FIV242

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

adyluka nu este nimic absurd. Studiaza capitolele fiv si ai sa aflii multe raspunsuri. Se da inhibare in acelasi timp cu stimulare pentru ca sa fie controlata cresterea foliculilor,injectiile de inhibare nu ii vor lasa se se sparge, adica nu vei ovula inainte de punctie. Stai linistita si bafta multa!

maridan poate e un rest de la menstruatia trecuta. Te lamuresti dupa ce vorbesti cu dr. Nu intrea in panica, urmeaza tratamentul recomandat si pentru orice nelamuriri nu ezita sa ntrebi dr., nu fetele de la receptia clinicii sau mai stiu eu ce alte persoane care nu sunt specializate. Multa bafta!

Foliculii se selecteaza in primele 5-6 zile de cm, dupa aceea ei cresc incet-incet pana la maturizare. In general prima eco nu e mai devreme de zi 8.

Kora

CARPE DIEM!(Traieste clipa!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

bytzi
nu stiu daca exista niste valori standard , din ce stiu eu cu o zi inainte de ET ar trebui sa fie in jur de 30 dupa care ar fi bine sa-l repeti in ziua 5-6 dupa ET cand valoarea lui trebuie sa fie mai mare , stiu eu in jur de 40-50.Daca valoarea este mai mica probabil ti se va suplimenta doza zilnica de progesteron , dar la momentul respectiv precis dr stie ce trebuie facut.
Multe bafta !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Buna fetelor,am primit telefon de la clinica,am 2 embrionasi de calitatea A cu cate 4 celule fiecare,maine dinmineata la ora 9 va fi embriotransferul...........urrrrrrraaaaaaa,sper sa fie si lipiciosi si sa ramana cu mami pana la 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

castelana - mama ta cum se mai simte? Tata este la fel....

Catalina

coltul meu de rai


Draga Cata, multumesc din suflet...mama e la fel, analizele proaste, cam dezastru si asteptam programarea pentru zilele urmatoare la cardio-chirurgie de la Fundeni (ne pregatim acum pentru dializa). Si ea e un pic demoralizata si a cam cazut cu psihicul, fapt care in toti anii astia nu s-a mai intamplat...asta m-a dat pe spate si pe mine, nu eram obisnuita cu ea asa, ea se trezea si din coma razand si facat mishto, haz de necaz...
Acum am fost aici la biserica si m-am rugat pana la lacrimi.
Astept contravizita sa sun sa vad ce s-a mai intamplat peste zi..
Doamne Ajuta si sanatate!
Putere si tie sa poti sa-l sustii pe tata!
multumesc mult pentru ca te-ai gandit la mine!







castelana fericita 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui cora79

Buna fetelor,am primit telefon de la clinica,am 2 embrionasi de calitatea A cu cate 4 celule fiecare,maine dinmineata la ora 9 va fi embriotransferul...........urrrrrrraaaaaaa,sper sa fie si lipiciosi si sa ramana cu mami pana la 9 luni


ai vazut ca a sunat telefonul? si ce veste minunata!
Bravo si felicitari!!!!!
sa fie cu noroc, bebei lipiciosi si sa le placa acolo la mami!!
maine nu te da cu parfum, dupa dush clateste-te mult mult cu apa, apoi vii acasa si activitati canapeloase!!!!!
te pup


castelana fericita 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Castelana-multumesc din suflet pentru sustinere,sper sa ai dreptate
Iti doresc multa sanatate tie si bebelusului,nu dispera,ai sa vezi ca si mama ta va fi rezistenta si va trece peste toate obstacolele, numai sa fie cu tine si sa isi cunoasca nepotelul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

cora , felicitari pt cei 2 embrionasi
te asteptam cu beta mare incurand! mult noroc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Brunadria-sa te auda Dzeu,sa fie cat mai multe reusite . Deocamdata nu ma bucur ffff mult, sunt fericita pe jumatate si simt ca exista speranta si sanse sa devin mamica , dar fericirea va fi totala abia peste 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Eeee, revin si eu dupa o absenta mai lunguta (am fost si in concediu, printre altele) si imi ia cateva zile numai ca sa citesc ce s-a mai intamplat pe la fiv... multe si de toate felurile...

Imi pare rau de toate relele care s-au intamplat pe aici:
Alina, mi se pare ingrozitor, nici nu vreau sa mai comentez nimic! tot socata sunt, desi abia acum am citit...
LucaLuca, imi pare tare rau, nu stiu unde s-a dus norocul tau!
Lauravoinicu , cami30
Looana...cu Dzeu inainte si neaparat investigheaza cauza problemelor!
luck imi pare asa de rau ca trebuie sa treci prin atatea, practic de fiecare data. si din pacate, inteleg prea bine situatia:(

Slava domnului ca s-au intamplat si bune:
multe felicitari pentru proaspetele gravidute: carmelly, steffi 1981, taty_ana si pt proaspetele mamici: ralucapaun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui cora79

Buna fetelor,am primit telefon de la clinica,am 2 embrionasi de calitatea A cu cate 4 celule fiecare,maine dinmineata la ora 9 va fi embriotransferul...........urrrrrrraaaaaaa,sper sa fie si lipiciosi si sa ramana cu mami pana la 9 luni

Felicitari draga Corama bucur tare mult pentru tine,maine o sa-ti tinem pumnii si o sa ne rugam pentru tine,sunt sigura ca totul o sa fie bine si embrionii nu o sa se mai dezlipeasca de la mami 9 luni,o sa le placa tare mult acolo in burtikuta.Te asteptam cu beta mare

Mergi la inceput