Pestisori... pestisori... (45)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Baby, daca tu simti ca trebuie sa te tunzi fa-o! Dar fii atenta nu tunde f. tare ,ca in caz de esec sa mai poti salva ceva !

Plimbare placuta!

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Gata. Executat si . Ca, mno, dupa ce ne ghiftuiram bine la pranz si ne hodiniram burtile ... amu, trebuia executata si ordinea in bucatarie ca, altfel, e rusinica-rusinica , nu?
Io servesc un capuccino acum... cine doreste un , il servesc cu mare placere .

Marami, un si-o ca sa treaca supararea pricinuita de pierderea mesajului. Noi avem rabdare pana scrii altul .

Baby, inca o data mult succes cu frizura si s-aveti o plimbare superplacuta cu tricicleta .




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuuulti ani sarbatoritilor!!!


andanii multa sanatate. Of... tinem pumnii sa plece odata necazurile astea de pe capul vostru...

Marami bine ai revenit... si lasa prostiile

Babylina eu m-am tuns din aceleasi motive ... in plus, dormeam cu ele legat... si soata se ruga de mine sa-l prind ca-l gadil, sa-l tund ca-mi cade... etc.
Si e ceva de genu Renee Zellweger sau Victoria Beckham, bob, ma iscurt intr+o parte, fara breton... numa ca trebe uscat doar cu peria si apoi intins cu placa, partea de deasupra... ca sa nu se increteasca... iar la mare, dupa ce mi+am facut freza cu o seara inainte... in doar o ora pe plasa deja se ondulase
Am si un par ciudat... cand e scur sta ondulat... si nu+l pot aseya nici cum... cand e mai lung nu mai e nici ondulat, dar nici drept... ca o matura...
Tinem pumnii sa gasesti "frizerul" priceput
Io am avut o perioada cand ma tundeam scurt, la frizerie... pt. ca fetele de la coafor nu tundeau deloc bine, scurt.

fug la ale mele... sunt in recuperari iarasi... ca de dim. s-a stricat mausul... soata e in delta... asa ca am asteptat sa vina soacra sa pot pleca la cumparaturi...



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Ohooo ce de ati mai scris fetele...Bravas baltuta!
Cristianaaaa bine ai revenit si multumim de urari! dulce dulce.Cat despre mesaj....pai de,daca incurci botoanili...
Baby din ce descri e cam musai sa te tunzi,nu prea "te mai impaci" cu situatia.Deci,bafta la gasit mana maiastra care sa aranjeze parul.
Noi furam la dr,ne-am luat trimiteri la urocultura si tratam pt tusea lui Stefi.Desigur,azitromicina...asta e.Pitica are 15.5kg,iar Codri 17.5.Ca sa vedeti si voi diferenta de kg la 2 ani diferenta varsta.Nu degeaba zic eu ca una o fac fotomodel si una o duc la aruncarea ciocanului.
Poze...pai daca le-ar descarca cineva in locul meu,cred ca le-as pune eu.Hai ca poate o fac maine,azi ma pregatesc de meci.
Ce zici Cryna facem galerie Unirii?
Va pup,seara buna!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Da, da... Nicoll... sigur ... iote si galeria:

HAI UNIREA URZICENI!!!

Cat despre diferenta de kg ... sanatoase sa fie gagicile , fara nici un fel de carente in organism sau alte neplaceri . Multa sanatate piticei, sa-i treaca repede raceala !

Iar, daca nu mai intru ... va urez deja noapte buna si vise frumoase, linistite ! V-am -at pe toate! Pe maine!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

V-ati pus motorase la maini?
Salutare asa pe seara.
Ooooooo, d-na de la Cimisoara a dat pe acilea! Si cica slaba prestatia mea...hm, pai incepui scoala, doamna si ca la inceput e multe de facut si timpul asta nu-mi mai ajunge plus copila are nevoie de atentie si de treburi nu mai zic.
Eu cu parul stau asa...creste ce creste, mi se pune pata si ma tund scurt o perioada destul de lunga, apoi iar i mai dau o sansa de crestere si iar ma vad batrana si vreau tanaraAcu' sa nu va imaginati ca am fost vreodata cu pletele-n vant si pan la genunchi, dar asa mediu sa zicem.
Baby, sa-ti gasesti o freza frumoasa si sa ne arati si poze. Era aici pe DC un topic unde dadea cineva un link, iti bagai poza si te frezai cum vroiai.Asa am mai facut si eu, am scos poza si m-am dus cu ea la tanti sa ma tunda.
Hai ca am cautat topicul, este acesta Sper sa-ti gasesti freza care ti se potriveste.
Nicoll, sanatoase sa fie ca asta-i cel mai important.
Andanii, sanatate mamei tale si dulce scolarul constincios.
Dany, La multi ani! pt Razvan. Sa fie sanatos si sa aiba parte de multe bucurii.
Cryna harnicuta, toata ziua pregatesti numai bunatati de-mi lasa gura apa.
Acu' de gradinita...
Diana abia a asteptat sa-si revada colegii, cu doamna s-a tot intalnit ca-i vecina mamei si "mama mea a doua"(ea ma trezea dimineata cand eram clasa I si tot ea mai vedea de mine cand ai mei erau la serviciu). In prima zi a fost doar festivitatea de deschidere unde s-a dus cu bona ca si eu eram la festivitate, dar la scoala.
Ieri s-au jucat, au pictat tablou de vacanta si-au invatat un pic dintr-o poezie. Mi-a povestit ca a pictat marea si ca mai pictase un triunghi care reprezenta un acoperis de biserica vazuta la distanta, ca a vrut sa se picteze pe ea, pe plaja dar facuse cercul pt cap prea mare si atunci a zis ca-i bun si-un colac, doar e la mare.
Azi, au facut si-o fisa la mate, au colorat si-au cantat si e foarte bucuroasa ca a reinceput gradinita.
Dupa program e musai sa stam o ora prin curtea gradinitei sa se joace cu colegii, sa se dea pe leagan sau tobogan...cel putin cat e cald sa mai profitam de statul afara.
Eu mi-am revazut elevii care au mai crescut in vacanta asta dar si care n-au pus mana pe nimic de au uitat si ce-i substantivul...asa ca i-am pus la treaba ca-s a IV-a si au multa materie.
Urez mult succes prescolarilor si scolarilor si la sfarsitul anului scolar sa se vada roadele muncii de peste an.
Cristina, ca mi-am amintit...ati inscris mezina la gradinita?

