Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (104)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Multumesc pt raspunsurile cu arsurile stomacale

Uitati ce am gasit despre celule stem
pe ro pe
sfatulmedicului
apoi un slash
Sarcina--nasterea-si-lauzia/intrebari-si-raspunsuri-in-legatura-cu-celulele-stem_1237#Sa_realizat_vindecarea_efectiva_a_vreunei_boli_folosind_celule_stem63
sper sa nu fie considerat si asa reclama!

29+ astept pe Ingrid Alexandra pe 30 noiembrie! sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Floricik eu am O1 si sotul A2. Deci trebuie sa fac numai pt anticorpi anti A sau si pt B? Tu, pe care o s-o faci? Eu ma gandeam sa ma duc la Babes. Mi se par foarte seriosi. De ce vrei sa te duci la Inst. de Hemato.?


Am fost azi la Institutul de Hematologie. Se fac numai anticorpi pt grupa A. Doar daca sotul avea AB faceai pt ambele. M-a costat 14 ron. A mers repede treaba.
Eu am mers aici ca asa mi-a zis dr. Daca stii ca la Babes fac analiza asta, cred ca e ok sa mergi la ei. Si mie mi-ar fi convenit sa merg la Babes pt ca e aproape...decat la Institut...tocmai la Victoriei
Maine iau si rezultatul. Sper sa fie ok.
Bafta

28+

http://bd.lilypie.com/iQIrp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

fetelor sincer va zic si cu mana pe inima ca nimic din lumea asta nu e mai frumos decat sa fii mamica si sa traiesti fiecare moment alaturi de puiul tau si sa iti vezi copilasul sanatos.
Asta doresc la toate femeile din lume sa fie fericite si norocoase ca au copii sanatosi si sa se bucure alaturi de ei

Alexandra 32 + si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 11 luni 26.09.2006

Povestea nasterii lui Andrei
Asa creste Andrei
Burtica
Bebica din Burtica
www.youtube.com/watch?v=D9FkTd7Yt2k" target="_blank">Melodie speciala pt indragostiti
www.baby2see.com/small_babies.html" target="_blank">Copii Nascuti prematur

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni mama.
Avortul Este o Crima !!!!

AMR 8 SAPTAMANI SI VOI FI DE 2 ORI MAMICA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tinonino81

Fetele eu am venit de la dr,sunt foarte fericita ca totul e bine,avem 2140grame,s-au vazut toate organele,sunt in parametri,dragutzul de el statea cu manutza pe ochisori.
Placenta gr maturatie 1,si colul 43mm
Mai avem un pic,sper sa fie bine in continuare

: 33+Radu Stefan



felicitari pt strumful gasunelsa dea Domnul sa fie asa pana la 40

Alexandra 32 + si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 11 luni 26.09.2006

Povestea nasterii lui Andrei
Asa creste Andrei
Burtica
Bebica din Burtica
www.youtube.com/watch?v=D9FkTd7Yt2k" target="_blank">Melodie speciala pt indragostiti
www.baby2see.com/small_babies.html" target="_blank">Copii Nascuti prematur

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni mama.
Avortul Este o Crima !!!!

AMR 8 SAPTAMANI SI VOI FI DE 2 ORI MAMICA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura Garner

Si medicul meu e barbat si n-am nici o problema. Iar sotul meu intra mereu cu mine, no matter what si nici cu asta n-am nici o problema. Ba chiar ma simt mai bine cand e cu mine si de regula sta in picioare langa mine si ma tine de mana.

Am tot uitat sa va intreb - la voi sunt Pampers Swaddlers New Baby? Eu de-astia am luat. Au pe exterior o linie galbena (din fata pana in spate) care atunci cand e scutecul ud se coloreaza. Ne-au spus de ei la curs, ca habar n-aveam ca exista asa ceva. Asta folosesc la maternitatea la care voi naste. (de fapt nu ne-au zis denumirea, dar ne-au zis de faza cu linia care se coloreaza si eu i-am gasit pe-astia; or fi si altii asa, nu stiu). Nu mai stiu ce culoare se face (si nici pe ei n-am vazut sa scrie), dar parca portocalie sa zic... Ca ne intrebau la curs cum iti dai seama ca e ud scutecul - si toata lumea a zicea motivele clare (ca e mai greu, etc.) si tipa tot mai astepta un motiv - asta cu linia, de care habar n-aveam. Sunt asa dragute si miros frumos! A pudra de bebe

Laura 32+ baby Nicholas James
www.toysrus.com/registry/search/index.jsp?_flowExecutionKey=_c1EE435A3-E973-6D0C-669D-0586E8203FD9_kF96D7BC2-7753-2E2E-6FAD-D47D33ACBDD1&overrideStore=TRUS" target="_blank">Our Registry (lucruri pt bebe)
Poze



sincera sa fiu de pemparsi nu am vazut dar am sa ma uit mai atent poate gasesc si eu inca nu am luat dar am sa iau saptamana asta sau cealalta

Alexandra 32 + si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 11 luni 26.09.2006

Povestea nasterii lui Andrei
Asa creste Andrei
Burtica
Bebica din Burtica
www.youtube.com/watch?v=D9FkTd7Yt2k" target="_blank">Melodie speciala pt indragostiti
www.baby2see.com/small_babies.html" target="_blank">Copii Nascuti prematur

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni mama.
Avortul Este o Crima !!!!

AMR 8 SAPTAMANI SI VOI FI DE 2 ORI MAMICA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Tinonino felicitari pt voinicel
Felicitari si pt col. Eu nici la prima eco facuta nu am avut colul asa lung

28+

http://bd.lilypie.com/iQIrp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

Lidia eu sunt sigura ca inimioara ta, daca ar putea, ar striga din toate puterile dorinta de a fi mama, doar ca uneori ne cuprinde sentimente ca deznadejdea, teama, frustrarea si atunci moralul nostru e la pamant, si totul ni se pare inutil. Iti spune una care are multi ani de incercari si 5 FIV-uri la activ. Nimeni nu credea in sansa mea de a-mi strange intr-o buna zi copilasul la piept, nici mama nu credea ca o sa reusesc vreo data, mi-a spus-o doar acum. Si pot sa-ti spun ca am facut atat de multe injectii in anii astia(si eu eram una care ti-as fi inghitit saci de pastile dar sa nu fac injectii), si am ajuns sa mi le fac singura. Faceam injectii dimineata si seara si dozele mele de hormoni erau uriase, faceam cate 600ml, ceea ce dr.in Romania nu fac, m-ar fi considerat un caz disperat si m-ar fi lasat balta, sau mi-ar fi dat doze mici la care organismul meu n-ar fi raspuns. Ca sa nu mai spun ca sotul meu a trebuit sa faca biopsie testiculara ca sa gasim cativa viabili. Deci eram un caz disperat si totusi eu nu am vrut sa ma resemnez. Dorinta mea de a fi mama era mai mare decat toate obstacolele intalnite. Eu nu pot sa concep viata fara a avea un copilas, macar unul. Si cred, dupa perseverenta cu care ne urmaresti si ne scrii ca si tu iti doresti foarte mult asta. Cu tot discursul asta am incercat sa-ti dau mai multa incredere in tine si in dorinta ta de a fi mama. Daca am gresit cu ceva iarta-ma.

Apropo bancul era tare.

Doris 29+ Matteo ......

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Citat:
citat din mesajul lui tinonino81

Fetele eu am venit de la dr,sunt foarte fericita ca totul e bine,avem 2140grame,s-au vazut toate organele,sunt in parametri,dragutzul de el statea cu manutza pe ochisori.
Placenta gr maturatie 1,si colul 43mm
Mai avem un pic,sper sa fie bine in continuare

: 33+Radu Stefan



Waw!!!! Ce bebe grasunel avem noi aici Felicitari mami ptr vestile bune!!!!

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum in
26+ cu Nicholas!
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

Si eu as fi vrut aflu vesti de la primul nostru fulgusor. Poate ii trimite careva un PM lui roxanaz si ne mai da vesti. Ma sa fie totul bine cu micuta Gabriela si cu mamica ei.

Doris 29+ Matteo ......

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

va poftesc la un banc 2-3

Alexandra 32 + si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 11 luni 26.09.2006

Povestea nasterii lui Andrei
Asa creste Andrei
Burtica
Bebica din Burtica
www.youtube.com/watch?v=D9FkTd7Yt2k" target="_blank">Melodie speciala pt indragostiti
www.baby2see.com/small_babies.html" target="_blank">Copii Nascuti prematur

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni mama.
Avortul Este o Crima !!!!

AMR 8 SAPTAMANI SI VOI FI DE 2 ORI MAMICA!!!

Mergi la inceput