Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (104)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura Garner

Alexandra, bafta la medic!

Laura 32+ baby Nicholas James
www.toysrus.com/registry/search/index.jsp?_flowExecutionKey=_c1EE435A3-E973-6D0C-669D-0586E8203FD9_kF96D7BC2-7753-2E2E-6FAD-D47D33ACBDD1&overrideStore=TRUS" target="_blank">Our Registry (lucruri pt bebe)
Poze


multumesc mult
bine ca macar ma linistesc ca ii aud inimioara ca daca nu il vad macar asa.sunt curioasamiercuri pe 23 ce o sa fie cu celalalt medic si ala e barbat o my god am fost o data controlata de un barbat cand eram cu Andrei insarcinata si am zis ca mai bine sa port tota viata chiloti de baba decat sa ma mai duc la medic gineco si sa fie barbat dar uite ca tot de astia dau chiloti de baba nu am ca sa port asa ca merg la control ca nu am de ales

Alexandra 32 + si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 11 luni 26.09.2006

Povestea nasterii lui Andrei
Asa creste Andrei
Burtica
Bebica din Burtica
www.youtube.com/watch?v=D9FkTd7Yt2k" target="_blank">Melodie speciala pt indragostiti
www.baby2see.com/small_babies.html" target="_blank">Copii Nascuti prematur

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni mama.
Avortul Este o Crima !!!!

AMR 8 SAPTAMANI SI VOI FI DE 2 ORI MAMICA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralia spune:

buna seara tuturor!
eu scriu mai rar, dar va citesc in fiecare zi.
mai stie cineva cum se simte primul nostru fulgusor? dar curajoasa mamica?


oli 23 + Ana Theodosia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralia spune:

am schimbat semnatura, caci uit mereu, desi am pe perete in calendar in care tai fiecare zi care ma desparte de gogoshica mea

oli 25 + Ana Theodosia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

DANKUTZA , LARISEL aveti PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralia

am schimbat semnatura, caci uit mereu, desi am pe perete in calendar in care tai fiecare zi care ma desparte de gogoshica mea

oli 25 + Ana Theodosia


cat mai e un pik si la tine ai sa vezi ce repede trec ultimele saptamani.sa ajungi la 30 sapt ca dupa aia floare la ureche

Alexandra 32 + si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 11 luni 26.09.2006

Povestea nasterii lui Andrei
Asa creste Andrei
Burtica
Bebica din Burtica
www.youtube.com/watch?v=D9FkTd7Yt2k" target="_blank">Melodie speciala pt indragostiti
www.baby2see.com/small_babies.html" target="_blank">Copii Nascuti prematur

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni mama.
Avortul Este o Crima !!!!

AMR 8 SAPTAMANI SI VOI FI DE 2 ORI MAMICA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonette

De azi dimineatza tot ma tin sa spun:
Lydia iti doresc sa ti se intample cat mai repede ceea ce astepti!!!



Multumesc SIMONETTE.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

mai fetelor ce am patit aseara facusem un dus si cu greu am reusit sa imi tund "averea"cred ca mi-a luat o ora pe ceas si cum ziceam ca facusem un dus si ma intind in pat ,mai fetelor si ma ia o durere de spate si se mai muta si in fata ca plangeam de durere asta al meu "ia si culcate si linistestete" da eu nervoasa de durere iau si ma descarc pe el "eu nu pot sta pe fund de durere si tu imi zici sa ma culc si sa dorm ?!"nebuna si eude durere ma lua cu ameteli se duce sotul imi face un pic de apa cu zahar si imi aduce un no-spa il iau si ma linistesc in pat si intr-un sfarsit imi trece durerea de spate si adorm.

Alexandra 32 + si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 11 luni 26.09.2006

Povestea nasterii lui Andrei
Asa creste Andrei
Burtica
Bebica din Burtica
www.youtube.com/watch?v=D9FkTd7Yt2k" target="_blank">Melodie speciala pt indragostiti
www.baby2see.com/small_babies.html" target="_blank">Copii Nascuti prematur

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni mama.
Avortul Este o Crima !!!!

AMR 8 SAPTAMANI SI VOI FI DE 2 ORI MAMICA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinonino81 spune:

Fetele eu am venit de la dr,sunt foarte fericita ca totul e bine,avem 2140grame,s-au vazut toate organele,sunt in parametri,dragutzul de el statea cu manutza pe ochisori.
Placenta gr maturatie 1,si colul 43mm
Mai avem un pic,sper sa fie bine in continuare

: 33+Radu Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

sunt asa de emotionata ca baiatul meu mai are 1 saptamana si face 3 anisori nici nu imi vine sa cred cat e de mare si cand imi aduc aminte cat de micut era cu o gurita cat un nasture mic mic si niste ochisori si cum tocaia la tzitzi sau cand a inceput prima data sa stea pe fudulet,sa inceapa sa mearga off ca imi dau lacrimile cand imi aduc aminte.

Alexandra 32 + si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 11 luni 26.09.2006

Povestea nasterii lui Andrei
Asa creste Andrei
Burtica
Bebica din Burtica
www.youtube.com/watch?v=D9FkTd7Yt2k" target="_blank">Melodie speciala pt indragostiti
www.baby2see.com/small_babies.html" target="_blank">Copii Nascuti prematur

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni mama.
Avortul Este o Crima !!!!

AMR 8 SAPTAMANI SI VOI FI DE 2 ORI MAMICA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Si medicul meu e barbat si n-am nici o problema. Iar sotul meu intra mereu cu mine, no matter what si nici cu asta n-am nici o problema. Ba chiar ma simt mai bine cand e cu mine si de regula sta in picioare langa mine si ma tine de mana.

Am tot uitat sa va intreb - la voi sunt Pampers Swaddlers New Baby? Eu de-astia am luat. Au pe exterior o linie galbena (din fata pana in spate) care atunci cand e scutecul ud se coloreaza. Ne-au spus de ei la curs, ca habar n-aveam ca exista asa ceva. Asta folosesc la maternitatea la care voi naste. (de fapt nu ne-au zis denumirea, dar ne-au zis de faza cu linia care se coloreaza si eu i-am gasit pe-astia; or fi si altii asa, nu stiu). Nu mai stiu ce culoare se face (si nici pe ei n-am vazut sa scrie), dar parca portocalie sa zic... Ca ne intrebau la curs cum iti dai seama ca e ud scutecul - si toata lumea a zicea motivele clare (ca e mai greu, etc.) si tipa tot mai astepta un motiv - asta cu linia, de care habar n-aveam. Sunt asa dragute si miros frumos! A pudra de bebe

Laura 32+ baby Nicholas James
www.toysrus.com/registry/search/index.jsp?_flowExecutionKey=_c1EE435A3-E973-6D0C-669D-0586E8203FD9_kF96D7BC2-7753-2E2E-6FAD-D47D33ACBDD1&overrideStore=TRUS" target="_blank">Our Registry (lucruri pt bebe)
Poze

Mergi la inceput