Mno, am scris in seara asta, sa nu ma certe nimeni ca-i slaba prestatia.

si noapte buna!

Mihaela si Diana 22.11.2004

lucru de mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

Citat:
citat din mesajul lui daniela_daneza

Baby, daca tu simti ca trebuie sa te tunzi fa-o! Dar fii atenta nu tunde f. tare ,ca in caz de esec sa mai poti salva ceva !

Plimbare placuta!

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"



DA, asa simt deocamdata. Mi-e putin ( mai mult) teama pentru ca e o schimbare majora. P e delata parte ca sa indeplinesc scopul tunsorii trebuie sa fie scurt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

Citat:
citat din mesajul lui ochi_verzi

V-ati pus motorase la maini?
Salutare asa pe seara.
Ooooooo, d-na de la Cimisoara a dat pe acilea! Si cica slaba prestatia mea...hm, pai incepui scoala, doamna si ca la inceput e multe de facut si timpul asta nu-mi mai ajunge plus copila are nevoie de atentie si de treburi nu mai zic.
Eu cu parul stau asa...creste ce creste, mi se pune pata si ma tund scurt o perioada destul de lunga, apoi iar i mai dau o sansa de crestere si iar ma vad batrana si vreau tanaraAcu' sa nu va imaginati ca am fost vreodata cu pletele-n vant si pan la genunchi, dar asa mediu sa zicem.
Baby, sa-ti gasesti o freza frumoasa si sa ne arati si poze. Era aici pe DC un topic unde dadea cineva un link, iti bagai poza si te frezai cum vroiai.Asa am mai facut si eu, am scos poza si m-am dus cu ea la tanti sa ma tunda.
Hai ca am cautat topicul, este acesta Sper sa-ti gasesti freza care ti se potriveste.
Nicoll, sanatoase sa fie ca asta-i cel mai important.
Andanii, sanatate mamei tale si dulce scolarul constincios.
Dany, La multi ani! pt Razvan. Sa fie sanatos si sa aiba parte de multe bucurii.
Cryna harnicuta, toata ziua pregatesti numai bunatati de-mi lasa gura apa.
Acu' de gradinita...
Diana abia a asteptat sa-si revada colegii, cu doamna s-a tot intalnit ca-i vecina mamei si "mama mea a doua"(ea ma trezea dimineata cand eram clasa I si tot ea mai vedea de mine cand ai mei erau la serviciu). In prima zi a fost doar festivitatea de deschidere unde s-a dus cu bona ca si eu eram la festivitate, dar la scoala.
Ieri s-au jucat, au pictat tablou de vacanta si-au invatat un pic dintr-o poezie. Mi-a povestit ca a pictat marea si ca mai pictase un triunghi care reprezenta un acoperis de biserica vazuta la distanta, ca a vrut sa se picteze pe ea, pe plaja dar facuse cercul pt cap prea mare si atunci a zis ca-i bun si-un colac, doar e la mare.
Azi, au facut si-o fisa la mate, au colorat si-au cantat si e foarte bucuroasa ca a reinceput gradinita.
Dupa program e musai sa stam o ora prin curtea gradinitei sa se joace cu colegii, sa se dea pe leagan sau tobogan...cel putin cat e cald sa mai profitam de statul afara.
Eu mi-am revazut elevii care au mai crescut in vacanta asta dar si care n-au pus mana pe nimic de au uitat si ce-i substantivul...asa ca i-am pus la treaba ca-s a IV-a si au multa materie.
Urez mult succes prescolarilor si scolarilor si la sfarsitul anului scolar sa se vada roadele muncii de peste an.
Cristina, ca mi-am amintit...ati inscris mezina la gradinita?

Mno, am scris in seara asta, sa nu ma certe nimeni ca-i slaba prestatia.

si noapte buna!

Mihaela si Diana 22.11.2004

lucru de mana

Multumesc pentru topicul cu site-ul. Acum imi bag nasul sa vad ce gasesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

am scris un mesaj frumoas si cand sa il trimit a cazut netul ...asa ca scurt , o cafea , un suc , o apa ceva .......

revin..

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

'Neata fetele!Va invit repede la ca se anunta o zi destul de aglomerata pe la mine.
Mihaela dar vad ca la voi s-a intrat in paine si la gradi.Codruta spune ca doar s-au jucat.Ii scoate afara si dimineata si dupa ce se trezesc,au si ei topogan si groapa de nisip.Si cum fata mea e "moarta" dupa nisip vine cu ciorapeii negri.Noroc ca "sclava Isaura"(masina de spalat) si chimicalele din ziua de azi isi fac treaba.
cam atat pt prima ora,vad eu cum fac si "ne vedem" mai tarziu! fetele!


nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput