ARADENCE DC (128)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns niko_26 spune:

Asa Flavia! LA cat mai multe !
Eu am stat la nisip cu copiii seara aici in parc si am sarit coarda vreo 17 min astazi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niko_26 spune:

Si eu vreau s-o duc pe MAia ,la palat, la gimnastica cu Elsa;sa ne zici mai multe amanunte Alina a.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Niko, vad ca tu esti pusa pe diete, sport...bravo!
Demult n-am sarit coarda, chiar mi-ai facut pofta.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Flavia felicitari. In sfarsit mai vi si tu cu vesti bune ca ajunsesem cand vedeam postare de la tine puneam mana la ochi si ma uitam printre degete ca la filmele de groaza.La cat mai multe apartamente vandute si cat mai multe vesti bune de toate tipurile si din toate domeniile.

Alina a bine ai revenit. Parerea mea cu sporturile astea practicate inainte de 4 ani ( aprox, acum intelegeti voi) e ca sunt pierdere curata de vreme si stres pentru ambele parti ( adeca si parinti si copii). Asta din propie experienta va spun. La solicitarea expresa a publicului voi aprofunda subiectul

Moni, exercitiile e musai. Sa nu crezi ca daca stai toata ziua cu vata in nas scapi de ele. Ce e greu mai. Pui Tudor la Tzatza si cu mana cealalta te prinzi de nas si pana sa se prinda copilu ca s-a dilit mama-sa tu ai terminat setul de 50.

Bey fetele astea exercitii nu te scapa de durerile de cap din cauza prostiei sau din cauza prea multor probleme, ca altfel il recomandam de mult parlamentarilor si guvernantilor nostri. Va puteti imagina o stire la TV si astia in parlament sa se tina tor\ti de nas? eu deja

De-ale lui Matia: Stand pe WC il intreaba pe tata-su undei aparatul de facut prin par? Susu nu pricepea ce vrea copilu, perie, foen. Nu zice Matia ala de facut prin parul de la putza ca sa cresca mare.

Na, am aberat de numa. Se vede ca-s la a 2-a jumatate de pahar de vin.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Dedicatie speciala pentru voi:


Gandurile unui copil

- Nu ma rasfata. Stiu bine ca nu mi se cuvine tot ceea ce cer. Dar te incerc totusi!
- Nu-ti fie teama sa fii ferm cu mine. Eu prefer asa. Acest lucru ma asaza la locul meu, imi da siguranta.
- Nu folosi forta cu mine. Aceasta ma obisnuieste cu ideea ca numai puterea conteaza. Voi raspunde mult mai bine daca sunt condus.
- Nu fi inconsecvent. Aceasta ma pune in incurcatura si ma face sa scap nepedepsit, indiferent ce fac.
- Nu-mi face promisiuni. S-ar putea sa nu le poti tine iar eu sa-mi pierd increderea in tine.
- Nu raspunde provocarilor mele atunci cand spun sau fac lucruri care te supara. Voi incerca atunci sa ies victorios de fiecare data.
- Nu te supara prea tare cand iti spun “te urasc”. Nu cred ce spun, dar vreau sa te fac sa-ti para rau pentru ceea ce mi-ai facut.
- Nu ma face sa ma simt mai mic decat sunt. Voi incerca sa-ti demonstrez contrariul purtandu-ma ca o persoana “importanta”.
- Nu face nimic in locul meu, din ceea ce as putea sa fac singur. Acest lucru ma face sa ma simt “mic” si voi continua sa te folosesc in serviciul meu.
- Nu-mi menaja “relele obiceiuri” , acorda-mi cat mai multa atentie. Altfel nu faci decat sa ma incurajezi sa le continui.
- Nu ma corecta in public. Voi fi mult mai sensibil daca-mi vei vorbi bland intre patru ochi.
- Nu incerca sa discuti comportamentul meu in febra conflictului. Din anumite motive, auzul meu nu este foarte bun in acel moment, iar comportarea mea si mai slaba.
- Nu-mi tine predici. Vei fi surprins sa constati cat de bine stiu ce e bine si ce e rau.
- Nu ma cicali. Daca o faci, va trebui sa ma protejez prin a parea surd.
- Nu ma pedepsi prea tare. Ma sperii usor si atunci spun minciuni.
- Nu uita ca mie imi place sa experimentez. Invat din aceasta, deci te rog sa te obisnuiesti. Nu ma feri de consecinte, trebuie sa invat din experienta.
- Nu incerca sa arati ca esti perfect sau infailibil. Ma faci sa simt ca nu voi putea sa te ajung niciodata.
- Nu te teme ca petrecem prea putin timp impreuna. Ceea ce conteaza este cum il petrecem.
- Poarta-te cu mine cum te porti cu prietenii tai, atunci voi deveni si eu prietenul tau…..te iubesc foarte mult, sa nu uiti asta niciodata….

Copilul tau


Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Cafeaua e gata:
Miha, de ce-ti arde tie noaptea pe la 1... Faine de tot! Cat despre sportul sau alte activitati de-astea inainte de 4-5 ani, sunt foarte de acord cu tine! N-are rost, doar strez si timp pierdut!
Flavia, felicitari pentru apartamentul vandut! Eu vreau sa-mi fac mamografie sau eco mamar numai asa, pentru [ne]linistea mea.
Alina, te sun. E vorba doar despre bani.


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag plecat in cer


Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

La multi ani Nicolas!!! Ioana, sa va traiasca micutul si sa ramana la fel de dulcic cat mai multa vreme de acum incolo!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag plecat in cer


Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac


De-ale lui Matia: Stand pe WC il intreaba pe tata-su undei aparatul de facut prin par? Susu nu pricepea ce vrea copilu, perie, foen. Nu zice Matia ala de facut prin parul de la putza ca sa cresca mare.



Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008


taaarrrreeeeeeeeeeeeeeeee



de Mara 18.01.2007 si Dora 24.03.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Flavia, la cat mai multe apartamente vandute! Felicitari!

Alina.a, ma bucur ca mai auzim si de tine si ca sunteti bine

Miha, aprofundeaza te rog subiectul cu sportul la copiii mai mici de 4 ani. Oare la ce activitati am putea sa-i dam la 3 ani, si sa si priceapa ceva?

Alina, nu e dureroasa mamografia? Eu asa am auzit...

Ada, si mie mi-a spus ginecologul ca sub 35 ani nu e recomandata mamografia.

Dora are 2 dintisori si gingiile de sus super inflamate. Azi avem si noi sedinta cu parintii, ma inarmez cu pix si hartie si cu speranta ca nu vor cere prea multi bani.



de Mara 18.01.2007 si Dora 24.03.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Cristina, sa-mi spui te rog cati sunt inscrisi in grupa la Mara.
Si io m-am distrat de Matia, dar oare de unde i-a picat faza asta in cap?


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag plecat in cer


Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)

Mergi la inceput