carti cu retete, as putea sa ti le trimit daca vrei, daca ti-e activat PM ti le trimit astazi.
Acum trebuie sa merg la bucatarie, ca ieri am tras chiulul si nu am gatit, asa ca intru mai incolo.


http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

cum il activez pm?ca nu reusesc

LucaDaniel -22.10.2008

povestea mea
Slideshow
asa sunt eu
va deranjam cu un vot se poate?

Mergi la inceput
Mergi la inceput