FIV242

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Fetelor stiti ceva de Sheri?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meda7878 spune:

buna,
a facut cineva fiv la brasov, la clinica eva? sunt interesata despre procedura la aceasta clinica. am auzit ca au avut multe reusite, ca personalul ar fi foarte amabil, iar momentan colaboreaza cu biogenesis din bucuresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Dragaica - cand sunt putini foliculi, 1-2-3, se poate face si fara anestezie generala. Dar daca sunt multi, nu este indicat. Eu sper la tie sa fie nevoie de anestezie generala .

meda - eu nu stiu cum ar putea fi o colaborare intre aceste clinici, nici daca Eva mai face FIV-uri (sigur nu face echipa de la Biogenesis) , dar despre Biogenesis gasesti topic separat.

Kora - esti ok?

castelana - mama ta cum se mai simte? Tata este la fel....

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puffy10 spune:

meda7878 de cand Sibiul e in Rusia? Probabil cand ai ales tara in loc sa apesi pe Roamnia, ai apasat Rusia.
Scuze ca in loc sa te ajut cu un raspuns... eu constat astfel de minoritati. Hai te pup si nu-ti fie cu suparare, bafta daca vrei sa faci FIV in Brasov. Eu n-am idee, poate te ajuta cine a facut pe acolo. Eu am 2 la activ la vestitul Giulesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Catalina da, sunt ok, doar ca mi-e ciuda ca nici luna asta nu o sa fac transferul si iarasi mai aman,parca trece viata asta pe langa mine tot asteptand... Vreau sa ii transfer odata sa stiu si eu pe ce drum sa o apuc. Nu mai tin minte, tu ai ramas insarcinata atunci cand ai facut ET cu congelati? Prima ecografie cand ti-a facut? Prin zi 8? Din moment ce nu exista ovulatie pe un ciclu in care se iau estrogeni de la inceput presupun ca endometrul nu mai e trilaminar si apoi secretor, nu? Ca in mod normal trebuie sa fie trilaminar pana la ovulatie, respectiv punctie, dupa care devine secretor/difuz. Si atunci totul tine doar de masurarea lui ecografica,iar cand are dimensiuni de peste 8 mm cel putin se pot pune embrionii. Tu cum stii? Sper ca tatal tau sa isi revina, sa se faca bine....Doamne ajuta!

Kora

CARPE DIEM!(Traieste clipa!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Kora- of ma dragule, am inceput cu echografiile din z4 CM, si repetate la 2 zile. Eu nu aveam cum sa ovulez pt ca am luat o luna AC si urmatoarea (cea cu transferul) am facut inhibare cu Suprefact.Nu ,atunci nu am ramas insarcinata. Eu am avut blasto si nu au rezistat f bine. Din AA au devenit BC.
Si da, endometrul a crescut destul de greu dar am facut ET cand a fost peste 8mm.Pup si sper sa fie bine.

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Catalina mersi. Am citit si la celalalt subiect, fetele care au ramas insarcinate cu congelati nu au facut eco mai devreme de zi 8, dar stiu ca la tine a fost vorba de problemele de dinainte...in fine. Nu am inteles de ce ai luat suprefact. Foliculi am inteles ca nu se formeaza daca se administreaza estrogeni din zi 1 de cm. Luni dupa ce imi va face eco va spun ce am hotarat impreuna cu dansa.


Kora

CARPE DIEM!(Traieste clipa!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyluka spune:

Fetelor am si eu o curiozitate, poate ati intrebat voi medicii: de ce pe de o parte se da tratament de inhibare, si pe de alta tratament de stimulare.
As fi inteles daca luam tratament de inhibare o perioada (pentru a da ovarelor o pauza), iar apoi de stimulare. Dar in acelasi timp sa iau cele doua tratamente (o fiola de diphereline dimineata, iar seara 5 fiole de menopur), mi se pare absurd. Poate ma luminati voi.
Iar in ceea ce priveste monitorizarea in timpul tratamentului, cam la cate zile ar trebui sa se faca ecografia? Mie mi-au facut una in ziua a doua si m-au mai chemat abia in ziua a 8-a.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariadan spune:


Fetelor am si eu o intrebare
ieri am fost la Eco, la 14 zile de dipherelin, si mi-a dat si tratamentul de stimulare - puregon 150 si, in continuare,dipherelinul de 0,1.
ieri dimineata am facut prima injectie cu Puregon #351;i al 14 - lea Dipherelin.
Azi diminea#355;#259;, dupa a doua injectie, am vazut ca pe hartia igienica raman niste pete maronii (ca inaintea CM). Azi este a 8 - zi a CM.
Am sunat la spital si au spus ca nu ar trebui sa am aceste pete, insa mi s-a mai spus sa sun maine, ca azi nu era dr.
A mai patit cineva asa? Ce ati facut? Care ar putea fi cauza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariadan spune:

adyluka aceea#351;i curiozitate o am si eu.
si eu fac dipherelin si puregon 150, numai ca mi s-a spus sa le fac la aceeasi ora.
la eco m-a chemat in ziua 9 de stimulare (cam tarziu dupa parerea mea)

Mergi la inceput