Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (3)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariam79 spune:

Cordelia, bine ai venit, sarcina usoara si bebe frumos si sanatos!

Sa stii ca nici eu nu am simptome (bine, sa zicem ca noi suntem putin mai mici cu vreo saptamana, asa), doar burtica uneori da niste semne vagi, si sanii care ma dor de nu mai pot. Dar greturi, pofte... nope! Te inteleg, ca si eu imi fac tot felul de ganduri. Dar pe de alta parte, trebuie sa gandim pozitiv, ca ala mic inregistreaza orice nelisniste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariam79 spune:

Si apropos de privat/stat, noi avem abonament de la firma la o clinica privata. E bine ca e gratis sau foarte mult redus (analize, eco, consult, etc, nu si nasterea sau spitalizare). Toata lumea a super dragutza, nu stai la cozi, blala. Problema apare daca nasti prematur (inainte de 36 de sapt.) ca ei nu te primesc! Si tot la frumosul spital de stat ajungi, cu medicul de garda si tot personalul de acolo. Asa ca o fi frumos la privat daca totul e ok, dar daca apar probleme, trebuie sa ai un medic de la stat, la care sa te poti duce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

ufff
nici nu mai sti cum e mai bine
eu am fost la privat pt o consultatie si papanicolau si am asteptat o ora apoi am fost expediata rapid pentru ca era inca multa lume
(da, imi facusem programare)
pe de alta parte am avut probleme cu nasucul si am fost in sistemul public, la un doctor extraordinar care imi facea rezervare si mi s-a acordat tot timpul necesar
merg la o doctorita recomandata din cluj, si nu stiu daca doctorita ma poate trata ca o sarantoaca ;)) pentru ca sper ca se vede pe mine ca sunt o persoana educata si care stie ce vrea
sincer nu as vrea sa dau atatia si atatia bani avand in vedere ca sunt o persoana ce cotizeaza de 5 ani in sistem
in cluj, din fericire,sper ca doctorii sunt mai deschisi
mie experienta clinica privata mi-a lasat un gust amar
mai vedem saptamana viitoare
Lea03,anamariam79,Cordelia bine ati venit

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cordelia spune:

ooo, asta cu sanii o am si eu - ma dor binisor, suportabil sa zic insa dar uneori...

hai sa vedem daca mai pe la 8 saptamanai in sus se declanseaza ceva simtome si la noi (desi ma bucur ca pana acum nu am patit nimic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxuta spune:

Dragi burtici
Tocmai am facut un test si 2 liniute mici si dragalase au aparut... Sunt emotionata...La fel ca voi toate cand ati fost puse fata in fata cu minunea de a va implini un vis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxuta spune:

Nu stiu daca mesajele mele apar in timp real sau dupa moderare. Cand voi sti ca le vedeti la timp voi pune datele mele. Ale micutului/micutei inca nu le stim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Roxuta, in primul rand felicitari! Bine ai venit printre burticile fericite cu flori de liliac. Sarcina usoara si bb sanatos!!!
In al doilea rand, daca nu vrei sa mai fii moderata nu trebuie sa astepti, ci sa trimiti fuguta, fuguta, 10 mesaje, dupa care vei scapa de moderare. We've all been there

Pupici multi tie si lui BB.

Mira 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Bun venit noilor burtici
Sarcina usoara si bebei sanatosi

Va rog sa-mi dati datele pentru lista de pe prima pagina

Roxy 7+


www.r.studio-x.ro/" target="_blank">Site-ul meu

www.studio-x.ro/" target="_blank"> Site-ul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tissy spune:

Bun venit noilor viitoare mamici
wooow cate ne'am adunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tissy spune:

Daca se scrie in ritmul asta nu vreau sa ma gandesc la cate capitole vor iesi de aici pana nastem

Mergi la inceput